Prawo do promowania dewiacji?

2005-11-24

Po zatrzymaniu uczestników nielegalnego Marszu Równości w Poznaniu (19 listopada 2005) środowiska promujące w Polsce homoseksualizm podniosły wrzawę o rzekomym łamaniu przez władze obywatelskiego prawa do zgromadzeń.

Jednak nikt nie wspomniał, że takie zgromadzenia, których celem jest promowanie dewiacyjnych postaw i zachowań, są publicznym aktem uderzającym w szczególną pozycję małżeństwa i rodziny w społeczeństwie.

Jak to miało miejsce w wielu krajach europejskich, danie homoseksualistom prawnej swobody do demonstrowania swoich dewiacyjnych postaw prowadzi z czasem do dalszych roszczeń prawnych ze strony tej grupy, aż do pełnego zrównania w prawach par homoseksualnych z małżeństwem i rodziną.

Zakazując Marszu Równości w Poznaniu władze postąpiły słusznie nie tylko z moralnego punktu widzenia, ale również zgodnie z art. 18 Konstytucji RP, który nakłada na władze państwowe obowiązek otaczania małżeństwa, będącego związkiem kobiety z mężczyzną, oraz rodziny ochroną i opieką. Ta ochrona i opieka nie może mieć tylko wymiaru materialnego, ale również obyczajowy, aby chronić prawnie małżeństwo i rodzinę przed różnego rodzaju "alternatywnymi związkami", które uzurpują sobie ich prawa, ale nie są w stanie wypełniać ich zadań i obowiązków.

Tragiczne skutki zrównania dewiacji z instytucją małżeństwa i rodziny już są widoczne w społeczeństwach zachodniej Europy. Unikanie potomstwa, okaleczenie psychiczne dzieci z niepełnych rodzin pogłębiają katastrofalną już sytuację moralną i demograficzną europejskich społeczeństw.

Zakaz Marszu Równości w Poznaniu należałoby zatem uznać nie za łamanie prawa do wolności zgromadzeń promujących patologie społeczne, ale za przejaw polityki prorodzinnej, która nie tylko ograniczałaby się do "becikowego", ale również zajmowałaby się profilaktyką zagrożeń jakie niesie m.in. homoseksualna rewolucja kulturalna.

Wściekłość homoseksualnego lobby, z "Gazetą Wyborczą" na czele, wobec wydarzeń w Poznaniu zaowocowała zmasowaną kampanią medialną i próbą zorganizowania pod koniec tego tygodnia wieców poparcia dla tej dewiacyjnej imprezy. Swój udział w manifestacjach zapowiedziały również osoby publiczne. Wreszcie przedstawiciele homoseksualnego lobby ujawnią swoje prawdziwe oblicze, które do tej pory skrzętnie skrywali pod maską moralnego autorytetu.
Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.