Sam chrzest nie wystarczy! ”Polonia Christiana” już w sprzedaży

2016-01-05 00:00:00
Sam chrzest nie wystarczy! ”Polonia Christiana” już w sprzedaży
Trzecia wojna światowa, UE jak III Rzesza, Oni do nas na tankach, my do nich na Ewangelii… to zaledwie kilka z tytułów tekstów, które znalazły się w najnowszym, styczniowo-lutowym, numerze dwumiesięcznika „Polonia Christiana”. Jednak tematem wiodącym pisma, które właśnie trafiło do rąk czytelników jest rocznica chrztu Polski.


Przed nami tysiąc pięćdziesiąta rocznica chrztu Polski. Niespecjalnie okrągła, ale dla dzisiejszych Polaków – za młodych, by pamiętać uroczystości millenijne roku 1966; za starych, by dożyć jubileuszu jedenastu wieków – jedyna, jaką mogą się cieszyć za życia. Z pewnością będzie uroczyście, bo lubimy uroczystości. Z pewnością będzie podniośle, bo sprawa jest ogromnej wagi. I jako taka zasługuje na szczególnie głęboką refleksję. Na narodowy rachunek sumienia. Przez wiele stuleci byliśmy bastionem wiary katolickiej – dziś, w obliczu powszechnej kapitulacji Zachodu, wielu uważa nas za ostatni jej szaniec. Czy Polska jest nim rzeczywiście? Czy wytrwamy w obliczu wyzwań czasu pogardy, wobec nawałnicy ludów Goga i Magoga? Te istotne pytania stawia czytelnikom „Polonii Christiana” Jerzy Wolak.

 

Do dyskusji o znaczeniu wydarzeń sprzed tysiąca lat swoje opinie dołączyli znani komentatorzy, m.in. profesor Krzysztof Ożóg, stwierdzając, że Mieszko I autentycznie uwierzył Ewangelii i diametralnie odmienił nie tylko własne życie, ale i życie całego narodu, którego fundamenty położył pod całe tysiąclecie. Jednak historyczna perspektywa, oferując nam fundament, nie jest w stanie zagwarantować trwałości i niezmienności obranych przez polskich władców pryncypiów. Przykład Irlandii - jak czytamy w tekście Pawła Toboły-Pertkiewicza - dobitnie pokazuje, jak w ciągu zaledwie jednego pokolenia społeczeństwo katolickie może się stać społeczeństwem wypłukanym z wartości i zasad, nastawionym na konsumpcję, zabawę i trwanie. Jak szybko może zapomnieć o chwalebnej przeszłości, o własnych korzeniach, o swoich powinnościach…


W najnowszym numerze - z racji nowego roku obfitującym w analizy i podsumowania – nie brak tekstów, których autorzy usiłują przewidzieć realne wyzwania czekające nasz kraj w najbliższym czasie. O istotniej potrzebie promowania wizerunku Polski oraz troski o historyczną politykę, szczególnie w relacjach polsko-żydowskich, mówi w wywiadzie z Romanem Motołą dr Ewa Kurek.

 

Zimowy numer pisma to także szereg tekstów odnoszących się do dramatycznej sytuacji w jakiej znajduje się obecnie Europa. Islamizacja staje się faktem, a Stary Kontynent w dreszczach wirusowej gorączki ujawnia swoje kolejne słabości. Poddając się strachowi, już ulegamy islamizacji, bo islam znaczy właśnie „poddanie”. Francuzi, nawet kiedy dostrzegają ten problem, nie mają możliwości rozwiązania go, ponieważ krępuje ich republika, która – w imię rzekomej wolności religijnej – zabrania im działać. Nie uznaje przy tym faktu, że islam wcale nie jest religią, tylko totalitarnym systemem politycznym – mówi ksiądz Guy Pagès, autor książki „Przesłuchać islam; 1501 pytań, które należy postawić muzułmanom” w rozmowie z Piotrem Doerre.

 

Z kolei Roberto de Mattei, przytaczając słowa papieża Franciszka, stwierdza, że już weszliśmy w trzecią wojnę światową. Wojna światowa to konflikt ogarniający całą kulę ziemską, przed którym nie może się uchronić żaden naród. Obecna wojna światowa jest jednak podzielona na kawałki, ponieważ jej protagonistami są nie tylko superpotęgi, jak w czasach zimnej wojny.[…] Jest to wojna przede wszystkim, choć nie tylko, z islamem. Celem jego ofensywy jest Rzym – serce świata chrześcijańskiego. Z niego niegdyś przyszła duchowa siła, która go pokonała, a i dziś tylko tam Zachód może znaleźć drogę do zwycięstwa – pisze włoski komentator.

 

Oczywiście w najnowszym numerze nie brakuje tekstów dotyczących sztuki, kultury, wiadomości przemilczanych przez inne media, licznych felietonów oraz wywiadów. Nie wypada także pominąć tekstów Grzegorza Kucharczyka i Grzegorza Brauna, do których przeczytania – podobnie jak i pozostałych artykułów – serdecznie zachęcamy.


Zapraszamy do kiosków i salonów prasowych lub do naszej internetowej Księgarni Kontrrewolucji, gdzie w prosty sposób można zamówić 48. numer „Polonia Christiana”.

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!