Ruda Śląska: z inicjatywy uczniów krzyż w każdej klasie
2009-12-18 00:00:00

W przyszłym tygodniu krzyże zawisną we wszystkich salach lekcyjnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej - dowiedział się portal Fronda.pl. Krzyże na prośbę uczniów kupiła miejscowa parafia.
W śląskiej szkole wisiał dotychczas tylko jeden krzyż, w klasie przeznaczonej głównie do prowadzenia lekcji religii. W czasie zajęć w innych salach katecheta przynosi krzyż lub rysuje go przed modlitwą na tablicy.
– Ostatnio wiele się mówiło, czytało na temat wyroku dotyczącego nakazu zdjęcia krzyża we włoskiej szkole, który wydał Trybunał w Strasburgu. Na jednej z lekcji religii podjąłem temat dotyczący św. Pawła i jego nauki o krzyżu. Niebawem uczniowie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli. Sami podjęli starania o zawieszenie krzyży w salach swojej szkoły – mówi, cytowany przez „Nasz Dziennik”, mgr Grzegorz Fels, katecheta uczący w "Koperniku".
Fels zaznacza, że było to spontaniczne przedsięwzięcie. Wyrok w Strasburgu stał się impulsem do innego spojrzenia na sytuację braku krzyży w klasach. – Młodzi chcieli coś zrobić od siebie – dodaje.
Najpierw samorząd uczniowski zapytał nauczycieli, jak zareagowaliby na zawieszenie krzyży we wszystkich salach lekcyjnych. Ci zareagowali pozytywnie. Potem z pomysłem uczniowie z samorządu poszli do dyrektorki szkoły, która zgodziła się na propozycję uczniów – informuje Fronda.pl.
– Okazuje się, że w czasach, gdy niektórzy twierdzą, iż krzyż w miejscach publicznych zaczyna im nagle przeszkadzać, znajdują się młodzi ludzie, którym przeszkadza… jego brak. To dla mnie budujące, naprawdę jestem z nich dumny – powiedział Grzegorz Fels.
Źródło: Fronda.pl, Nasz Dziennik
– Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu: jeżeli się podporządkuje pod Prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Inaczej, Moje dziecko, nie ostoi się – usłyszała podczas jednego z objawień Rozalia Celakówna, polska mistyczka żyjąca w pierwszej połowie XX w. Między innymi o treści tego objawienia i misji, którą otrzymała ta wizjonerka, możemy przeczytać w książce Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski autorstwa Pawła Kota i Adama Kowalika.
Jak wygląda sytuacja obrony życia w Polsce? O tym debatowano w warszawskim Klubie Stańczyka podczas konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, wskazując na szerokie spektrum problemu: od cywilizacyjnego, aż po głęboko duchowe.
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!