Pastorzy luterańscy na paradzie homoseksualistów

2007-08-03 00:00:00

"Miłość jest silniejsza niż wszystko" - z transparentem o takiej treści grupa najwyższych rangą szwedzkich duchownych weźmie udział w paradzie homoseksualistów, która za trzy dni przejdzie przez Sztokholm - informuje dziennik.pl.

W odbywającej się co roku Gay Pride ma wziąć udział grupa 30 pastorów. - Szwedzki Kościół jest otwarty i każdy ma w nim swe miejsce - wyjaśnia "pastorka" Ann-Katrin Bosbach z Uppsali.

I rzeczywiście. Od stycznia tego roku pary homoseksualne mogą w szwedzkich kościołach luterańskich otrzymać błogosławieństwo dla swoich związków. Być może, już niedługo otrzymają prawo zawierania ślubów kościelnych.

Poza tym w Szwecji od czterech lat pary homoseksualne mogą adoptować dzieci. Państwo zapewnia im również specjalne rodzinne zasiłki.

(źródło: Dziennik.pl)
Już za kilka tygodni w Sanktuarium św. Rity w Cascii przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi po raz kolejny powierzą wszelkie sprawy i złożą bukiety róż w imieniu osób biorących udział w akcji „Święta Rito, przyjdź nam z pomocą!” Dołącz do naszej kampanii, aby otrzymać nadzwyczajne łaski od św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
Stanowisko Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi w sprawie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego zobowiązującego Urząd Stanu Cywilnego do wpisania do polskiego rejestru aktu tzw. małżeństwa jednopłciowego zawartego w Niemczech.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Krakowski Klub „Polonia Christiana” zapraszają na wyjątkowe spotkanie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem pt. „Gdzie jest prawdziwy Mesjasz?”.
Obserwując postępujący kryzys rodzin, który przechodzi nasza ojczyzna, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wzywa wszystkich, którym dobro i odrodzenie polskich rodzin leży na sercu, do udziału w kampanii „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!” Razem polećmy się wzorowi ogniska domowego – Świętej Rodzinie z Nazaretu!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Instytut Ordo Iuris zapraszają na spotkanie pt. „CO Z TĄ SZKOŁĄ? Poznaj prawdę o Reformie 26”, które odbędzie się 19 marca o godz. 18.00 w Hotelu Miodosytnia, przy ul. Świętego Wawrzyńca 6 (obok Bazyliki Bożego Ciała) w Krakowie.