SKCh ostrzega szkoły przed aktywistami homoseksualnymi

2006-03-30 00:00:00
SKCh ostrzega szkoły przed aktywistami homoseksualnymi

Z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi do dyrekcji 18 451 gimnazjów i szkół średnich w Polsce trafiły listy informujące o problemach związanych z homoseksualizmem wraz z dołączoną broszurą pt. "Przemilczane problemy homoseksualizmu", powstałą na bazie amerykańskich badań naukowych oraz kopią artykułu z tygodnika "Ozon", opisującego oburzający przypadek wręczania młodzieży szkolnej obscenicznych ulotek w krakowskim urzędzie miasta.

Środowiska homoseksualne, przy wsparciu laickich mediów i organizacji lewicowych, już od kilku lat prowadzą w naszym kraju szeroko zakrojoną kampanię promującą homoseksualizm, której zasadniczym celem jest doprowadzenie do zmiany jednoznacznie negatywnej oceny perwersyjnych zachowań dominującej w naszym społeczeństwie.

W ostatnim czasie można zaobserwować niepokojące zjawisko przenikania do szkół aktywistów homoseksualnych, propagujących dewiacyjne treści pod pozorem profilaktyki zdrowotnej i różnorakich warsztatów edukacyjnych. Tak było w Krakowie 29 listopada ubiegłego roku, kiedy to organizacje homoseksualne zorganizowały w Urzędzie Miasta Krakowa pseudo-edukacyjne warsztaty na temat AIDS, podczas których rozpowszechniano wśród zaproszonych na spotkanie uczniów krakowskich szkół materiały promujące perwersyjne praktyki seksualne.

Podobna sytuacja miała miejsce w jednym z warszawskich liceów, gdzie 1 marca tego roku w ramach zorganizowanych "Dni Tolerancji" zaplanowano spotkanie młodzieży z szefem Kampanii Przeciw Homofobii, homoseksualnej organizacji znanej z prowadzenia agresywnej propagandy homoseksualnej. Na szczęście pod naciskiem opinii publicznej ten punkt imprezy nie doszedł do skutku.

W odpowiedzi na nasilenie tego typu działań, coraz częściej nakierowanych na dzieci i młodzież, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło akcję uwrażliwiania nauczycieli i wychowawców na ten problem. Należy podkreślić, że przesłane materiały, z uwagi na swą treść, przeznaczone były wyłącznie dla dyrekcji i grona pedagogicznego szkoły. Stowarzyszenie skierowało je do gimnazjów i szkół średnich, bo to właśnie one są szkołami najbardziej narażonymi na odwiedziny propagatorów homoseksualnej ideologii.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.