Pikieta pod Urzędem Miasta Krakowa - już w środę 9 listopada

2022-11-08 00:00:00
Pikieta pod Urzędem Miasta Krakowa - już w środę 9 listopada

Czy Kraków stanie się obiektem doświadczalnym dla otwartego ataku na własność prywatną i podstawowe prawa mieszkańców? Radni chcą wprowadzić na terenie całego miasta tzw. strefę czystego transportu, co zagraża wykluczeniem z poruszania się po mieście setek tysięcy mieszkańców. W związku z tym, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, w koalicji z szeregiem innych organizacji pozarządowych, zaprasza na pikietę protestacyjną pod krakowskim magistratem.

Pikieta protestacyjna pod hasłem "Nie oddamy Krakowa" odbędzie się już w środę 9 listopada 2022 r. o godz. 9:00. Spotykamy się na Placu Wszystkich Świętych w Krakowie, w pobliżu pomnika Józefa Dietla. Po pikiecie odbędzie się briefing dla prasy wraz z przedstawieniem oczekiwań protestujących.

Apelujemy do wszystkich Państwa o przybycie i powiadomienie o tym wydarzeniu znajomych. Można w tym celu posłużyć się niniejszym artykułem lub wydarzeniem na Facebooku.

Podjęcie aktywnych i szeroko zakrojonych działań protestacyjnych stało się możliwe dzięki porozumieniu szeregu organizacji i zawiązaniu komitetu społecznego "Nie oddamy Krakowa". W skład komitetu weszły organizacje: Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, Stowarzyszenie "Polonia Christiana", Niezależny Związek Zawodowy Wolność i Godność, Małopolski Bunt, Wolni Polacy - Ruch 16 Postulatów, Polska Jest Jedna Małopolskie, Ruch Narodowy Kraków, Pobudka, Młodzież Wszechpolska, Watahy Głosu Obywatelskiego.

Przypomnijmy, iż przeciwko wprowadzeniu tzw. Strefy Czystego Transportu zdecydowany głos zabrało Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi (link do oświadczenia Stowarzyszenia tutaj). Przytaczając długą listę argumentów przeciwko tego typu rewolucyjnym rozwiązaniom, postanowiliśmy zwrócić się do miejskich radnych o głosowanie przeciwko przyjęciu przedłożonej przez Prezydenta Miasta Krakowa uchwały w sprawie ustanowienia tzw. Strefy Czystego Transportu w Krakowie jako aktu prawnego nieuzasadnionego ekonomicznie i szkodliwego społecznie.

 

Taki cel przyświeca również petycji „Ulice dla mieszkańców! Nie oddamy Krakowa!”, która powstała pod adresem https://nieoddamyaut.pl/krakow. Zyskała ona już poparcie kilku tysięcy mieszkańców Krakowa i Małopolski. Po podpisaniu, treść apelu jest wysyłana na adresy email przewodniczących wszystkich klubów radnych obecnych w Radzie Miasta Krakowa oraz do gabinetu Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego jako inicjatora postępowania uchwałodawczego.

Zaproszeniem na pikietę jest także ulotka, którą członkowie komitetu społecznego "Nie oddamy Krakowa" kolportują na ulicach Krakowa. Na odwrocie druku umieszczono petycję - drukowaną wersję wspomnianego wyżej apelu internetowego. Petycję można podpisać i przynieść na pikietę. Wszystkie podpisy z petycji nieoddamyaut.pl/krakow oraz petycje w wersji drukowanej zostaną przekazane po pikiecie do krakowskiego magistratu.


PiotrSkarga.pl
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.