Poznań – zapraszamy na następny pokaz filmu ”Fatima – orędzie wciąż aktualne”

2017-12-05
Poznań – zapraszamy na następny pokaz filmu ”Fatima  – orędzie wciąż aktualne”

Instytut Ks. Piotra Skargi zaprasza na ponowną projekcję filmu dokumentalnego Fatima – orędzie wciąż aktualne w środę 3 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w kinie Rialto przy ul. Dąbrowskiego 38 w Poznaniu

Wstęp za okazaniem darmowej wejściówki, którą można odebrać w kasie kina Rialto. Kasa jest czynna: pon.-piąt. 15:00-21:00, sob.-niedz. 12:00-21:00. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Fatima – orędzie wciąż aktualne – to najnowszy film znanego krakowskiego reżysera Jarosława Mańki. Autor przenosi nas w różne części świata: z Polski pod Kreml, a potem do Brazylii, Włoch i Portugalii. Wielu występujących w filmie rozmówców odpowiada na pytania o przesłanie, które dla współczesnego świata niosą objawienia fatimskie. Sam reżyser mówi, że celem filmu jest rozpropagowanie orędzia fatimskiego i przypomnienie warunków wypowiedzianych przez Matkę Bożą w Fatimie, które mogą uratować świat, a które są tak proste do spełnienia: pokuta, odmawianie Różańca, praktyka pierwszych pięciu sobót miesiąca i zawierzenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu przez papieża.

Film został nagrodzony na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana 2017 za walory patriotyczno-edukacyjne, a w kategorii dokument obraz zajął trzecie miejsce.

https://youtu.be/qfy03Lh48Tc


Czas trwania 1 godz. 12 min.


W filmie wypowiadają się między innymi:

 

 

Abp. Tadeusz Kondrusiewicz – metropolita mińsko-mohylewski.

 

Abp. Mieczysław Mokrzycki – metropolita lwowski (Ukraina).

 

Abp. Jan Babjak SJ – metropolita preszowski (Słowacja).

 

Dr Antonio Borelii – fatimolog, autor książki Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei? wydanej w Polsce w nakładzie ponad 1 miliona egzemplarzy.

 

Ks. dr Tomasz Jegierski – prezes Fundacji Zakon Rycerski Chrystusa Króla – Cristeros.

 

Książę Betrand de Orléans e Bragança – tytularny następca tronu Cesarstwa Brazylii.

 

Prof. Andrzej Nowak – historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Prof. Roberto de Mattei – historyk Kościoła (Włochy).

 

Julio Loredo de Izcue – publicysta katolicki (Peru).

 

Ks. Krzysztof Czapla SAC – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

 

Ks. Erich Maria Fiuk – parafia Beresniki na Uralu (Rosja).

 

Ks. Jarosław Cielecki – dyrektor AGTV Vatican Service News.

 

Ks. Stanisław Firut SAC – Dowbysz (Ukraina).

 

Mirosław Kopczewski OFM Conv. – w latach 1994-99 pracował w Moskwie.

 

Ks. Guy Pages – autor książki Islam – cała prawda, Paryż (Francja).
PiotrSkarga.pl


 

Już po raz szesnasty, 12 października na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się Kongres Konserwatywny. W tym roku, z racji jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, główny temat sięgał do korzeni naszej inicjatywy, zwłaszcza jej podstaw ideowych, jakimi są dzieła brazylijskiego myśliciela katolickiego, prof. Plinia Correi de Oliveira.
10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uświetniło swój jubileusz XX lat działalności specjalnym panelem dyskusyjnym, który odbył się w Warszawie w piątkowy wieczór 27 września.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.