Polacy wciąż oddają swoje sprawy św. Ricie

wrzesień 2023
Polacy wciąż oddają swoje sprawy św. Ricie

Polacy wciąż oddają swoje sprawy św. Ricie

We włoskiej Cascii złożyliśmy 631 próśb i podziękowań do św. Rity od jej polskich czcicieli związanych ze Stowarzyszeniem Ks. Piotra Skargi. Wciąż niegasnące zainteresowanie Polaków nabożeństwem do Świętej od spraw trudnych i beznadziejnych to efekt wielu kampanii Stowarzyszenia poświęconych jej kultowi.

Do Sanktuarium św. Rity w Cascii, głównego ośrodka jej kultu i miejsca spoczynku Świętej, zawieźliśmy prośby i podziękowania od polskich katolików, które wciąż spływają do nas po wielu kampaniach Stowarzyszenia poświęconych jednej z najpopularniejszych obecnie świętych we Włoszech i na całym świecie. Na temat św. Rity wydaliśmy m.in. książkę i broszurę, a także zawieźliśmy do Cascii tysiące róż oraz kart z prośbami i podziękowaniami skierowanymi przez Polaków do tej wielkiej Świętej.

Tym razem powierzyliśmy w Cascii 631 rozmaitych spraw naszych Przyjaciół. To wyraz naszej wdzięczności za zaangażowanie w szerzenie kultu świętej i okazane nam zaufanie. Niech św. Rita spojrzy z miłością na swoich czcicieli z katolickiej Polski i wyjedna im u Boga te łaski, których tak bardzo potrzebują!

W intencji spraw polskich czcicieli odmówiliśmy Koronkę do św. Rity.