Setki tysięcy aut bez wjazdu do Krakowa?! Wyślij naszą petycję do radnych i prezydenta miasta

2022-11-02 00:00:00
Setki tysięcy aut bez wjazdu do Krakowa?! Wyślij naszą petycję do radnych i prezydenta miasta

Pod petycją „Ulice dla mieszkańców! Nie oddamy Krakowa!” zbierane są podpisy wszystkich oburzonych rewolucyjnym projektem, który już 9 listopada ma być poddany pod głosowanie w Radzie Miasta Krakowa. Tzw. Strefa Czystego Transportu ma przede wszystkim „wyczyścić” miasto z kierowców samochodów na niespotykaną dotąd skalę. Prosimy Państwa o dołączenie do petycji i poinformowanie o niej znajomych.

 

Nasze środowisko od wielu lat bije na alarm w związku z kolejnymi, coraz bardziej radykalnymi pomysłami walki z transportem prywatnym. Dziennikarze naszych mediów wielokrotnie omawiali projekty dotyczące ruchu drogowego, produkcji samochodów spalinowych i zmian w przepisach ruchu drogowego, ostrzegając przed konsekwencjami poszczególnych zmian. Swoistą forpocztą wywrócenia dotychczasowego porządku i otwartego już ataku na własność prywatną ma być miasto Kraków. Radni grodku Kraka chcą uczynić go pierwszym w Polsce z tzw. strefą czystego transportu. Pod przyjemną w odbiorze nazwą kryje się jednak projekt wykluczenia i rażącego ograniczenia własności setek tysięcy mieszkańców.

 

Pod adresem nieoddamyaut.pl/krakow można podpisać petycję w sprawie projektu ustanowienia na obszarze całego Krakowa tzw. Strefy Czystego Transportu.

 

Propozycja tzw. Strefy Czystego Transportu obnaża, jak bardzo niebezpieczne są pomysły fanatycznych eko-aktywistów. Wbrew sugestii zawartej w nazwie, w projekcie tym wcale nie chodzi o transport publiczny, ale o prywatne samochody należące do mieszkańców oraz krakowskich przedsiębiorców. Celem faktycznym wprowadzenia strefy nie jest ograniczenie emisji, za którą ruch samochodowy odpowiada marginalnie, ale ingerencja w życie setek tysięcy najbiedniejszych mieszkańców Krakowa i okolic. To właśnie w osoby o niskich dochodach, używające tańszych i starszych pojazdów, strefa uderzy jako pierwsze.

 

Przeciwko wprowadzeniu SCT zdecydowany głos zabrało nasze Stowarzyszenie, publikując oświadczenie (dostępne tutaj). Przytaczając długą listę argumentów przeciwko tego typu rewolucyjnym rozwiązaniom, apelujemy w nim do miejskich radnych o odrzucenie w całości przedłożonej przez Prezydenta Miasta Krakowa uchwały w sprawie ustanowienia tzw. Strefy Czystego Transportu w Krakowie jako aktu prawnego nieuzasadnionego ekonomicznie i szkodliwego społecznie.

 

Taki cel przyświeca również petycji „Ulice dla mieszkańców! Nie oddamy Krakowa!”, która powstała pod adresem https://nieoddamyaut.pl/krakow/?ka=008775. Gorąco zachęcamy do podpisania i wysłania tego apelu, jeszcze przed głosowaniem zaplanowanym na środę 9 listopada. Po podpisaniu, jego treść jest wysyłana na adresy email przewodniczących wszystkich klubów radnych obecnych w Radzie Miasta Krakowa oraz do gabinetu Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

 

„Wprowadzenie drastycznych przepisów, uderzających w większość posiadaczy i użytkowników pojazdów samochodowych, prowadzi do negatywnych konsekwencji, wynikających z ograniczenia dostępności komunikacyjnej całego miasta, w szczególności jego centrum, które już boleśnie odczuwa efekty działalności strefy płatnego parkowani” – czytamy w treści petycji dostępnej na wspomnianej stronie.

 

Warto zwrócić uwagę, iż dla radnych procedujących dotąd ów projekt kompromisem miało być... przesunięcie o rok daty wejścia w życie uchwały oraz wprowadzenie kilku wąsko definiowanych grup, które mają być wyjęte spoza zakresu obowiązywania strefy. Może to doprowadzić w skali całego miasta do efektu znanego już z szeregu ulic w centrum Krakowa, na których zakazano ruchu w ramach tzw. strefy ograniczonego ruchu. Okazało się wówczas, że niewielkie grono uprzywilejowanych – w tym urzędnicy, politycy, komunikacja zbiorowa i pojazdy firm utrzymujących czystość – wciąż ma dostęp do poruszania się po tych ulicach, podczas gdy zwykli krakowianie zmuszeni są do stania w gigantycznych korkach na ulicach pozostawionych do normalnego ruchu.

 

Kliknij tutaj i dołącz do petycji „Ulice dla mieszkańców!”. Każdy podpis to email wysłany na adresy przewodniczących krakowskich klubów radnych oraz Prezydenta Krakowa.


PiotrSkarga.pl


Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.