Prof. Janowski naszym gościem - zapraszamy na spotkanie w Warszawie

2023-09-21 00:00:00
Prof. Janowski naszym gościem - zapraszamy na spotkanie w Warszawie
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem - prof. Jackiem Janowskim, ekspertem ds. informatyki prawniczej, badaczem trendów cywilizacji informacyjnej oraz nowych technologii gromadzenia danych i śledzenia. O architekturze procesu globalizacyjnego, znanego jako Wielki Reset wysłuchają Państwo już w środę 27 września 2023 r.

Nasz prelegent ekspercko bada zagadnienia związane z najnowszymi inteligentymi technologiami, które coraz cześciej i na coraz większą skalę wchodzą do użytku dużych korporacji i administracji państwowych. Pośród wielu jego publikacji naukowych - artykułów, referatów i książek - warto szczególnie wymienić wydaną w 2020 r. książkę pt. "Filozofia cywilizacji informacyjnej". Profesor dowodzi w niej, iż dyktatura technologiczna stała się dziś bezdyskusyjna, nawet kiedy traci na tym sam człowiek i jego człowieczeństwo.

Warto również wspomnieć, iż dr hab. Jacek Janowski pracuje jako profesor na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych. Jego kariera naukowa rozpoczęła się na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Doktoryzował się w roku 1999 na Wydziale Prawa i Administracji UMCS, pisząc pracę zatytułowaną "Status prawa w tomizmie egzystencjalnym M.A. Krąpca", przygotowaną pod kierunkiem prof. Romana Tokarczyka. Z kolei w roku 2012 uzyskał habilitację w oparciu o monografię pt. "Informatyka prawa. Zadania i znaczenie w związku z kształtowaniem się elektronicznego obrotu prawnego".

Warszawski klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z Panem Profesorem, które zatytułowano "Architektura i infrastruktura Wielkiego Resetu". Odbędzie się ono w środę 27 września 2023 r. o godz. 18:00. Spotykamy się w Sali senatorskiej w Domu Literatury (zlokalizowanej na parterze), pod adresem ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie. Wstęp wolny!


piotrskarga.pl

Liczna delegacja Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi wzięła udział w piętnastym Marszu Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie. Pod hasłem "Polsko, walcz o swoje dzieci!" przemaszerowała w niedzielę 26 maja duża grupa obrońców życia. Nie zabrakło rodzin z dziećmi i wspaniałej atmosfery wspólnoty wartości.
Dlaczego o św. Rafce mówi się jako o „perle wśród libańskich świętych”? Czym zasłynęła i dlaczego do dzisiaj jej kult jest tak popularny i ważny? O tym dowiedzą się Państwo na spotkaniach Klubów „Polonia Christiana” w trzech miejscowościach Podkarpacia – 25 maja w Przeworsku, 2 czerwca w Łańcucie oraz 8 czerwca w Sarzynie. Na tych spotkaniach obecne będą relikwie św. Rafki.
Oto ten moment: dajmy zdecydowną i liczną odpowiedź wrogom życia i rodziny! Zapraszamy na wielką manifestację poparcia dla podstaw naszej cywilizacji. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie będzie wyjątkowy. Oczy świata zwracają się bowiem na Polskę, w której znów rozgrywa się bitwa o życie setek tysięcy dzieci. Wykorzystajmy to w dobrym celu!
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.