Poznań – zapraszamy na następny pokaz filmu ”Fatima – orędzie wciąż aktualne”

2017-12-05 00:00:00
Poznań – zapraszamy na następny pokaz filmu ”Fatima  – orędzie wciąż aktualne”

Instytut Ks. Piotra Skargi zaprasza na ponowną projekcję filmu dokumentalnego Fatima – orędzie wciąż aktualne w środę 3 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w kinie Rialto przy ul. Dąbrowskiego 38 w Poznaniu

Wstęp za okazaniem darmowej wejściówki, którą można odebrać w kasie kina Rialto. Kasa jest czynna: pon.-piąt. 15:00-21:00, sob.-niedz. 12:00-21:00. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Fatima – orędzie wciąż aktualne – to najnowszy film znanego krakowskiego reżysera Jarosława Mańki. Autor przenosi nas w różne części świata: z Polski pod Kreml, a potem do Brazylii, Włoch i Portugalii. Wielu występujących w filmie rozmówców odpowiada na pytania o przesłanie, które dla współczesnego świata niosą objawienia fatimskie. Sam reżyser mówi, że celem filmu jest rozpropagowanie orędzia fatimskiego i przypomnienie warunków wypowiedzianych przez Matkę Bożą w Fatimie, które mogą uratować świat, a które są tak proste do spełnienia: pokuta, odmawianie Różańca, praktyka pierwszych pięciu sobót miesiąca i zawierzenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu przez papieża.

Film został nagrodzony na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana 2017 za walory patriotyczno-edukacyjne, a w kategorii dokument obraz zajął trzecie miejsce.

https://youtu.be/qfy03Lh48Tc


Czas trwania 1 godz. 12 min.


W filmie wypowiadają się między innymi:

 

 

Abp. Tadeusz Kondrusiewicz – metropolita mińsko-mohylewski.

 

Abp. Mieczysław Mokrzycki – metropolita lwowski (Ukraina).

 

Abp. Jan Babjak SJ – metropolita preszowski (Słowacja).

 

Dr Antonio Borelii – fatimolog, autor książki Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei? wydanej w Polsce w nakładzie ponad 1 miliona egzemplarzy.

 

Ks. dr Tomasz Jegierski – prezes Fundacji Zakon Rycerski Chrystusa Króla – Cristeros.

 

Książę Betrand de Orléans e Bragança – tytularny następca tronu Cesarstwa Brazylii.

 

Prof. Andrzej Nowak – historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Prof. Roberto de Mattei – historyk Kościoła (Włochy).

 

Julio Loredo de Izcue – publicysta katolicki (Peru).

 

Ks. Krzysztof Czapla SAC – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

 

Ks. Erich Maria Fiuk – parafia Beresniki na Uralu (Rosja).

 

Ks. Jarosław Cielecki – dyrektor AGTV Vatican Service News.

 

Ks. Stanisław Firut SAC – Dowbysz (Ukraina).

 

Mirosław Kopczewski OFM Conv. – w latach 1994-99 pracował w Moskwie.

 

Ks. Guy Pages – autor książki Islam – cała prawda, Paryż (Francja).




PiotrSkarga.pl


 

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.