Red. Kratiuk wystąpi w Szczecinie. Rok 2023 - czy pozostaniemy katolikami?

2022-12-26 00:00:00
Red. Kratiuk wystąpi w Szczecinie. Rok 2023 - czy pozostaniemy katolikami?
Na spotkanie podsumowujące mijające dwanaście miesięcy i prognozujące przyszłe wydarzenia zaprasza szczeciński Klub „Polonia Christiana”. Naszym gościem i zarazem prelegentem będzie Krystian Kratiuk. Redaktor naczelny portalu PCh24.pl i telewizji PCh24TV będzie nawiązywał również do wydanej niedawno przez „Frondę” książki jego autorstwa, zatytułowanej Jak Kościół Katolicki stworzył Polskę i Polaków. Przemyślenia i wnioski płynące z faktów i opisów w niej przytaczanych są istotnym elementem prognozowania przyszłych zdarzeń i tego, w jaki sposób odpowiedzieć na nie może katolicka opinia publiczna.

Redaktora Krystiana Kratiuka naszym Darczyńcom i Czytelnikom przedstawiać nie trzeba. Wspomnijmy jedynie, iż współautor sukcesu portalu PCh24.pl i rosnącej popularności telewizji internetowej PCh24TV, prowadzi w niej m.in. autorskie cykle "Ja, Katolik" i "Ja, Katolik. Extra". Analizuje w  nich problemy i kryzysy targające Kościołem Katolickim, które coraz częściej przenikają do ogółu społeczeństw cywilizacji zachodniej. To właśnie m.in. z potrzeby odwołania się do historycznych fundamentów tej cywilizacji, które wyrastają bezpośrednio z działalności Kościoła, powstała ostatnia jego publikacja pt. "Jak Kościół Katolicki stworzył Polskę i Polaków".

Nawiązując do narastających problemów społecznych, z jakimi mierzy się obecnie Kościół w Polsce, jak również i władze państwowe (dość wspomnieć o zapaści demograficznej, fatalnej kondycji psychicznej i zdrowotnej społeczeństwa, czy też o postępującej na masową skalę demoralizacji całych pokoleń obecnych uczniów i studentów), trudno nie postawić pytań fundamentalnych. Po pierwsze, czy wobec sztormów rewolucyjnych wywołujących coraz większy zamęt w Kościele, pozostaniemy katolikami? Czy nasza wierność nauczaniu Jezusa i jego Świętego Kościoła wytrzyma kolejne próby? I wreszcie, po co nam Polska jako kraj, ojczyzna, państwo? Czy jako naród jesteśmy gotowi walczyć o nią i w razie potrzeby złożyć taką czy inną ofiarę?

Aby poszukać odpowiedzi na te lub inne pytania, zapraszamy Państwa na spotkanie z red. Krystianem Kratiukiem w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Szczecinie. Odbędzie się ono w czwartek 29 grudnia 2022 r. o godz. 19:15. Miejscem spotkania będzie Stary Młyn przy ul. Szerokiej 19 w Szczecinie. Jak zawsze przypominamy, iż wstęp na wydarzenia naszego Klubu jest wolny!

PiotrSkarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.