Pomóż pokazać prawdę o Ordo Iuris

2021-07-01
Pomóż pokazać prawdę o Ordo Iuris

Sól w oku lewicy i liberałów obyczajowych, podmiot ataku feministek i pseudopostępowych organizacji europejskich. O Ordo Iuris mówi się i pisze w Stanach Zjednoczonych i w Brukseli, powielając nieprawdziwe stereotypy. Teraz mamy szansę pokazać prawdę o Ordo Iuris i wkładzie tej organizacji w obronę cywilizacji chrześcijańskiej, pomagając w powstaniu filmu, którego realizacji podjęło się Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi.

 

Pomóż nam pokazać prawdę o Ordo Iuris i wesprzyj produkcję tego filmu!

 

Skuteczność działania Ordo Iuris w obronie tradycyjnych wartości i stopowanie zapędów działaczy radykalnie lewicowych budzą agresję środowisk, które dążą do zrewolucjonizowania systemu prawnego i obyczajowości w Polsce. Obnażanie niekonstytucyjności zmian w działalności placówek oświatowych, uczelni czy instytucji publicznych to jeden z warunków ocalenia tego, co przez wieki stanowiło o naszej tożsamości narodowej i kulturowej. Światowa lewica, działając pod przykrywką źle rozumianego postępu, od dawna prowadzi swój „marsz przez instytucje”, wymuszając zmiany, które są bezprawne lub dyskryminują osoby o tradycyjnych poglądach.

Fakt pojawienia się Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, broniącego zdobyczy cywilizacji chrześcijańskiej nie tylko na gruncie polskim, okazał się niezwykle ważny dla tworzenia szerokiego frontu podmiotów nie zamierzających biernie patrzeć na wprowadzaną tylnymi drzwiami deprawację społeczeństwa i deregulację systemu prawnego, wdrażaną pod dyktando lewackich organizacji i środowisk.

Trafną diagnozą obecnie zachodzących rewolucyjnych zjawisk jest opis zamieszczony na stronie internetowej Ordo Iuris, w którym czytamy: „Uważny obserwator bez trudu dostrzeże radykalizm, z jakim podejmuje się dziś krytykę istniejącego ładu społecznego. Nie służy ona jednak jego oczyszczeniu, lecz stanowi atak na jego fundamenty, również te, które wyraźnie poświadcza i afirmuje Konstytucja RP. Dzieje się to często przy bierności instytucji, które ładu społecznego winny bronić w pierwszej kolejności. Głos upominającego się o jego poszanowanie społeczeństwa obywatelskiego jest często, de facto, ignorowany przez władzę, w przeciwieństwie do natarczywych postulatów wąskich środowisk, kwestionujących ten ład.”

Działając od 2013 roku Ordo Iuris osiągnęło już wiele sukcesów, które stały się barierą dla lewackich akcji czy prób tworzenia precedensów, mających docelowo doprowadzić do erozji naszych wartości – znaczenia rodziny w społeczeństwie, poszanowania religii czy obrony wolności obywatelskich.

O dokonaniach Ordo Iuris pisaliśmy wielokrotnie w mediach Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Przy okazji trwającej właśnie zbiórki pieniędzy na wyprodukowanie filmu rzetelnie przedstawiającego Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, na portalu PCh24.pl piszemy: „Działania Instytutu to realna pomoc najsłabszym, bezbronnym i pozostawionych samym sobie w starciu z machiną państwa, zawiłego prawa czy organizacji międzynarodowych. Wymieńmy choćby sprawy pani Julii Pawlak i jej dzieci, pomoc Norweżce Silje Garmo, a także rodzinie den Hertogów, którym próbowano odebrać ich pociechy. A takich przykładów jest wiele i o nich opowiemy w naszym filmie. Jednak, aby możliwe było jego powstania, potrzebujemy wsparcia naszych Widzów.”

 

Pomóż nam pokazać prawdę o Ordo Iuris i wesprzyj produkcję tego filmu!

Dzięki powstaniu filmu o Ordo Iuris chcemy dać Państwu odtrutkę na falę kłamstw, jaka wylewana jest na tę organizację. Każdy, kto wesprze powstanie filmu, otrzyma dostęp do materiału w pierwszej kolejności. Zależy nam, aby prawda o Ordo Iuris jak najszybciej dotarła do tysięcy odbiorców, dlatego apelujemy o wsparcie tej inicjatywy, odkłamującej przekaz płynący z mediów wrogich cywilizacji chrześcijańskiej i jej obrońcom.

 

Pomóż nam pokazać prawdę o Ordo Iuris i wesprzyj produkcję tego filmu!

 

Wśród osób zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu, które docenił Prezydent RP w lipcu 2021 roku, znalazł się Ks. Prof. Waldemar Chrostowski. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski dla Ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego został przyznany za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju nauk teologicznych oraz za pracę duszpasterską. Czytelnicy i widzowie mediów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Ksiądz Profesor znają duchownego m.in. z naszego filmu Via Dolorosa – Droga Zbawienia.
Donos przeciwko polskiemu ks. prof. Dariuszowi Oko i redaktorowi naczelnemu niemieckiego czasopisma „Thelogisches” ks. prof. Johannesowi Stöhrowi złożył ks. Wolfgang Rothe, znany z publicznego błogosławienia par jednopłciowych i promowania ruchu LGBT. W swojej karierze ks. Wolfgang Rothe zasłynął m.in. z sprawowania funkcji wicerektora seminarium w Austrii, opisywanym w prasie jako „jaskinia potwornych pedofilów, teatr perwersji, habsburska Sodoma”.
O zbrodni dokonanej na Polakach mieszkających na wschodnich Kresach w PRL nie można było mówić, bo tematyka dotyczyła drażliwej kwestii zagarnięcia terenów II Rzeczpospolitej przez Związek Sowiecki. Po 1989 roku tematyka ta nadal była niemal nieobecna na najwyższych szczeblach władzy. Minęły już trzy dekady wolnej Polski, a o zbrodni wołyńskiej nadal mówi się niewiele. Nie pozwólmy, by pamięć o pomordowanych rodakach odeszła w niepamięć.
Znany dziennikarz, pisarz, publicysta i poeta Witold Gadowski zaprasza na najbliższą niedzielę na spotkanie/manifestację na Rynek w Krakowie. Jak podaje portal PCh24.pl, początek wydarzenia wyznaczono na godzinę 16.00. Przypomnijmy, że Witold Gadowski jest jednym z uczestników kończącego się w sobotę Tygodnia Życia i Wolności, którego organizatorami są Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Polonia Christiana.
Jeszcze tylko dwa trwać będzie Tydzień Życia i Wolności. Na piątek i sobotę zaplanowane zostały dwa niezwykle ważne tematy, dotyczące wyzwań, jakie nasiliły się w ostatnim czasie. Tematem wiodącym piątku będzie #Zdrowie, a soboty – ostatniego dnia Tygodnia Życia i Wolności – #ProLife. Zapraszamy do przybycia na to wydarzenie – w piątek od godz. 16:30 w Warszawie oraz w sobotę od godz. 16:00 w Krakowie – i wysłuchania prelekcji oraz debat licznego grona ekspertów.