Polacy solidarni z hiszpańskimi obrońcami życia ludzkiego

2009-10-19 00:00:00
Polacy solidarni z hiszpańskimi obrońcami życia ludzkiego

„Solidarni z Hiszpanami w obronie ludzkiego życia” pod takim hasłem polscy obrońcy życia demonstrowali 17 października pod ambasadą Królestwa Hiszpanii w Warszawie. Pikietę, która zgromadziła kilkadziesiąt osób, zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia (PFROŻ). Uczestnicy pikiety chcieli w ten sposób wyrazić poparcie dla uczestników wielkiego marszu antyaborcyjnego, który przeszedł w tym samym dniu ulicami Madrytu.

W listopadzie, w hiszpańskim parlamencie odbędzie się głosowanie nad przyjętą przez lewicowy rząd ustawą, która po wejściu w życie umożliwi dziewczętom od 16 roku życia zabijanie własnych nienarodzonych dzieci, i to bez zgody rodziców. Projekt ustawy legalizuje również zabicie w łonie matki dziecka w 14 tygodniu życia. By zaprotestować przeciwko wprowadzeniu tego prawa 40 hiszpańskich stowarzyszeń antyaborcyjnych zorganizowało w sobotę wielki przemarsz ulicami Madrytu.

Warszawskiej demonstracji solidarności z hiszpańskimi obrońcami życia przewodniczył Jarosław Kniołek dyrektor biura komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny. Po otwarciu pikiety Lidia Klempis, członek zarządu PFROŻ, odczytała list Federacji, skierowany do hiszpańskich działaczy pro-life. „Niech Wasza walka będzie dobrym przesłaniem dla Europy, która tak często zapomina o swojej tożsamości, porzuca podstawowe prawa człowieka, stawiając na ich miejsce konsumpcjonizm i egoizm” – napisali polscy obrońcy życia. Klempis przeczytała również list do Polaków Matki Teresy z Kalkuty z 1996 r. Założycielka Misjonarek Miłości wskazała w nim na aborcję jako na środek niszczący pokój w dzisiejszym świecie, „ponieważ jeżeli matka potrafi zabić swoje własne dziecko, co może powstrzymać Ciebie i mnie od zabijania siebie nawzajem?”.

Zgromadzeni pod Ambasadą Hiszpanii trzymali transparenty, na których po polsku i hiszpańsku widniały napisy: „Polska i Hiszpania razem dla życia”, „Każde życie jest bezcenne”, „Madryt Warszawa wspólna sprawa”, „Zapatero! Nie zabijaj sumienia Hiszpanii”. W ich rękach pojawiły się także różańce, gdy wolontariusz SKCh Adam Kurczyński rozpoczął modlitwę różańcową w intencji nienarodzonych.

Na zakończenie odczytano list do Francisco Fernandeza Fabregasa, ambasadora Hiszpanii w Warszawie, który w imieniu Komitetu Organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie podpisał Piotr Kucharski, członek Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Na zakończenie pikiety przedstawiciele komitetu organizacyjnego Marszu przekazali list ambasadorowi.

















Poniżej zamieszczamy pełną treść listu przekazanego ambasadorowi Królestwa Hiszpanii w Polsce.



Warszawa, 17.10.2009 r.
Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie    


Jego Ekscelencja
Francisco Fernandez Fabregas
Ambasador Hiszpanii w Warszawie
 


Wasza Ekscelencjo,

Od kilku lat rząd Królestwa Hiszpanii wprowadza niemoralne prawa uderzające w małżeństwo i rodzinę. Budzi to wielkie zaniepokojenie i zdziwienie wśród nas, obywateli Polski, którzy znając i podziwiając wielki wkład narodu hiszpańskiego w budowę zachodniej cywilizacji nie są w stanie zrozumieć decyzji Waszego rządu z taką uporczywością dążącego do niszczenia fundamentów życia społecznego jakimi są małżeństwo i rodzina.

Jak donoszą media i nasi przyjaciele w Hiszpanii rząd Pańskiego kraju przygotowuje kolejne antyludzkie prawo, które wprowadzi de facto  możliwość nieograniczonej eksterminacji dzieci nienarodzonych oraz  doprowadzi do prześladowań pracowników służb medycznych odmawiających dokonania aborcji (ustawa znosi tzw. klauzulę sumienia)

My, którzy tyle wycierpieliśmy pod rządami totalitaryzmu komunistycznego, nie możemy i nie chcemy pozostać obojętni na fakt niszczenia życia bezbronnych mieszkańców Hiszpanii, którym w imię fałszywie pojętej wolności człowieka odbiera się prawo do życia. Dlatego też solidaryzujemy się z uczestnikami marszu, który dzisiaj przejdzie ulicami Madrytu, aby zamanifestować sprzeciw wobec kolejnego pomysłu promotorów cywilizacji śmieci.

Pozwalamy sobie złożyć na ręce Waszej Ekscelencji prośbę do rządu hiszpańskiego, aby w imię szacunku dla życia każdego mieszkańca Hiszpanii wycofał projekt tej antyludzkiej ustawy, gdyż jak głosi hasło dzisiejszej manifestacji w Madrycie „Każde Życie jest ważne”

List powyższy w imieniu Komitetu Organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie podpisał Piotr Kucharski, członek Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.


Z wyrazami szacunku


Piotr Kucharski
W imieniu Komitetu Organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie

Źródło: PiotrSkarga.pl, KAI
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.