Publiczny Różaniec w lipcu. Sprawdź kiedy będziemy w Twoim mieście

2017-07-03 00:00:00
Publiczny Różaniec w lipcu. Sprawdź kiedy będziemy w Twoim mieście

Zapraszamy do wzięcia udziału w lipcowej edycji akcji „Sto różańców na stulecie Fatimy” organizowanej przez Krucjatę Młodych. W najbliższym miesiącu odwiedzą m.in. Warszawę, Kraków, Wrocław i Rzeszów.

Jak dotychczas w ramach kampanii odbyło się blisko 70 modlitewnych spotkań. Średnia frekwencja na publicznych Różańcach wynagradzających przekraczała sto osób. – To budujące, jak katolicy chętnie włączają się do tej akcji – podkreśla Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych. Zwraca on uwagę, iż przed stu laty, 13 października 1917 roku, czyli w dzień ostatniego objawienia Matki Bożej, świadkami Cudu Słońca było aż 70 tysięcy ludzi. Znaleźli się wśród nich sceptycy, ateiści, komuniści i inne osoby wrogie katolicyzmowi. Niektórzy jednak, pod wpływem wiary ogółu zgromadzonych, nawrócili się. To spektakularne świadectwo mocy modlitwy i odważnej postawy wyznawców Chrystusa.

 

– Modlitwa publiczna może przypomnieć niewierzącym przechodniom, że nawrócenie jest możliwe – zaznacza Stanisław Sadowski. - Nie bądźmy tchórzami, ale gorliwymi katolikami! – zachęca przedstawiciel Krucjaty Młodych.

 

W lipcu przedstawiciele Krucjaty Młodych zapraszają na wspólną modlitwę różańcową w kilku miastach. Poniżej prezentujemy pełen harmonogram zaplanowanych modlitw.

 

Pierwsza sobota miesiąca: 1 lipca

- Warszawa - godz. 17:00 Krakowskie Przedmieście 62 obok Res Sacra Miser 

- Rzeszów - godz. 16:00 przed figurą MB Rzeszowskiej róg ulic Sokola i Alei Cieplińskiego

- Bytom – godz. 12:00 Rynek W Bytomiu

 

Druga sobota miesiąca: 8 lipca 

Wrocław - godz. 17:00 Rynek przy fontannie

 

Wtorek: 11 lipca

Białystok - godz. 19:00 Rynek Kościuszki

 

Czwartek: 13 lipca

Kraków - godz. 17:00 Rynek Główny przy kościele św. Wojciecha

Gdańsk - godz. 17:00 przed  Nowym Ratuszem ul. Wały Jagiellońskie 1

Łomża - godz. 17:00 Rynek w Łomży

Olsztyn - godz. 17:00 przed Nowym Ratuszem róg ulic 1 Maja i Piłsudskiego



Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.