Opole maszerowało dla życia i rodziny!

2012-06-04
Opole maszerowało dla życia i rodziny!
 
Opole pokazało, że opowiada się za obroną życia i rodziny! Pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys” ulicami miasta przeszło w niedzielę ok 2 tys. osób w Marszu dla Życia i Rodziny.


Plac Kopernika w Opolu już przed godziną 12.00 zapełnił się rodzinami. Marsz przeszedł ulicami Oleską, Żeromskiego a następnie Ozimską i Krakowską do Rynku. W czasie przemarszu grała orkiestra z Dobrzenia Wielkiego, puszczana była również muzyka, przeplatana wypowiedziami Jana Pawła II, występowały mażoretki z zespołu AXIS z Kadłuba koło Strzelec Opolskich.

 

Marsz był największą manifestacją w III RP, jaką udało się zorganizować w Opolu. Wśród manifestujących było wiele rodzin z dziećmi, kobiety w ciąży, a także rodziny wielopokoleniowe z uśmiechniętymi babciami i dziadkami. Dumnie i radośnie maszerowano głównymi ulicami Opola manifestując solidarność z fundamentalnymi wartościami chrześcijaństwa.

 

W dzieło marszu zaangażowało się ponad 50 młodych wolontariuszy którzy zajęli się porządkowym zabezpieczeniem marszu, dmuchali i rozdawali balony, nieśli transparenty.Była to głównie młodzież z licznych duszpasterstw oraz harcerze.  

 

Zobacz zdjęcia z Opola na portalu PoloniaChristiana.pl.

Źródło: PCh24.pl

Zapraszamy do lektury życzeń z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierowanych do Państwa przez Prezesa Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi - Sławomira Olejniczaka.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej najnowszej akcji Twoja róża u św. Rity z Cascii. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, pragniemy, aby każdy czciciel orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych mógł ofiarować jej swoją prawdziwą czerwoną różę. Aby poznać szczegóły tej inicjatywy, a następnie do niej dołączyć, wystarczy kliknąć w ten link.
Znani publicyści i eksperci magazynu "Polonia Christiana" przywołują synodalną debatę o małżeństwie i jego nierozerwalności.
Ostatnie kilkadziesiąt lat nauczania niemieckich pasterzy dowodzi niestety smutnej prawdzie o tym, że za Odrą ginie katolicka wiara. Jak to możliwe? Czy Watykan akceptuje tak zwane "nowoczesne oblicze Kościoła"?
Prezentujemy wszystkie listy napisane i opublikowane przez pochodzącego z Italii arcybiskupa. Opisał w nich skalę i charakter nadużyć seksualnych popełnianych przez ludzi Kościoła.