Rycerze Lepanto w Oseku

2004-01-27
Rycerze Lepanto w Oseku

W dniach 19-25 stycznia w opactwie cystersów w czeskim Oseku odbył się X obóz Sekcji Rycerskiej "Lepanto", działającej przy SKCh im. Ks. P. Skargi. Dzięki gościnności opata klasztoru chłopcy mieli okazję poczuć dawnego ducha zakonu cystersów. Wszyscy zakwaterowani byli w dawnych celach cysterskich.

Uczestnicy obozu codziennie byli obecni na Mszy Świętej, którą sprawował ks. Tomasz Dawidowski. Kapłan głosił ponadto katechezy na temat życia sakramentalnego. Chłopcy uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu i wieczornej procesji różańcowej z pochodniami dookoła opactwa w Oseku w intencji rechrystianizacji Polski i Europy. Podczas obozu odbywały się także prelekcje na temat piękna w cywilizacji chrześcijańskiej.

Od Mszy Świętej odprawionej w kościele oo. Norbertanów i zwiedzenia wspaniałych zbiorów zakonnej biblioteki, młodzi rycerze rozpoczęli wycieczkę po stolicy Czech - Pradze. Odwiedzili w niej m.in. katedrę św. Wita i sanktuarium Praskiego Dzieciątka.

Obozowi w Oseku towarzyszyły gry i zabawy, podczas których uczestnicy podzieleni byli na dwie rywalizujące grupy: maltańczyków i bożogrobców.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.