Od 20 lat budzimy sumienia Polaków...

- Nie byłoby całej dwudziestoletniej historii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, gdyby nie osoba Leonarda Przybysza, który z woli Opatrzności znalazł się w Krakowie, a także gdyby nie środowisko, do którego trafił – tak pasjonującą opowieść o Stowarzyszeniu zrzeszającym świeckich katolików rozpoczyna jego wiceprezes, Sławomir Skiba.

Stowarzyszenie od samego początku jako swoją dewizę przyjęło hasło: Przebudźmy sumienia Polaków! Jego założyciele pogłębiali swoją wiedzę na temat doktryny konserwatywnej i inspirowali się swoimi włoskimi przyjaciółmi, próbując na polski grunt przenieść ich metody działania.

Stowarzyszenie budząc sumienia Polaków podejmuje wiele aktywnych działań. Wydaje własne pisma, takie jak „Przymierze z Maryją”, „Polonia Christiana”, a także promuje wartościowe dzieła cenionych, zagranicznych autorów.

Stowarzyszenie nie ogranicza się jednak wyłącznie do propagowania ambitnych czasopism i książek, ale podejmuje także działania ad hoc. Interweniuje zawsze, gdy prawodawcy próbują przeforsować rozporządzenia uderzające w tradycyjny model rodziny i katolicki światopogląd.

Takie działania były niezwykle potrzebne zarówno dwie dekady temu, gdy opinia katolicka była niejako uśpiona, jak i są potrzebne także dziś, gdy lewicowe środowiska atakują katolików i starają się zorganizować im życie w sposób sprzeczny z ich sumieniami. Sumieniami, które w wielu przypadkach przyjmowały wypaczone dogmaty dzisiejszego świata. Sumieniami, które tak bardzo potrzebują przebudzenia.

Chcesz brać aktywny udział w kampaniach Stowarzyszenia i wspólnie z nami budzić uśpione sumienia naszych bliźnich? Wejdź tutaj: https://piotrskarga.pl/dolacz-do-naszych-akcji.html!  

 

 

Dzięki ofiarności płynącej z Polski, a konkretnie od darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, ojcowie benedyktyni mogli przeprowadzić niezbędną renowację kościoła i dzwonnicy w Nursji. Miasto narodzin św. Benedykta znów może godnie przyjmować pielgrzymów z całego świata.
Przedstawiamy Państwu pełny zapis drugiego dnia XVII Kongresu Konserwatywnego, który zorganizowaliśmy pod hasłem „Kryzys w Kościele. Źródła, skutki, nadzieja odnowy”. Całe wydarzenie odbyło się w formule online i dostępne było na kanale PiotrSkargaTV. Emisja została ograniczona tylko do tego kanału bowiem w piątek (29 stycznia) poprzedzający rozpoczęcie Kongresu You Tube zablokowało nasz kanał na portalu You Tube.
Przedstawiamy Państwu pełny zapis pierwszego dnia XVII Kongresu Konserwatywnego, który zorganizowaliśmy pod hasłem „Kryzys w Kościele. Źródła, skutki, nadzieja odnowy”. Całe wydarzenie odbyło się w formule online.
- Ustrój utworzony pod butem okupantów sowieckich miał zapewnić kontrolę państwa nad wszystkim, a więc także nad organizacjami społecznymi – mówi w rozmowie z PChTV Piotr Doerre, członek zarządu i dyrektor strategiczny ds. fundraisingu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. O alternatywnym sposobie finansowania działalności, budującym silną więź między organizacją społeczną a jej sympatykami, praktykowanym przez SKCh od początku istnienia, dowiedzą się Państwo z rozmowy przeprowadzonej przez redaktora PChTV i PCh24.pl Łukasza Karpiela.
Wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba mówi o kulisach akcji „Stop Komunii Świętej na rękę!” oraz przypomina o rewolucyjnych zmianach, które stały się podstawą do wystąpienia z tą inicjatywą.