Pierwszy dzień Tygodnia Życia i Wolności, dołącza kolejny partner

2021-06-07
Pierwszy dzień Tygodnia Życia i Wolności, dołącza kolejny partner

Dzisiaj o godzinie 17.00 prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak otworzy Tydzień Życia i Wolności, w którym mogą wziąć Państwo udział do soboty 12 czerwca. Tematem pierwszego dnia będzie #Kościół.

Po prelekcji red. Krystiana Kratiuka pn. „Kościół bez maski” i wykładzie ks. prof. Tadeusza Guza pn. „Zniszczę Twój Kościół. Media, politycy i celebryci przeciw katolikom – ideowe tło problemu” odbędzie się debata nad zaprezentowanymi tezami.

Debatę poprowadzi red. Krystian Kratiuk, a udział w niej wezmą: ks. prof. Tadeusz Guz, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, prof. Marek Kornat, red. Jerzy Wolak (Polonia Christiana) oraz Sławomir Skiba (Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi).

Pierwszy dzień Tygodnia Życia i Wolności zakończy program „Na straży”, w którym gościem specjalnym red. Pawła Chmielewskiego będzie JE bp Atanazy Schneider.

Miło nam, że poszerza się grono partnerów Tygodnia Życia i Wolności – do tej grupy dołączyło wydawnictwo Esprit z Krakowa.

Znany dziennikarz, pisarz, publicysta i poeta Witold Gadowski zaprasza na najbliższą niedzielę na spotkanie/manifestację na Rynek w Krakowie. Jak podaje portal PCh24.pl, początek wydarzenia wyznaczono na godzinę 16.00. Przypomnijmy, że Witold Gadowski jest jednym z uczestników kończącego się w sobotę Tygodnia Życia i Wolności, którego organizatorami są Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Polonia Christiana.
Jeszcze tylko dwa trwać będzie Tydzień Życia i Wolności. Na piątek i sobotę zaplanowane zostały dwa niezwykle ważne tematy, dotyczące wyzwań, jakie nasiliły się w ostatnim czasie. Tematem wiodącym piątku będzie #Zdrowie, a soboty – ostatniego dnia Tygodnia Życia i Wolności – #ProLife. Zapraszamy do przybycia na to wydarzenie – w piątek od godz. 16:30 w Warszawie oraz w sobotę od godz. 16:00 w Krakowie – i wysłuchania prelekcji oraz debat licznego grona ekspertów.
Przed nami jeszcze kilka dni Tygodnia Życia i Wolności w ramach którego od poniedziałku (7 czerwca) do soboty (12 czerwca) eksperci i dziennikarze dyskutują o trudnych sprawach naszego codziennego życia i wyzwaniach, jakie przed obrońcami życia i wolności stoją w XXI wieku.
Już w poniedziałek 7 czerwca 2021 r. startuje Tydzień Życia i Wolności, który nasza redakcja objęła patronatem medialnym. Przez 6 kolejnych dni wystąpi ponad 50 prelegentów. Wydarzenie to będzie można śledzić na żywo zarówno przez internet, jak też i stacjonarnie. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w spotkaniach.
Pierwszy raz w historii naszego Stowarzyszenia organizujemy konferencję, która obejmie aż sześć dni i w całości będzie transmitowana online. Tydzień Życia i Wolności to inicjatywa Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenia „Polonia Christiana”, w którą włączył się cały szereg organizacji pozarządowych. Nadszedł czas, by powiedzieć prawdę o społecznych, medycznych, gospodarczych i prawnych skutkach obostrzeń, które wprowadzono pod hasłem walki z COVID-19.