Publiczne Różańce w lutym - sprawdź termin, przyjdź, pomódl się z nami

2019-02-01 00:00:00
Publiczne Różańce w lutym - sprawdź termin, przyjdź, pomódl się z nami

Instytut Ks. Piotra Skargi wraz z Krucjatą Młodych zapraszają na kolejne publiczne Modlitwy Różańcowe, które zostały zaplanowane na luty 2019 roku w kilkunastu miastach Polski. We wspólnej modlitwie uczestniczy coraz więcej osób. Chcemy podtrzymać ten pozytywny trend. Poniżej zamieszczamy daty, godziny i miejsca spotkań.

 

W publicznym Różańcu udział może wziąć każdy - także poprzez aktywne włączenie się w odmawianie poszczególnych dziesiątek. Przypominamy, iż nie ma mocniejszej broni duchowej w walce przeciwko nawałnicy grzechów i zbrodni współczesnego świata niż Modlitwa Różańcowa. Nie bez powodu błogosławiony papież Pius IX mówił: "Dajcie mi armię modlących się na Różańcu, a podbiję świat!"

 

Oto publiczne Różańce zaplanowane na luty 2019 roku:

 

BIAŁYSTOK, Rynek Kościuszki, 12 lutego (wtorek), godz. 19:00

 

BOCHNIA, przy Szpitalu Powiatowym, ul. Krakowska 31, 22 lutego (piątek), godz. 15:00

 

BRZESKO, Rynek, 22 lutego (piątek), godz. 17:00

 

BYTOM, Rynek, 2 lutego (sobota), godz. 12:00

 

GDAŃSK, ul. Wały Jagiellońskie 1, przed budynkiem Rady Miasta, 13 lutego (środa), godz 17:00

 

GLIWICE, Rynek, pod figurą Matki Bożej, 15 lutego (piątek), godz. 19:00

 

KIELCE, ul. Prosta 30, przed wejściem głównym szpitala ŚCMiN, 23 lutego (sobota), godz. 16:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

KRAKÓW, Rynek, obok kościoła św. Wojciecha, 8 lutego (piątek), godz.

17:00

 

ŁOMŻA, Stary Rynek, 2 lutego (sobota), godz. 17:00 (o odnowienie elit Polski, Europy, świata)

 

NOWY SĄCZ, na Zamku Królewskim, 13 lutego (środa), godz. 19:00

 

OLKUSZ, Rynek, 13 lutego (środa), godz. 16:00

 

RADOM, przed wejściem głównym do kościoła garnizonowego, od strony ul.

Żeromskiego, 3 lutego (niedziela), godz. 19:15

 

RZESZÓW, pod pomnikiem na rogu ul. Piłsudskiego i al. Cieplińskiego, 23 lutego (sobota), 15:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

SANOK, Plac św. Michała pod pomnikiem św. Michała Archanioła, 16 lutego (sobota), godz. 16:00

 

TARNÓW, Rynek, 12 lutego (wtorek), godz. 15:00

 

WADOWICE, Plac Jana Pawła II (Rynek), 27 lutego (środa), godz. 17:00

 

WARSZAWA, Krakowskie Przedmieście 64, pod figurą Matki Bożej Passawskiej, przy kaplicy Res Sacra Miser, 3 lutego (niedziela), godz.

19:00

 

WARSZAWA, pod Szpitalem Bielańskim, 10 lutego (niedziela), godz. 19:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

WARSZAWA, pod Szpitalem im. Orłowskiego, 24 lutego (niedziela), godz.

19:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

WROCŁAW, Rynek, pod pręgierzem, 9 lutego (sobota), godz. 16:00 (o wielką Polskę katolicką)

 

WROCŁAW, Rynek, pod pręgierzem, 23 lutego (sobota), godz. 16:00 (w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców)

 

WYSZKÓW, pod pomnikiem Chrystusa Króla, rondo Daszyńskiego, 3 lutego (niedziela), godz. 19:15

 

 

PiotrSkarga.pl

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.