Presja jest potrzebna! We wtorek idziemy pod Pałac Prezydencki

2023-12-15 00:00:00
Presja jest potrzebna! We wtorek idziemy pod Pałac Prezydencki

Centrum Życia i Rodziny wzywa do przybycia pod Pałac Prezydencki już w najbliższy wtorek 19 grudnia o godz. 15:00. Odbędzie się tam pikieta szeregu organizacji społecznych, walczących o zablokowanie szkodliwej i śmiercionośnej nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, wprowadzającej pełną refundację in vitro z pieniędzy podatników. Na pikiecie będą obecni przedstawiciele naszego Stowarzyszenia.

Prezydent Andrzej Duda znalazł się pod presją środowisk lewicowych, które przypuściły z innej strony niż dotychczasowa atak na prawo do życia od poczęcia i godność człowieka. Finansowanie in vitro z budżetu państwa to skrajnie niemoralna i szkodliwa zmiana, która doprowadzi do rozszerzenia praktyki tego procederu w społeczeństwie, a zarazem zmusi wszystkich obywateli do współfinansowania tych czynów. O tym, dlaczego nie wolno godzić się na proceder in vitro, jak również przymykać oczu na jego finansowanie z pieniędzy publicznych, piszemy w oficjalnym oświadczeniu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, które opublikowaliśmy przed tygodniem na naszej stronie.

Mobilizację w obronie życia dzieci zagrożonych praktykowaniem in vitro podjęły także środowiska katolickie i konserwatywne. Petycja Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi pod hasłem "Nie dla finansowania in vitro" zyskała już poparcie ponad 12 tysięcy Polaków. Podpisy napływają tysiącami każdego dnia. Podobne inicjatywy w formie petycji i apeli publicznych podjęły także CitizenGo, Grupa Proelio, Centrum Życia i Rodziny. I właśnie ostatnia z wymienionych organizacji zaprasza już w najbliższy wtorek na pikietę pod Pałacem Prezydenckim.

Spotkanie będzie miało charakter apelu publicznego połączonego z modlitwą. Będą na nim obecni przedstawiciele naszego Stowarzyszenia, jak również działacze i sympatycy Centrum Życia i Rodziny oraz Fundacji Pro - Prawo Do Życia. Jak mówi prezes CZiR Paweł Ozdoba:

Chcemy wspólnie, jako katolicy dać jasny sygnał panu prezydentowi, że sprzeciwiamy się tej nieetycznej i niemoralnej procedurze, która ma znamiona eugeniki i aborcji.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w manifestacji zapraszamy i prosimy o przybycie we wtorek 19 grudnia 2023 r., na godzinę 15:00 przed Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Prosimy też o podzielenie są tą informacją z Państwa znajomymi, szczególnie z obszaru Warszawy i województwa mazowieckiego. Pokażmy, że jest nas wielu!

piotrskarga.pl
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.