O Stowarzyszeniu im. ks. Skargi w biuletynie Światowego Kongresu Rodzin

2011-02-18 00:00:00
O Stowarzyszeniu im. ks. Skargi w biuletynie Światowego Kongresu Rodzin

W najnowszym, lutowym wydaniu biuletynu Światowego Kongresu Rodzin „World Congress of Family Newsletter”, zaprezentowano sylwetkę prezesa Stowarzyszenia im. ks. P. Skargi, Sławomira Olejniczaka. Redakcja zwróciła uwagę na udane akcje w obronie życia i rodziny Stowarzyszenia oraz Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. P. Skargi. Podano także link do strony internetowej Piotrskarga.pl.

Światowy Kongres Rodzin skupia liderów organizacji pro-rodzinnych. Co roku organizuje konferencje, podczas których omawiane są różne problemy oraz wypracowuje się wspólne stanowisko w sprawie obrony życia i rodziny.

W najnowszym numerze biuletynu zaprezentowano m.in. sylwetkę prezesa Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi, Sławomira Olejniczaka, jako członka TFP oraz współzałożyciela w 2001 r. Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im ks. Piotra Skargi.

Zauważono, że Instytut pod jego kierownictwem stał się jedną z najważniejszych organizacji konserwatywnych w Polsce.

Podkreślono, że Instytut zastosował nowoczesne metody mailingowe do pozyskiwania darczyńców, których jest obecnie ponad 200 tys. oraz zaangażował się w obronę rodzin i młodzieży przed nachalną propagandą homoseksualną. W 2005 r. zorganizował udaną akcję przeciw legalizacji związków osób tej samej płci. Wydaje publikacje i organizuje konferencje, mówiąc o zagrożeniach dla kultury i edukacji, wynikających z działalności lobby homoseksualnego.

W 2008 r. Instytut wysłał do szkół ponad 40 tys. kopii opracowania „Rewolucja seksualna zagraża dzieciom”. Dzięki tym wysiłkom, sprzeciw wobec związków homoseksualnych w społeczeństwie polskim wzrósł z 73 proc. w 2003 r. do 87 proc. w 2009 r.

Wspomniano także o tym, że Instytut jest głównym organizatorem „Marszu dla Życia i Rodziny” w Warszawie. W 2005 r., kiedy rozpoczynano akcję, w Marszu wzięło udział 1500 osób. W 2010 r. było to już ponad 6 tys. Marsz promuje małżeństwo oparte na związku kobiety z mężczyzną oraz broni życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Zauważono także, że Instytut zaangażował się w akcję mającą doprowadzić do zaprzestania stosowania procedury in vitro, promując jednocześnie NaProtechnologię. Wspomniano, że Sławomir Olejniczak jest konsultantem innych organizacji broniących życia, rodziny i tradycyjnych wartości.

Źródło: World Congress of Family Newsletter, AS
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.