„Nowe moce Antychrysta” - Paweł Chmielewski wystąpi w Krakowie!

2022-11-18 00:00:00
„Nowe moce Antychrysta” - Paweł Chmielewski wystąpi w Krakowie!
Już w czwartek 24 listopada 2022 r. w Krakowie odbędzie się spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z red. Pawłem Chmielewskim (PCh24.pl, PCh24TV). Mocny tytuł spotkania i związane z nim ostatnie publikacje książkowe naszego prelegenta gwarantują wysoki poziom merytoryczny i ciekawy scenariusz wydarzenia, na które wstęp jest wolny.

Paweł Chmielewski to filolog klasyczny, publicysta i dziennikarz zgłębiający problemy współczesnego Kościoła z pozycji zatroskanego członka wspólnoty chrześcijańskiej. Znany jest czytelnikom mediów konserwatywnych, w szczególności wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi magazynu „Polonia Christiana” i portalu PCh24.pl, a także widzom telewizji internetowej PCh24TV. Redaktor Chmielewski jest ponadto autorem książek, które są analityczną diagnozą bolączek nękających współczesny Kościół Powszechny.

Jego poprzednia książka pt. „Papież Franciszek i Mafia z Sankt Gallen” odbiła się w środowiskach katolickich mocnym echem. Paweł Chmielewski zrekonstruował w niej związki pomiędzy osobami, które stoją za rewolucyjnymi procesami w Kościele katolickim, a samym papieżem Franciszkiem. 

Tytułowy Antychryst z książki Chmielewskiego to nieprzypadkowe nawiązanie do słów papieża Benedykta XVI, który prosił o modlitwę mającą uchronić go przed „wilkami” i mówił wprost o sile duchowej Antychrysta. Niestety żyjemy w czasach, w których siły złego ducha potrafią zwieść nie tylko członków Ludu Bożego, ale nawet i hierarchów Kościoła katolickiego. Ich przewinienia i upadki są nader chętnie wyciągane na światło dzienne przez media głównego nurtu i używane do walki z Kościołem.

Książka „Nowe moce Antychrysta” z pewnością ułatwi nam dostrzeżenie słabości Kościoła Rzymskiego, a dyskusja z jej autorem poszerzy horyzont postrzegania współczesnych problemów świata – a co najważniejsze jest zawsze przyczynkiem do naprawy i wyjścia  z kryzysu!


Zachęcamy więc Państwa do przybycia na spotkanie z red. Pawłem Chmielewskim w Krakowie, które odbędzie się. Prosimy także o poinformowanie o tym wydarzeniu Państwa bliskich i znajomych. Spotkanie zatytułowane Nowe moce Antychrysta” odbędzie się w czwartek 24 listopada 2022 r. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia” w Krakowie, przy ul. św. Wawrzyńca 6 (przystanki tramwajowe: Św. Wawrzyńca lub Plac Wolnica). Wstęp wolny!


PiotrSkarga.pl

 

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.