Pikieta pod Urzędem Miasta Krakowa - już w środę 9 listopada

2022-11-08 00:00:00
Pikieta pod Urzędem Miasta Krakowa - już w środę 9 listopada

Czy Kraków stanie się obiektem doświadczalnym dla otwartego ataku na własność prywatną i podstawowe prawa mieszkańców? Radni chcą wprowadzić na terenie całego miasta tzw. strefę czystego transportu, co zagraża wykluczeniem z poruszania się po mieście setek tysięcy mieszkańców. W związku z tym, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, w koalicji z szeregiem innych organizacji pozarządowych, zaprasza na pikietę protestacyjną pod krakowskim magistratem.

Pikieta protestacyjna pod hasłem "Nie oddamy Krakowa" odbędzie się już w środę 9 listopada 2022 r. o godz. 9:00. Spotykamy się na Placu Wszystkich Świętych w Krakowie, w pobliżu pomnika Józefa Dietla. Po pikiecie odbędzie się briefing dla prasy wraz z przedstawieniem oczekiwań protestujących.

Apelujemy do wszystkich Państwa o przybycie i powiadomienie o tym wydarzeniu znajomych. Można w tym celu posłużyć się niniejszym artykułem lub wydarzeniem na Facebooku.

Podjęcie aktywnych i szeroko zakrojonych działań protestacyjnych stało się możliwe dzięki porozumieniu szeregu organizacji i zawiązaniu komitetu społecznego "Nie oddamy Krakowa". W skład komitetu weszły organizacje: Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, Stowarzyszenie "Polonia Christiana", Niezależny Związek Zawodowy Wolność i Godność, Małopolski Bunt, Wolni Polacy - Ruch 16 Postulatów, Polska Jest Jedna Małopolskie, Ruch Narodowy Kraków, Pobudka, Młodzież Wszechpolska, Watahy Głosu Obywatelskiego.

Przypomnijmy, iż przeciwko wprowadzeniu tzw. Strefy Czystego Transportu zdecydowany głos zabrało Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi (link do oświadczenia Stowarzyszenia tutaj). Przytaczając długą listę argumentów przeciwko tego typu rewolucyjnym rozwiązaniom, postanowiliśmy zwrócić się do miejskich radnych o głosowanie przeciwko przyjęciu przedłożonej przez Prezydenta Miasta Krakowa uchwały w sprawie ustanowienia tzw. Strefy Czystego Transportu w Krakowie jako aktu prawnego nieuzasadnionego ekonomicznie i szkodliwego społecznie.

 

Taki cel przyświeca również petycji „Ulice dla mieszkańców! Nie oddamy Krakowa!”, która powstała pod adresem https://nieoddamyaut.pl/krakow. Zyskała ona już poparcie kilku tysięcy mieszkańców Krakowa i Małopolski. Po podpisaniu, treść apelu jest wysyłana na adresy email przewodniczących wszystkich klubów radnych obecnych w Radzie Miasta Krakowa oraz do gabinetu Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego jako inicjatora postępowania uchwałodawczego.

Zaproszeniem na pikietę jest także ulotka, którą członkowie komitetu społecznego "Nie oddamy Krakowa" kolportują na ulicach Krakowa. Na odwrocie druku umieszczono petycję - drukowaną wersję wspomnianego wyżej apelu internetowego. Petycję można podpisać i przynieść na pikietę. Wszystkie podpisy z petycji nieoddamyaut.pl/krakow oraz petycje w wersji drukowanej zostaną przekazane po pikiecie do krakowskiego magistratu.


PiotrSkarga.pl
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.