Polska, Kościół, świat – wielkie podsumowanie A.D. 2024. Zapraszamy do Krakowa!

2025-01-14 00:00:00
Polska, Kościół, świat – wielkie podsumowanie A.D. 2024. Zapraszamy do Krakowa!

Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!

Świat już nie będzie taki sam po minionych 12 miesiącach. Antychrześcijańska rewolucja aktywnie działa na wielu frontach, nie wyłączając Kościoła. Dlatego też organizujemy dla Państwa debatę społeczno-polityczną w formie Wielkiego Podsumowania Roku 2024, w której nasi prelegenci poruszą szerokie spektrum tematów. Pośród nich z pewnością możemy wyróżnić następujące:

  • Witold Gadowski odniesie się do ostatniego roku w polskiej polityce oraz zbliżających się wyborów prezydenckich – czy powiedzie się próba stopniowego „domykania systemu” przez obecny układ władzy, poprzez selektywną eliminację opozycji w formule różnorodnych represji, ściślejszą kontrolę nad mediami i zasobami skarbu państwa oraz realizację skrajnie lewicowej agendy w edukacji i kulturze?
  • Krystian Kratiuk opowie o dynamicznie zmieniającej się sytuacji w Kościele Katolickim oraz nakreśli możliwe scenariusze dalszych wydarzeń.
  • Arkadiusz Stelmach zrekonstruuje dla nas pole globalnej walki o swobodę wypowiedzi i wolność prasy – jak daleko Unia Europejska zamierza się posunąć w zwalczaniu tzw. misinformacji, dezinformacji i manipulacji, a także czy nowy wiatr zmian, korzystniejszy dla walki z cenzurą, który można już odczuć pod drugiej stronie Atlantyku, dotrze także i do nas?

 

Tak poważnych spraw, jak choćby wymienione powyżej, nie można przemilczeć bądź próbować tłumaczyć tych zjawisk politpoprawnymi teoriami. Dlatego też dla wszystkich Państwa, w tym szczególnie dla Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, przygotowaliśmy wielkie publicystyczne podsumowanie roku 2024. Zorganizujemy je z udziałem publiczności w Krakowie. Dla tych, którzy tego dnia nie będą mogli być z nami, przygotujemy materiał wideo w formie retransmisji, który zostanie udostępniony w telewizji PCh24TV.

 

Serdecznie zapraszamy do przybycia na debatę „Polska, Kościół, Świat – Podsumowanie A.D. 2024”, organizowaną przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi w środę 22 stycznia 2025 r. o godz. 18:00. Miejsce wydarzenia to sala konferencyjna Hotelu Golden Tulip (poziom -1) przy ul. Krakowskiej 28 w Krakowie. Tradycyjnie prosimy o powiadomienie o tym wydarzeniu Państwa bliskich i znajomych. Wstęp wolny!


 

piotrskarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.