Opole maszerowało dla życia i rodziny!

2012-06-04
Opole maszerowało dla życia i rodziny!
 
Opole pokazało, że opowiada się za obroną życia i rodziny! Pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys” ulicami miasta przeszło w niedzielę ok 2 tys. osób w Marszu dla Życia i Rodziny.


Plac Kopernika w Opolu już przed godziną 12.00 zapełnił się rodzinami. Marsz przeszedł ulicami Oleską, Żeromskiego a następnie Ozimską i Krakowską do Rynku. W czasie przemarszu grała orkiestra z Dobrzenia Wielkiego, puszczana była również muzyka, przeplatana wypowiedziami Jana Pawła II, występowały mażoretki z zespołu AXIS z Kadłuba koło Strzelec Opolskich.

 

Marsz był największą manifestacją w III RP, jaką udało się zorganizować w Opolu. Wśród manifestujących było wiele rodzin z dziećmi, kobiety w ciąży, a także rodziny wielopokoleniowe z uśmiechniętymi babciami i dziadkami. Dumnie i radośnie maszerowano głównymi ulicami Opola manifestując solidarność z fundamentalnymi wartościami chrześcijaństwa.

 

W dzieło marszu zaangażowało się ponad 50 młodych wolontariuszy którzy zajęli się porządkowym zabezpieczeniem marszu, dmuchali i rozdawali balony, nieśli transparenty.Była to głównie młodzież z licznych duszpasterstw oraz harcerze.  

 

Zobacz zdjęcia z Opola na portalu PoloniaChristiana.pl.

Źródło: PCh24.pl

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.