O kryzysie w Kościele i jego źródłach. Spotkanie autorskie z Kratiukiem, Lisickim i Górnym w Warszawie

2023-10-13 00:00:00
O kryzysie w Kościele i jego źródłach. Spotkanie autorskie z Kratiukiem, Lisickim i Górnym w Warszawie

Propagatorzy lewackich ideologii i budowania na nich „nowego porządku” – świata bez Boga w swoich zakusach idą coraz dalej. Kościół, jako ostoja wartości moralnych i obrońca cywilizacji życia będzie w stanie zatrzymać ten samobójczy pęd świata jeżeli sam dokona wewnętrznego uporządkowania i odetnie się od toczącego go kryzysu. O tym szerokim i ważnym zagadnieniu będzie można porozmawiać z autorami książki pt. „Świat i Kościół w Kryzysie”.

 

Wydawnictwo ESPRIT zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, poświęcone najnowszej książce pt. „Świat i Kościół w Kryzysie”, autorstwa uznanych redaktorów katolickich: Grzegorza Górnego, Pawła Lisickiego i Krystiana Kratiuka. Towarzyszyć im będzie red. Jan Pospieszalski, który poprowadzi to spotkanie. To wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu tak wielu autorów, znanych ze stron naszego portalu PCh24.pl i z telewizji internetowej PCh24TV.

 

Benedykt XVI ostrzegał

 

- Społeczeństwo bez Boga – społeczeństwo, które nie zna Go i traktuje Go jako nieistniejącego – jest społeczeństwem, które gubi swoją miarę. W naszych czasach ukuto powiedzenie: Bóg umarł. Kiedy Bóg faktycznie umiera w społeczeństwie, staje się ono wolne – zapewniano nas. W rzeczywistości śmierć Boga w społeczeństwie także oznacza koniec wolności, ponieważ to, co umiera jest celem, który zapewnia orientację. I ponieważ znika busola, która wskazuje nam właściwy kierunek, ucząc nas odróżniania dobra od zła. Społeczeństwo Zachodu jest społeczeństwem, w którym Bóg jest nieobecny w sferze publicznej i nie ma nic, co mógłby mu zaoferować. I dlatego jest to społeczeństwo, w którym miara człowieczeństwa jest coraz bardziej gubiona. W indywidualnych punktach staje się nagle jasne, że to, co złe i niszczy człowieka, stało się rzeczą naturalną – pisał Ojciec Święty Benedykt XVI w tekście pt. „Kościół a skandal wykorzystywania seksualnego”, opublikowanym 11 kwietnia 2019 r. na łamach niemieckiego pisma „Klerusblatt”.

 

Benedykt XVI wskazał w nim także na problem homoseksualnych sieci, które powstały w części seminariów.

 

Problem liberalizmu obyczajowego

 

Tematowi liberalizmu obyczajowego wśród duchownych oraz jawnemu sprzeciwianiu się nauczaniu Kościoła poświęcony jest film wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im, Ks. Piotra Skargi pt. „Lawendowa mafia”.

 

Ponieważ temat wciąż jest aktualny, a oczekiwania naprawy wewnątrz wspólnoty chrześcijańskiej, wyrażane przez wiernych Kościoła Powszechnego są jasno sprecyzowane zachęcamy Państwa do poszerzenia swojej wiedzy o kryzysie wewnątrz Kościoła i jego współzależności z kryzysem moralnym w świecie.

 

Okazją do rozmów na ten fundamentalny dla przyszłości Kościoła temat będzie spotkanie autorskie z redaktorami od lat zgłębiającymi problemy wiary i rewolucyjnych zmian społecznych, wdrażanych przez ideologów dalekich od Boga.

 

Wewnętrzne zagrożenie Kościoła

 

- Promotorzy nowych idei wyrastają bezsprzecznie z promotorów idei starszych, dzisiejsza rewolucja wynika z osiągnięć poprzednich rewolucji. A taka niedokończona jeszcze rewolucja trwająca od ponad pół wieku to oczywiście rewolucja seksualna. Jest to rewolucja wprost wymierzona w katolickie nauczanie, moralność, układy społeczne. Czy to dzisiaj jest dla Kościoła największe zagrożenie zewnętrzne? – czytamy na portalu PCh24.pl.

 

W książce „Świat i Kościół w Kryzysie”, autorstwa uznanych redaktorów katolickich: Grzegorza Górnego, Pawła Lisickiego i Krystiana Kratiuka, znajdujemy odpowiedzi na zamęt wszechobecny w Kościele, w tym na zagrożenia wypływające z treści i z przekazu „Synodu o Synodalności”.

 

Stawiamy pytania, szukamy odpowiedzi

 

Autorzy książki „Świat i Kościół w Kryzysie” wspólnie skonfrontują się także z pytaniami, które rodzą się w sercach wielu wierzących, a które sobie coraz częściej zadają:

- Czy czeka nas schizma?

- Jakie owoce przyniesie Synod?

- Czy po nim nasz Kościół nadal będzie katolicki?

- Jak poradzić sobie w czasie ogromnego chaosu i zamętu?

- Czy marzenia katolickich progresistów zostaną zrealizowane?

 

Jak stwierdza w wydanej przez ESPRIT książce Paweł Lisicki: Otwieramy wrota do gigantycznej katastrofy ogólnie opisywanej jako ideologia genderowa czy ideologia LGBT, która w formie obecnej, współczesnej prowadzi do negacji czegoś takiego jak natura ludzka, negacji czegoś takiego jak płeć ludzka, negacji czegoś takiego jak wartość życia przekazywanego w naturalny sposób ze związku mężczyzny z kobietą. Jeśli ten tok myślenia wkroczy do doktryny Kościoła, to nie tylko rozbije dotychczasową naukę, chociażby Dekalog, ale zniszczy samą strukturę chrześcijańskiego objawienia.

 

Spotkanie w Centrum Prasowym Foksal

 

Zachęcamy Państwa do skorzystania z okazji i udziału w bezpośrednim spotkaniu z Grzegorzem Górnym, Pawłem Lisickim i Krystianem Kratiukiem. Spotkanie poprowadzi Jan Pospieszalski. Spotykamy się we wtorek 17 października o godzinie 18:00 w Centrum Prasowym Foksal przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Wstęp wolny !

 

W trakcie spotkania będzie prowadzona sprzedaż książki „Świat i Kościół w kryzysie” oraz będzie możliwość zdobycia autografów od autorów.

 

piotrskarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.