Popierajmy.pl: nasze wsparcie dla Trybunału, który zakazał zabijania nienarodzonych

2020-10-29
Popierajmy.pl: nasze wsparcie dla Trybunału, który zakazał zabijania nienarodzonych

Zachęcamy do udziału w akcji wsparcia dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w wyroku z 22 października 2020 r. stanęli w obronie życia poczętego. Uznanie za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej wywołało skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych. Właśnie teraz sędziowie Trybunału potrzebują od katolickiej opinii publicznej głosu wsparcia i umocnienia w prawdzie.

 

Data 22 października 2020 r. przejdzie do historii nie tylko jako dzień uznawany w Kościele Katolickim za wspomnienie papieża Polaka – św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim jako moment przełomowy w wieloletniej walce o prawo do życia. Trybunał Konstytucyjny, rozpatrując wniosek grupy posłów na Sejm, uznał bowiem za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłankę eugeniczną, czyli jeden z przepisów ustawowych, który mówi, iż można legalnie dokonać aborcji, jeśli „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”. Dotychczasowy proceder nadużywania tego przepisu prowadził do sytuacji, w których przez lata setkami zabijano dzieci podejrzewane o zespół Downa.

 

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego i furia proaborcjonistów

 

Decyzja przytłaczającej większości sędziów Trybunału wywołała skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych, w tym bezpośrednie ataki na niektórych sędziów (jak np. pod domem sędzi prof. Krystyny Pawłowicz) oraz uliczne zamieszki z policją.

 

W przestrzeni medialnej pojawiły się pełne oburzenia głosy celebrytów oraz dziennikarzy lewicowych mediów, którzy próbują lansować absurdalne hasło „piekło kobiet” oraz domagają się interwencji zagranicznej w polski porządek prawny organów unijnych lub organizacji międzynarodowych.

 

W związku z tym, naszym obowiązkiem jest stanięcie w obronie sędziów Trybunału.

 

Aby to zrobić, wystarczy skorzystać z tego linku i podpisać na stronie popierajmy.pl list poparcia dla decyzji sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

 

Sędziowie wzięli odpowiedzialność – podziękujmy im

 

Stajemy w obronie sędziów polskiego sądu konstytucyjnego, gdyż - bez względu na reakcję lobby proaborcyjnego - trzeba docenić, że Trybunał Konstytucyjny zachował się jak trzeba i nie uchylił się od odpowiedzialności za losy tysięcy dzieci zagrożonych aborcją. Podpisując zamieszczony na stronie list, jednocześnie dziękujemy sędziom za jedyne możliwe w tej sprawie orzecznictwo.

 

Być może wielu z nas uzna, że taka decyzja, czyli opowiedzenie się po stronie życia, była oczywista, ale skoro tyle lat nie mogliśmy się doprosić o jednoznaczne opowiedzenie się naszego państwa po stronie ochrony prawnej najsłabszych, to ten wyrok zasługuje na spore uznanie i wart jest docenienia.

 

Dlatego też w serwisie Popierajmy.pl kierujemy list z wyrazami poparcia dla Trybunału Konstytucyjnego, w którym dziękujemy za opowiedzenie się po stronie dzieci nienarodzonych. Wszystkie podpisy złożone za pośrednictwem strony (link poniżej), wraz z treścią listu, zostaną przekazane do Trybunału.

 

Dołącz do naszej akcji i wyślij Twój list do sędziów Trybunału Konstytucyjnego za pośrednictwem serwisu Popierajmy.pl


PiotrSkarga.pl

Dzięki wsparcia Darczyńców z Polski i zbiórce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Sudanie Południowym zbudowane zostały dwie kaplice pod wezwaniem Chrystusa Króla. Wierni z jednego z najbiedniejszych krajów świata, zmęczonego konfliktami wewnętrznymi, mogą teraz w dobrych warunkach modlić się o pokój w swojej ojczyźnie i przemiany duchowe, bez których trudno sobie wyobrazić spokojne i godne życie.
Młodzi ludzie przygotowujący się do wejścia w dorosłość, ale często już uczestniczący w pełni w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, niebawem przejmą stery i wezmą na siebie odpowiedzialność za przyszłość Polski. Do jakich wartości będą się odwoływać? Kto będzie dla nich drogowskazem? Jaką przyszłość naszej Ojczyzny będą tworzyć? Na te pytania będziemy starali się znaleźć odpowiedź podczas konferencji pt. „Co się stało z polską młodzieżą?”, która odbędzie się w formule online na kanale PCh24TV. Początek konferencji o godzinie 18:00 we wtorek 8 grudnia.
Współpraca Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego, Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi pięknie zaowocowała. W 2019 roku dzięki hojności Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, w krótkim czasie udało się zebrać aż 200 tysięcy złotych na budowę dwóch kaplic w Sudanie Południowym. Teraz wierni mogą korzystać z tych budynków.
Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski zabrał głos w sprawie tzw. ogólnopolskiego strajku kobiet oraz protestów środowisk radykalnie lewicowych i proaborcyjnych, które od ponad tygodnia odbywają się na ulicach polskich miast, w tym także na ulicach podwawelskiego grodu. Protesty są reakcją wspomnianych środowisk na wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdzający niezgodność z konstytucją tzw. aborcji eugenicznej.
Niespotykana do tej pory skala agresji wobec wiary katolickiej, świątyń i duchownych przelała czarę goryczy. Już wiemy, że pobłażanie lewackiej ideologii nie prowadzi do łagodzenia podziałów, tylko ośmiela do coraz silniejszych ataków na Kościół Powszechny. Wierni, widząc rosnące zagrożenie zniszczenia dorobku cywilizacji łacińskiej, jednoczą się w grupy samoobrony, które będą bronić wartości chrześcijańskich i świątyń.