Ponad 100 świec i 5800 intencji

2012-10-24 00:00:00
Ponad 100 świec i 5800 intencji
We wtorek 9. października po raz kolejny zapłonęły świece przed Sanktuarium w Fatimie. Przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi towarzysząc Apostołom Fatimy – uczestnikom XV pielgrzymki organizowanej przez Instytut, zapalili 114 dużych świec wotywnych. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 5800 intencji nadesłanych przez rodaków.

Zapalenie świec i złożenie intencji zbiega się z organizowaną dwa razy w roku pielgrzymką Apostołów Fatimy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Każdy, kto zadeklaruje swój aktywny udział w promowaniu orędzia fatimskiego i przystąpi do grupy Apostolatu Fatimy, uczestniczy w organizowanym, co pół roku, losowaniu. Dzięki temu niezwykłemu przywilejowi już setki osób miały możliwość udania się do miejsca, gdzie Matka Boża objawiła się trójce pastuszków.

Dla większości Apostołów Fatimy była to pierwsza pielgrzymka do Maryjnego Sanktuarium. Doniosłość wydarzenia potęgował fakt uczestnictwa w uroczystych nabożeństwach oraz możliwość zapalenia świec przesłanych przez rodaków – przyjaciół Instytutu. W środę 10. października tuż przed nabożeństwem różańcowym Apostołowie złożyli intencje nadesłane przez 5800 osób.
Oprócz uroczystości w Fatimie wszyscy pielgrzymi mieli możliwość odwiedzenia okolicznych miejsc związanych z kultem Maryi. Zwiedzili także nadbrzeżną miejscowość Nazaré, cysterskie opactwo w Alcobaça.

„Twoje światło w Fatimie” to akcja organizowana cyklicznie. Świece zapalane są dwa razy w roku w maju oraz październiku, dlatego w każdej chwili można dołączyć swoje intencje i wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.
Swoje intencje modlitewne można składać na stronie modlitwa.fatima.pl. Drogą internetową można także zapalić świecę siedmiodniową, trzydziestodniową, i wieczystą. Składane przy tym intencje zostaną oddane pod wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej.

Warto też włączyć się do udziału we wspólnocie Apostolatu Fatimy. W tym celu wystarczy wypełnić formularz na stronie fatima.pl lub dołączyć do akcji Twoje światło w Fatimie, zapalając świecę wieczystą.

Wielu odwiedzających wspomnianą stronę nie tylko zapala świece, ale także decyduje się upublicznić swoje intencje, dzięki czemu inni mogą modlić się w ich sprawach. Warto dołączyć do tej stale rosnącej wspólnoty - od początku roku odwiedzający stronę zapalili blisko 8000 świec. Wierzymy, iż dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej wszystkie te prośby zostaną wysłuchane.

Fatima.pl

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.