Poznań – zapraszamy na następny pokaz filmu ”Fatima – orędzie wciąż aktualne”

2017-12-05
Poznań – zapraszamy na następny pokaz filmu ”Fatima  – orędzie wciąż aktualne”

Instytut Ks. Piotra Skargi zaprasza na ponowną projekcję filmu dokumentalnego Fatima – orędzie wciąż aktualne w środę 3 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w kinie Rialto przy ul. Dąbrowskiego 38 w Poznaniu

Wstęp za okazaniem darmowej wejściówki, którą można odebrać w kasie kina Rialto. Kasa jest czynna: pon.-piąt. 15:00-21:00, sob.-niedz. 12:00-21:00. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Fatima – orędzie wciąż aktualne – to najnowszy film znanego krakowskiego reżysera Jarosława Mańki. Autor przenosi nas w różne części świata: z Polski pod Kreml, a potem do Brazylii, Włoch i Portugalii. Wielu występujących w filmie rozmówców odpowiada na pytania o przesłanie, które dla współczesnego świata niosą objawienia fatimskie. Sam reżyser mówi, że celem filmu jest rozpropagowanie orędzia fatimskiego i przypomnienie warunków wypowiedzianych przez Matkę Bożą w Fatimie, które mogą uratować świat, a które są tak proste do spełnienia: pokuta, odmawianie Różańca, praktyka pierwszych pięciu sobót miesiąca i zawierzenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu przez papieża.

Film został nagrodzony na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana 2017 za walory patriotyczno-edukacyjne, a w kategorii dokument obraz zajął trzecie miejsce.

https://youtu.be/qfy03Lh48Tc


Czas trwania 1 godz. 12 min.


W filmie wypowiadają się między innymi:

 

 

Abp. Tadeusz Kondrusiewicz – metropolita mińsko-mohylewski.

 

Abp. Mieczysław Mokrzycki – metropolita lwowski (Ukraina).

 

Abp. Jan Babjak SJ – metropolita preszowski (Słowacja).

 

Dr Antonio Borelii – fatimolog, autor książki Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei? wydanej w Polsce w nakładzie ponad 1 miliona egzemplarzy.

 

Ks. dr Tomasz Jegierski – prezes Fundacji Zakon Rycerski Chrystusa Króla – Cristeros.

 

Książę Betrand de Orléans e Bragança – tytularny następca tronu Cesarstwa Brazylii.

 

Prof. Andrzej Nowak – historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Prof. Roberto de Mattei – historyk Kościoła (Włochy).

 

Julio Loredo de Izcue – publicysta katolicki (Peru).

 

Ks. Krzysztof Czapla SAC – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

 

Ks. Erich Maria Fiuk – parafia Beresniki na Uralu (Rosja).

 

Ks. Jarosław Cielecki – dyrektor AGTV Vatican Service News.

 

Ks. Stanisław Firut SAC – Dowbysz (Ukraina).

 

Mirosław Kopczewski OFM Conv. – w latach 1994-99 pracował w Moskwie.

 

Ks. Guy Pages – autor książki Islam – cała prawda, Paryż (Francja).
PiotrSkarga.pl


 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.