Rycerze Lepanto w Oseku

2004-01-27
Rycerze Lepanto w Oseku

W dniach 19-25 stycznia w opactwie cystersów w czeskim Oseku odbył się X obóz Sekcji Rycerskiej "Lepanto", działającej przy SKCh im. Ks. P. Skargi. Dzięki gościnności opata klasztoru chłopcy mieli okazję poczuć dawnego ducha zakonu cystersów. Wszyscy zakwaterowani byli w dawnych celach cysterskich.

Uczestnicy obozu codziennie byli obecni na Mszy Świętej, którą sprawował ks. Tomasz Dawidowski. Kapłan głosił ponadto katechezy na temat życia sakramentalnego. Chłopcy uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu i wieczornej procesji różańcowej z pochodniami dookoła opactwa w Oseku w intencji rechrystianizacji Polski i Europy. Podczas obozu odbywały się także prelekcje na temat piękna w cywilizacji chrześcijańskiej.

Od Mszy Świętej odprawionej w kościele oo. Norbertanów i zwiedzenia wspaniałych zbiorów zakonnej biblioteki, młodzi rycerze rozpoczęli wycieczkę po stolicy Czech - Pradze. Odwiedzili w niej m.in. katedrę św. Wita i sanktuarium Praskiego Dzieciątka.

Obozowi w Oseku towarzyszyły gry i zabawy, podczas których uczestnicy podzieleni byli na dwie rywalizujące grupy: maltańczyków i bożogrobców.
Pomimo wielokrotnie składanych obietnic, licznych opinii prawników i ponad 36 tysięcy podpisów pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego, rząd nie podjął decyzji o rozpoczęciu procedury wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej, promującej niebezpieczną ideologię gender. Konwencję może jednak obalić Trybunał Konstytucyjny. Wystartowała właśnie zbiórka podpisów pod apelem do posłów na Sejm RP o zaskarżenie traktatu do Trybunału.
W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Dlatego też zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków w wielu polskich miastach. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie w najbliższych tygodniach odbędą się publiczne Różańce.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w polskich miastach. W tym miesiącu będziemy gościć wielu znakomitych prelegentów m.in.: ks. prof. Tadeusza Guza, dr Aldonę Ciborowską czy mec. Jerzego Kwaśniewskiego.
Zapraszamy do lektury życzeń z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierowanych do Państwa przez Prezesa Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi - Sławomira Olejniczaka.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej najnowszej akcji Twoja róża u św. Rity z Cascii. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, pragniemy, aby każdy czciciel orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych mógł ofiarować jej swoją prawdziwą czerwoną różę. Aby poznać szczegóły tej inicjatywy, a następnie do niej dołączyć, wystarczy kliknąć w ten link.