Pod postacią chleba i wina… „Bóg” – film o prawdzie wiary

2022-01-26 00:00:00
Pod postacią chleba i wina… „Bóg” – film o prawdzie wiary

Wyprodukowane w minionym roku przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi filmy dokumentalne cieszą się dużym zainteresowaniem widzów. Dodają one otuchy, otwierają oczy i pomagają nam przejść przez trudne wyzwania, jakie niosą rewolucyjne idee, coraz mocniej ingerujące w nasze życie. Dzięki wsparciu darczyńców niebawem będzie gotowa pierwsza produkcja filmowa SKCh w tym roku – film pt. „Bóg”. Filmu o prawdzie naszej wiary.

 

Krótki i wymowny tytuł „Bóg” zachęca do ponownego wejrzenia w rozumienie przez każdego z nas kim jest Pan Bóg w naszym życiu. Autorefleksja nad tym, jaką rolę w odgrywa Stwórca i Zbawiciel w dojrzewaniu do pełnego zrozumienia kwintesencji wiary oraz nad tym, czy w naszych środowiskach domowych i w miejscu pracy otwieramy się na Jego słowa, to naturalny proces, jakiemu powinniśmy oddawać się, żyjąc w świecie, w którym wielu chciałoby żyć tak, jakby Boga nie było.

Rozumiejąc kto jest ukryty pod postacią chleba i wina; kto do nas przychodzi w Najświętszym Sakramencie, będziemy silniejsi i spojrzymy na otaczający nas świat tak, jak powinien postrzegać go chrześcijanin.

Wiemy, że w historii Kościoła Katolickiego święci i błogosławieni wielokrotnie przypominali o konieczności oddawania czci Bogu ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. A jak jest dzisiaj? Na to pytanie odpowiedzmy sobie po obejrzeniu filmu „Bóg”.

Zbiórka na produkcję filmu „Bóg” i wsparcie wielu ludzi pokazują, że sprawy wiary i duchowe wsparcie bliźnich leżą na sercu tysiącom Polaków. Chcielibyśmy jednak, aby najnowszy film Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi dotarł do jak najszerszego grona polskich katolików. Dlatego, jeśli to możliwe, prosimy o Państwa wsparcie powstania oraz promocji tego niezwykle potrzebnego reportażu. W podzięce za pomoc, otrzymają Państwo dostęp do przedpremierowego pokazu naszego filmu.

Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.