„Różaniec na szaniec”: Kolejne miasta włączają się w piękną inicjatywę

2021-11-14 00:00:00
„Różaniec na szaniec”: Kolejne miasta włączają się w piękną inicjatywę

Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.

 

„Modlitwa różańcowa jaką dziś znamy, kształtowała się przez wiele wieków. Jej początki sięgają modlitwy monastycznej, w której w skupieni mnisi powtarzali wybrane wersety Pisma Świętego. Stopniowo ewoluowała ona, osiągając w średniowieczu postać Psałterza Najświętszej Maryi Panny. Modlitwa, umiłowana przez największych świętych okresu chwały Chrześcijaństwa, swój ostateczny kształt osiągnęła w XVI wieku i od tamtego czasu nieodłącznie towarzyszy Kościołowi.” – tak opisywano modlitwę różańcową na portalu PCh24.pl  w artykule pt. „Perła wśród modlitw: Krótka historia Różańca Świętego”.

 

Także dzisiaj, gdy chcemy prosić o wsparcie, błogosławieństwo lub wstawiennictwo za kogoś lub w jakiejś intencji sięgamy po różaniec i zagłębiamy się w jego tajemnice.

Okazją do wspólnych modlitw będą spotkania w publicznych miejscach w Kaliszu, Wieliczce, Zielonej Górze i w Poznaniu. Organizatorem modlitw różańcowych w trzech małopolskich miastach jest Fundacja Pro – Prawo do Życia przy wsparciu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

 

Zapraszamy na modlitwy różańcowe do:

- Kalisza we wtorek 16 listopada na godz. 17.30 na plac św. Józefa (modlitwa o zadośćuczynienie za grzech aborcji;

- Zielonej Góry w środę 17 listopada na godz. 18.00 – spotkanie przy Ratuszu (modlitwa o zadośćuczynienie za grzech aborcji;

- Wieliczki w czwartek 18 listopada na godz. 17.00 na Plac Kościuszki (przy fontannie);

- Poznania w sobotę 20 listopada na godz. 16.00 na plac Adama Mickiewicza (modlitwa o zadośćuczynienie za grzech aborcji.

Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.