Poznań – zapraszamy na następny pokaz filmu ”Fatima – orędzie wciąż aktualne”

2017-12-05
Poznań – zapraszamy na następny pokaz filmu ”Fatima  – orędzie wciąż aktualne”

Instytut Ks. Piotra Skargi zaprasza na ponowną projekcję filmu dokumentalnego Fatima – orędzie wciąż aktualne w środę 3 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w kinie Rialto przy ul. Dąbrowskiego 38 w Poznaniu

Wstęp za okazaniem darmowej wejściówki, którą można odebrać w kasie kina Rialto. Kasa jest czynna: pon.-piąt. 15:00-21:00, sob.-niedz. 12:00-21:00. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Fatima – orędzie wciąż aktualne – to najnowszy film znanego krakowskiego reżysera Jarosława Mańki. Autor przenosi nas w różne części świata: z Polski pod Kreml, a potem do Brazylii, Włoch i Portugalii. Wielu występujących w filmie rozmówców odpowiada na pytania o przesłanie, które dla współczesnego świata niosą objawienia fatimskie. Sam reżyser mówi, że celem filmu jest rozpropagowanie orędzia fatimskiego i przypomnienie warunków wypowiedzianych przez Matkę Bożą w Fatimie, które mogą uratować świat, a które są tak proste do spełnienia: pokuta, odmawianie Różańca, praktyka pierwszych pięciu sobót miesiąca i zawierzenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu przez papieża.

Film został nagrodzony na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana 2017 za walory patriotyczno-edukacyjne, a w kategorii dokument obraz zajął trzecie miejsce.

https://youtu.be/qfy03Lh48Tc


Czas trwania 1 godz. 12 min.


W filmie wypowiadają się między innymi:

 

 

Abp. Tadeusz Kondrusiewicz – metropolita mińsko-mohylewski.

 

Abp. Mieczysław Mokrzycki – metropolita lwowski (Ukraina).

 

Abp. Jan Babjak SJ – metropolita preszowski (Słowacja).

 

Dr Antonio Borelii – fatimolog, autor książki Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei? wydanej w Polsce w nakładzie ponad 1 miliona egzemplarzy.

 

Ks. dr Tomasz Jegierski – prezes Fundacji Zakon Rycerski Chrystusa Króla – Cristeros.

 

Książę Betrand de Orléans e Bragança – tytularny następca tronu Cesarstwa Brazylii.

 

Prof. Andrzej Nowak – historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Prof. Roberto de Mattei – historyk Kościoła (Włochy).

 

Julio Loredo de Izcue – publicysta katolicki (Peru).

 

Ks. Krzysztof Czapla SAC – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

 

Ks. Erich Maria Fiuk – parafia Beresniki na Uralu (Rosja).

 

Ks. Jarosław Cielecki – dyrektor AGTV Vatican Service News.

 

Ks. Stanisław Firut SAC – Dowbysz (Ukraina).

 

Mirosław Kopczewski OFM Conv. – w latach 1994-99 pracował w Moskwie.

 

Ks. Guy Pages – autor książki Islam – cała prawda, Paryż (Francja).
PiotrSkarga.pl


 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej coraz śmielej wypowiadają się na temat usunięcia symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu. Przeciwko kolejnemu frontalnemu atakowi na Krzyż mobilizuje się katolicka opinia publiczna. W serwisie Protestuj.pl powstała petycja protestacyjna do szefów sejmowych klubów oraz Marszałka Sejmu, w której Polacy domagają się pozostawienia Krzyża w Sejmie. Podpisy pod nią spływają w lawinowym tempie.
Już po raz drugi katolicy z Sudanu Południowego modlili się za Darczyńców, którzy pomagają im zbudować murowane kaplice w Piirciok i Kowic za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ojciec Krzysztof Zębik odprawił za wszystkich Dobrodziejów Mszę św. w tymczasowej kaplicy w sudańskiej miejscowości Khadula.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” oraz dyskusję z jego twórcami i producentami. Film zostanie wyświetlony 16 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.30 w sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia przy ulicy św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (obok kościoła Bożego Ciała). Wstęp wolny!