Pasjonujące wydarzenie powraca do Rymanowa! Św. Szarbel i jego cuda
2024-09-24 00:00:00
Jacek Kotula wraz z Klubem "Polonia Christiana" powracają do urokliwej miejscowości uzdrowiskowej Rymanów Zdrój. Już w środę 25 września odbędzie się tam spotkanie poświęcone życiu i cudom świętego Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego.
Opowieści o życiu świętego Szarbela, wzbogacone relacjami z pielgrzymek i podróży do libańskich miejsc związanych ze świętym, cieszą się w Polsce rozsnącą popularnością. Sam kult świętego, za przyczyną którego doszło do wielu uzdrowień, jeszcze do niedawna nie był w naszym kraju szeroko rozpowszechniony. Ten stan rzeczy zmieniają inicjatywy takie jak seria spotkań w ramach Klubów "Polonia Christiana", podczas których ukazujemy postać świętego maronity, wraz z kontekstami historycznymi i relacjami świadków, jak również udostępniamy przybyłym gościom do obejrzenia relikwie św. Szarbela. Pochodzą one bezpośrednio z Libanu - z ziemi, po której święty stąpał i czynił znaki.
Bohater naszego cyklu spotkań zaskakuje wiernych także po swoim odejściu z tego świata. – W 1950 r. kilku mnichów odwiedziło pustelnię św. Szarbela, gdzie przez lata przebywał, i postanowili zrobić sobie zdjęcie. Ku ich wielkiemu zaskoczeniu na zdjęciu widoczny był także nieżyjący od 52 lat św. Szarbel. Dzięki temu wydarzeniu mamy wizerunek mnicha. Co ciekawe, synod patriarchalny na podstawie wizerunku św. mnicha właśnie z tej fotografii zatwierdził jedyne ikony, których można używać w czasie liturgii – możemy przeczytać w artykule poświęconym św. Szarbelowi, który opublikowano na portalu PCh24.pl („10 faktów o św. Szarbelu, których możesz nie znać”).
Zapraszamy wszystkich Państwa na spotkanie z Jackiem Kotulą zatytułowane "Święty Szarbel i jego cuda". Odbędzie się ono już w środę 25 września 2024 r. o godz. 19:00 w Sanatrorium Świerkowy Zdrój, ul. Świerkowa 1, Rymanów Zdrój. Wstęp wolny!
piotrskarga.pl
Obecny kryzys Kościoła od czasów Soboru Watykańskiego II charakteryzuje się doktrynalną i liturgiczną dwuznacznością, niejasnością i współistnieniem sprzecznych doktryn i praktyk liturgicznych, co jest właśnie podstawową cechą modernizmu, którego ten sam Sobór Watykański II był częściowo katalizatorem – powiedział w swoim wystąpieniu na XXI Kongresie Konserwatywnym w Krakowie Bp. Athanasius Schneider, tegoroczny Laureat Nagrody im. Księdza Piotra Skargi.
Już w czwartek 24 października do szczecińskiego Klubu „Polonia Christiana” zawita prezes Instytutu Ordo Iuris z wykładem zatytułowanym „Europejski rozbiór Polski – czas zamachu na Konstytucję i sprzedaż suwerenności”. Zapraszamy - wstęp wolny!
Zniszczenia dokonane przez powódź, jaka dotknęła niedawno południe Polski, wymagają poświęcenia i pomocy każdego z nas. Członkowie oraz pracownicy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi na miejscu, w Kłodzku, pomagali ojcom franciszkanom w likwidacji skutków zalania budynków klasztornych. Prowadzona jest także przez stowarzyszenie zbiórka funduszy, która pomoże jak najszybciej przywrócić normalny tryb życia zakonnego.
Już w poniedziałek 14 października w warszawskim Pałacu Prymasowskim odbędzie się konferencja poświęcona tematom kluczowym z perspektywy każdego katolika. „Debata o stanie Wiary w perspektywie Dwutysiąclecia Dzieła Odkupienia” – pod tym tytułem przeprowadzimy dyskusję z udziałem JE ks. bp. Athanasiusa Schneidera, red. Grzegorza Górnego i red. Krystiana Kratiuka. Zapraszamy do przybycia!
Przed nami kolejne spotkanie w gronie Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi na wspólnej modlitwie różańcowej!