Popierajmy.pl: nasze wsparcie dla Trybunału, który zakazał zabijania nienarodzonych

2020-10-29 00:00:00
Popierajmy.pl: nasze wsparcie dla Trybunału, który zakazał zabijania nienarodzonych

Zachęcamy do udziału w akcji wsparcia dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w wyroku z 22 października 2020 r. stanęli w obronie życia poczętego. Uznanie za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej wywołało skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych. Właśnie teraz sędziowie Trybunału potrzebują od katolickiej opinii publicznej głosu wsparcia i umocnienia w prawdzie.

 

Data 22 października 2020 r. przejdzie do historii nie tylko jako dzień uznawany w Kościele Katolickim za wspomnienie papieża Polaka – św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim jako moment przełomowy w wieloletniej walce o prawo do życia. Trybunał Konstytucyjny, rozpatrując wniosek grupy posłów na Sejm, uznał bowiem za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłankę eugeniczną, czyli jeden z przepisów ustawowych, który mówi, iż można legalnie dokonać aborcji, jeśli „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”. Dotychczasowy proceder nadużywania tego przepisu prowadził do sytuacji, w których przez lata setkami zabijano dzieci podejrzewane o zespół Downa.

 

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego i furia proaborcjonistów

 

Decyzja przytłaczającej większości sędziów Trybunału wywołała skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych, w tym bezpośrednie ataki na niektórych sędziów (jak np. pod domem sędzi prof. Krystyny Pawłowicz) oraz uliczne zamieszki z policją.

 

W przestrzeni medialnej pojawiły się pełne oburzenia głosy celebrytów oraz dziennikarzy lewicowych mediów, którzy próbują lansować absurdalne hasło „piekło kobiet” oraz domagają się interwencji zagranicznej w polski porządek prawny organów unijnych lub organizacji międzynarodowych.

 

W związku z tym, naszym obowiązkiem jest stanięcie w obronie sędziów Trybunału.

 

Aby to zrobić, wystarczy skorzystać z tego linku i podpisać na stronie popierajmy.pl list poparcia dla decyzji sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

 

Sędziowie wzięli odpowiedzialność – podziękujmy im

 

Stajemy w obronie sędziów polskiego sądu konstytucyjnego, gdyż - bez względu na reakcję lobby proaborcyjnego - trzeba docenić, że Trybunał Konstytucyjny zachował się jak trzeba i nie uchylił się od odpowiedzialności za losy tysięcy dzieci zagrożonych aborcją. Podpisując zamieszczony na stronie list, jednocześnie dziękujemy sędziom za jedyne możliwe w tej sprawie orzecznictwo.

 

Być może wielu z nas uzna, że taka decyzja, czyli opowiedzenie się po stronie życia, była oczywista, ale skoro tyle lat nie mogliśmy się doprosić o jednoznaczne opowiedzenie się naszego państwa po stronie ochrony prawnej najsłabszych, to ten wyrok zasługuje na spore uznanie i wart jest docenienia.

 

Dlatego też w serwisie Popierajmy.pl kierujemy list z wyrazami poparcia dla Trybunału Konstytucyjnego, w którym dziękujemy za opowiedzenie się po stronie dzieci nienarodzonych. Wszystkie podpisy złożone za pośrednictwem strony (link poniżej), wraz z treścią listu, zostaną przekazane do Trybunału.

 

Dołącz do naszej akcji i wyślij Twój list do sędziów Trybunału Konstytucyjnego za pośrednictwem serwisu Popierajmy.pl


PiotrSkarga.pl

Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.