Przeciwko usuwaniu Krzyża – katolicy mobilizują się przez serwis Protestuj.pl

2019-12-18 00:00:00
Przeciwko usuwaniu Krzyża – katolicy mobilizują się przez serwis Protestuj.pl

Posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej coraz śmielej wypowiadają się na temat usunięcia symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu. Przeciwko kolejnemu frontalnemu atakowi na Krzyż mobilizuje się katolicka opinia publiczna. W serwisie Protestuj.pl powstała petycja protestacyjna do szefów sejmowych klubów oraz Marszałka Sejmu, w której Polacy domagają się pozostawienia Krzyża w Sejmie. Podpisy pod nią spływają w lawinowym tempie.

 

Petycja „Brońmy Krzyża w Sejmie!” powstała jako odpowiedź na szereg wypowiedzi posłów partii Lewica Razem oraz SLD, a także zasiadającej w Sejmie w klubie Koalicji Obywatelskiej Klaudii Jachiry. Co ciekawe, dotychczas posłowie Platformy Obywatelskiej dystansowali się od jawnych prób usunięcia symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej. Czy teraz wszystko się zmieni?

 

Sygnatariusze petycji nie czekają na dalsze kroki wrogów Krzyża i już teraz rozpoczęli stanowczy protest. Każda podpisana petycja wysyłana jest drogą e-mailową do przewodniczących sejmowych frakcji: Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy i Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni, a także do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.


W treści petycji możemy przeczytać m.in.: „Pragnę Panu przypomnieć, że Krzyż nie jest żadnym symbolem partyjnym, lecz znakiem Jezusa Chrystusa oraz bezcennym skarbem kultury i historii Narodu Polskiego. Narodu, który zrodził się z decyzji księcia Mieszka I o przyjęciu Chrztu Świętego. Narodu, który za ten znak i za wiarę chrześcijańską wielokrotnie dawał idące w milionach świadectwo i ofiarę życia”.

 

Sygnatariusze protestu zwracają także uwagę, że obecność Krzyża na sali obrad Sejmu w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z zapisami Konstytucji RP, co znajduje potwierdzenie w licznych opiniach prawnych. Rozpowszechniający takie poglądy posłowie ignorują ekspertyzy, wykazując jedynie skrajnie złą wolę i manipulując opinią publiczną.

 

„W związku z tym domagam się wycofania członków Pana klubu z wszelkich inicjatyw mających na celu zakwestionowanie obecności Krzyża w Sejmie” – tak brzmi podsumowujące petycję żądanie jej sygnatariuszy. List można podpisać i wysłać za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl.

 

Przypomnijmy, iż w październiku 2011 roku z inicjatywą usunięcia Krzyża z sali obrad Sejmu wystąpił ówczesny poseł, o skrajnie antychrześcijańskich poglądach, Janusz Palikot. W odpowiedzi powstała petycja przeciwko usuwaniu Krzyża, którą podpisało ponad 60 tysięcy osób. Przez media społecznościowe przelała się fala oburzenia zachowaniem Palikota. Na podstawie zamówionych ekspertyz prawno-konstytucyjnych ówczesny Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zdecydowała o pozostawieniu Krzyża na swoim miejscu.

PiotrSkarga.pl

 

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.