Przedstawiciel Krucjaty na Marszu dla Życia w Brukseli

2010-03-29 00:00:00
Przedstawiciel Krucjaty na Marszu dla Życia w Brukseli

28 marca 2010 dzięki uprzejmości Federacji Pro Europa Christiana miałem niebywałą przyjemność uczestniczenia jako reprezentant Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym w pierwszym Marszu dla Życia w Brukseli.

Wraz z przyjaciółmi przybyliśmy pod pomnik Godfryda de Boullion, skąd miał wyruszyć nasz pochód. Na miejscu zebrał się tłum głównie młodych ludzi. Wśród przedstawicieli z Francji, Holandii, Niemiec, Austrii i Irlandii miło było usłyszeć również głos z Polski. Na miejsce przybyło także wielu duchownych. Owację zgromadzonych wywołał gorący zwolennik Marszu arcybiskup Brukseli Andre-Joseph Leonard.

W pobliżu protestowała grupka radykalnych lewicowców z flagą na której widniały gwiazda, sierp i młot, słusznie przykuwając swoją obecnością szczególną uwagę policji.



Pochód przebiegał w ciszy, w której dało się słyszeć odmawianie różańców. Po przejściu wyznaczonej trasy, uczestnicy marszu zebrali się pod Pałacem Sprawiedliwości, gdzie wystąpiły osoby dające świadectwo, jak wielką zbrodnią jest grzech aborcji.






Na zakończenie naszego programu przystanęliśmy w pięknej siedzibie Federacji Pro Europa Christiana w Brukseli, gdzie wypoczęliśmy w prawdziwie katolickiej atmosferze. Jednak poza wspaniałą atmosferą, można tutaj natrafić również na… polskie publikacje!





Mam nadzieję, że za rok marsz zgromadzi jeszcze więcej uczestników, a zamanifestowany sprzeciw wobec aborcji pozwoli w przyszłości zmienić niezwykle liberalne w tej materii brukselskie prawo.






Grzegorz Pabijan
Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym Kraków
Niezłomna osobowość, wielki patriotyzm i pełne oddanie Ojczyźnie – tymi słowami można określić postawę rotmistrza Witolda Pileckiego, który czynnie walczył o wolną Polskę w I i II wojnie światowej, w wojnie polsko – bolszewickiej oraz z władzą komunistyczną po 1945 roku. Na dwa spotkania z dr Anną Mandrelą, poświęcone tematowi kształtowania cnót i charakteru na przykładzie Pileckiego, zapraszają Kluby „Polonia Christiana” do Olsztyna i Elbląga.
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.