Od 20 lat budzimy sumienia Polaków...

- Nie byłoby całej dwudziestoletniej historii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, gdyby nie osoba Leonarda Przybysza, który z woli Opatrzności znalazł się w Krakowie, a także gdyby nie środowisko, do którego trafił – tak pasjonującą opowieść o Stowarzyszeniu zrzeszającym świeckich katolików rozpoczyna jego wiceprezes, Sławomir Skiba.

Stowarzyszenie od samego początku jako swoją dewizę przyjęło hasło: Przebudźmy sumienia Polaków! Jego założyciele pogłębiali swoją wiedzę na temat doktryny konserwatywnej i inspirowali się swoimi włoskimi przyjaciółmi, próbując na polski grunt przenieść ich metody działania.

Stowarzyszenie budząc sumienia Polaków podejmuje wiele aktywnych działań. Wydaje własne pisma, takie jak „Przymierze z Maryją”, „Polonia Christiana”, a także promuje wartościowe dzieła cenionych, zagranicznych autorów.

Stowarzyszenie nie ogranicza się jednak wyłącznie do propagowania ambitnych czasopism i książek, ale podejmuje także działania ad hoc. Interweniuje zawsze, gdy prawodawcy próbują przeforsować rozporządzenia uderzające w tradycyjny model rodziny i katolicki światopogląd.

Takie działania były niezwykle potrzebne zarówno dwie dekady temu, gdy opinia katolicka była niejako uśpiona, jak i są potrzebne także dziś, gdy lewicowe środowiska atakują katolików i starają się zorganizować im życie w sposób sprzeczny z ich sumieniami. Sumieniami, które w wielu przypadkach przyjmowały wypaczone dogmaty dzisiejszego świata. Sumieniami, które tak bardzo potrzebują przebudzenia.

Chcesz brać aktywny udział w kampaniach Stowarzyszenia i wspólnie z nami budzić uśpione sumienia naszych bliźnich? Wejdź tutaj: https://piotrskarga.pl/dolacz-do-naszych-akcji.html!  

 

 

Napędzana polityczną poprawnością moda na obowiązkowy „tolerancjonizm” czy już dyktat i przebudowa kanonu zachowań… Czemu służą polityczne deklaracje sportowców i wszechobecne na Zachodzie tęczowe barwy? Gościem Marcina Austyna w programie „Jaka jest prawda?" był ks. prof. Paweł Bortkiewicz.
Ostatnie nieoficjalne wieści z Watykanu wskazują, że regulacji doczeka się kwestia statusu papieża - emeryta. Czy to przygotowanie do abdykacji? Redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk zaprasza na program „Ja, Katolik”.
Modlitwa św. Bernarda o WSTAWIENNICTWO Maryi! || Modlitewnik PCh24. Bernard został zaliczony w poczet świętych w 1174 roku przez Aleksandra III, a w roku 1830 ogłoszono go doktorem Kościoła, czerpał z teologii Augustyna z Hippony oraz Ojców greckich.
Film o kościele i klasztorze pw. św. Jana z Dukli. Relikwie Świętego zostały tu przewiezione z Lwowa po II wojnie światowej. Zobacz drugi sezon niezwykłego projektu Łukasza Korzeniowskiego „Perły polskiego katolicyzmu”.
Kaplica św. Kingi znajduje się na Trasie Turystycznej Kopalni Soli „Wieliczka”. Zobacz film zrealizowany w ramach niezwykłego projektu Łukasza Korzeniowskiego „Perły polskiego katolicyzmu”.