Opole i Krapkowice – spotkania z dr. Andrzejem Wronką

2023-02-24 00:00:00
Opole i Krapkowice – spotkania z dr. Andrzejem Wronką
Kluby „Polonia Christiana” na Opolszczyźnie zapraszają w sobotę i niedzielę (4-5 marca) na spotkania z cenionym rekolekcjonistą i autorem katolickim – dr. Andrzejem Wronką. W Opolu i Krapkowicach podejmie on wielkopostny temat wartości i sensu cierpienia.

Dr Andrzej Wronka to postać znana wśród wielu katolickich wspólnot. Ukończył Papieski Wydział Teologiczny w Siedlcach. Jest prezesem Stowarzyszenia Ruch Effatha, zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalnością sekt i błędnych duchowości. Wydał też kilka broszur dotyczących świadków Jehowy, katolickiej postawy w momentach próby oraz czyśćca.

 

Dr Wronka głosi konferencje m.in. na tematy zagrożeń wiary, będące we wspomnianej wyżej orbicie działalności jego stowarzyszenia. Mówi o psychomanipulacji i wojnie informacyjnej. Został odznaczony papieskim złotym medalem za zasługi dla Kościoła Katolickiego oraz medalem Exuli Bene de Ecclesia Merito. 

 

Nasz prelegent szczególnie zwraca uwagę na coraz rzadziej występującą w szeregach katolików obronę wiary w Chrystusa jako jedynej drogi prowadzącej do zbawienia duszy i społecznych fundamentów katolicyzmu. „Dbanie o tożsamość, o pogłębianie swojej wiedzy i praktyk modlitewnych, z myślą nie tylko o sobie, ale także o przyszłych pokoleniach, jest bardzo ważne (…) Jakże łatwo ulegamy przesądom ideologii mówiących, że każda religia jest równie ważna. A co mnie wyróżnia jako katolika? Co z Objawieniem Bożym? W czym Ewangelia Chrystusa jest od przekazów innych religii różna i zarazem wyjątkowa? Jakie ja mam argumenty za prawdziwością mojej wiary – czy wierzę w Trójcę Świętą, co oznaczają moje gesty uklęknięcia, ukłonu itd. – skąd się wzięły? Nie mając tej wiedzy, nie znając odpowiedzi pozwalamy na to, że wrogowie Kościoła triumfują” – mówił w 2022 r. na antenie Telewizji Chrystusa Króla.

 

Jego prelekcja podczas dwóch spotkań Klubów „Polonia Christiana” (Opole i Krapkowice) zatytułowana będzie „Wartość i sens cierpienia”. Zapraszamy do Opola w sobotę 4 marca 2023 r. na spotkanie z dr Andrzejem Wronką, które odbędzie się w Parafii Bł. Czesława przy ul. Hallera 2, o godz. 18:45.

 

Dzień później spotkamy się z dr. Wronką w Krapkowicach, w Parafii Ducha Świętego przy ul. 3 Maja 20. Początek spotkania o godz. 16:30. Przypominamy, iż na nasze Kluby „Polonia Christiana” wstęp jest wolny.

 

PiotrSkarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.