Obrońcy życia w USA: dobry wybór McCaina

2008-09-01 00:00:00
Obrońcy życia w USA: dobry wybór McCaina

John McCain ogłosił, że jego kandydatką na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych jest Sarah Palin, gubernator Alaski. Choć wybór ten zaskoczył wielu delegatów wiecu wyborczego w Dayton w stanie Ohio, to jednak konserwatywni liderzy uważają, że to doskonały ruch, który ma przyciągnąć wyborców o tradycyjnych poglądach, w szczególności kobiety i „dodać energii” kampanii McCaina – informuje portal LifeSiteNews.com.

Sarah Palin, sprawująca od dwóch lat urząd gubernatora, znana jest ze swoich poglądów na temat ochrony życia dzieci nienarodzonych oraz rodziny. Wychowuje pięcioro dzieci, z których najmłodszy syn Trig urodził się z zespołem Downa. Przyszedł na świat wbrew sugestiom lekarzy zalecającym aborcję.

Darla St. Martin z National Right to Life Comitee stwierdziła, że kraj ma teraz klarowny wybór pomiędzy wyraźnie proaborcyjnym programem wyborczym (Obamy i Bidena) który będzie forsować sprawę nieograniczonej aborcji na żądanie, a programem wyraźnie broniącym życia, który zbliży nas do społeczeństwa, szanującego wartość i godność życia ludzkiego.

Gubernator Palin zmieni dynamikę wyborów prezydenckich – powiedziała z kolei Wandy Wright, prezes organizacji Concerned Women for America (CWA). – Jej godny podziwu dorobek walki z korupcją oraz zdecydowane poglądy pro-life wskazują, że jest człowiekiem czynu a nie tylko mówcą. Sarah Palin będzie tworzyć historię jako kandydatka na wiceprezydenta – nie tylko dlatego, że jest kobietą – lecz dlatego, że jest kobietą z charakterem – podkreśliła Wright.

Inna działaczka Partii Republikańskiej Janice Shaw Crouse uważa, że Palin odzwierciedla poglądy panujące wśród większości Amerykanek. Broni życia dzieci nienarodzonych, tradycyjnej rodziny i tradycyjnie pojmowanego małżeństwa. Potrafi też w godny podziwu sposób łączyć obowiązki osobiste z zawodowymi. To zdaniem Crouse doskonały wzór do naśladowania dla młodych kobiet.

Sarah Palin w przeciwieństwie do radykalnych feministek opowiadających się za aborcją na żądanie należy od 2006 r. do organizacji Feministki na rzecz Życia, sprzeciwiając się aborcji. Jej zdaniem kobieta nigdy nie może dokonywać wyboru pomiędzy karierą, nauką a dzieckiem.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
 
W czwartek 29 maja w „Starym Młynie” przy ul. Szerokiej 19 w Szczecinie odbędzie spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z prof. Grzegorzem Kucharczykiem. W roku tysiąclecia pierwszej koronacji królów Polski nasz szczeciński klub zaplanował wykład „Świętość i suwerenność. Jak i dlaczego powstało tysiąc lat temu Królestwo Polskie?”.
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.