Od 20 lat budzimy sumienia Polaków...

- Nie byłoby całej dwudziestoletniej historii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, gdyby nie osoba Leonarda Przybysza, który z woli Opatrzności znalazł się w Krakowie, a także gdyby nie środowisko, do którego trafił – tak pasjonującą opowieść o Stowarzyszeniu zrzeszającym świeckich katolików rozpoczyna jego wiceprezes, Sławomir Skiba.

Stowarzyszenie od samego początku jako swoją dewizę przyjęło hasło: Przebudźmy sumienia Polaków! Jego założyciele pogłębiali swoją wiedzę na temat doktryny konserwatywnej i inspirowali się swoimi włoskimi przyjaciółmi, próbując na polski grunt przenieść ich metody działania.

Stowarzyszenie budząc sumienia Polaków podejmuje wiele aktywnych działań. Wydaje własne pisma, takie jak „Przymierze z Maryją”, „Polonia Christiana”, a także promuje wartościowe dzieła cenionych, zagranicznych autorów.

Stowarzyszenie nie ogranicza się jednak wyłącznie do propagowania ambitnych czasopism i książek, ale podejmuje także działania ad hoc. Interweniuje zawsze, gdy prawodawcy próbują przeforsować rozporządzenia uderzające w tradycyjny model rodziny i katolicki światopogląd.

Takie działania były niezwykle potrzebne zarówno dwie dekady temu, gdy opinia katolicka była niejako uśpiona, jak i są potrzebne także dziś, gdy lewicowe środowiska atakują katolików i starają się zorganizować im życie w sposób sprzeczny z ich sumieniami. Sumieniami, które w wielu przypadkach przyjmowały wypaczone dogmaty dzisiejszego świata. Sumieniami, które tak bardzo potrzebują przebudzenia.

Chcesz brać aktywny udział w kampaniach Stowarzyszenia i wspólnie z nami budzić uśpione sumienia naszych bliźnich? Wejdź tutaj: https://piotrskarga.pl/dolacz-do-naszych-akcji.html!  

 

 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi to organizacja zrzeszająca osoby, którym bliskie są chrześcijańskie i tradycyjne wartości. Obejrzyj film o działalności Stowarzyszenia!
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kliknij i dołącz do tej akcji: https://krewchrystusa.pl/?ka=006208 Prezentujemy Państwu naszą relację z Jerozolimy, gdzie delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi dokonała uroczystego podsumowania akcji w roku 2018.
Ponad 145 tysięcy wiernych podpisało się pod naszą petycją z prośbą do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, o potwierdzenie przez polskich biskupów tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa. Wśród osób, które podpisały petycję znaleźli się między innymi: reżyser i publicysta Grzegorz Braun, aktor Radosław Pazura, publicysta Telewizji Republika dr Tomasz Terlikowski, znany kompozytor Michał Lorenc, dziennikarz Jan Pospieszalski czy też liczni naukowcy, w tym historyk prof. dr hab. Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zebrane podpisy przedstawiciele Instytutu Ks. Piotra Skargi złożyli w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski.
,,Skarga" to film autorstwa krakowskiego reżysera Jarosława Mańki. Twórca ukazuje nam Ks. Piotra Skargę jako wybitnego kaznodzieję oraz osobę wierną swoim ideałom, która od początku do końca dążyła obraną przez siebie ścieżką. Producentem filmu jest Instytut Ks. Piotra Skargi.