SKCh ostrzega szkoły przed aktywistami homoseksualnymi

2006-03-30 00:00:00
SKCh ostrzega szkoły przed aktywistami homoseksualnymi

Z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi do dyrekcji 18 451 gimnazjów i szkół średnich w Polsce trafiły listy informujące o problemach związanych z homoseksualizmem wraz z dołączoną broszurą pt. "Przemilczane problemy homoseksualizmu", powstałą na bazie amerykańskich badań naukowych oraz kopią artykułu z tygodnika "Ozon", opisującego oburzający przypadek wręczania młodzieży szkolnej obscenicznych ulotek w krakowskim urzędzie miasta.

Środowiska homoseksualne, przy wsparciu laickich mediów i organizacji lewicowych, już od kilku lat prowadzą w naszym kraju szeroko zakrojoną kampanię promującą homoseksualizm, której zasadniczym celem jest doprowadzenie do zmiany jednoznacznie negatywnej oceny perwersyjnych zachowań dominującej w naszym społeczeństwie.

W ostatnim czasie można zaobserwować niepokojące zjawisko przenikania do szkół aktywistów homoseksualnych, propagujących dewiacyjne treści pod pozorem profilaktyki zdrowotnej i różnorakich warsztatów edukacyjnych. Tak było w Krakowie 29 listopada ubiegłego roku, kiedy to organizacje homoseksualne zorganizowały w Urzędzie Miasta Krakowa pseudo-edukacyjne warsztaty na temat AIDS, podczas których rozpowszechniano wśród zaproszonych na spotkanie uczniów krakowskich szkół materiały promujące perwersyjne praktyki seksualne.

Podobna sytuacja miała miejsce w jednym z warszawskich liceów, gdzie 1 marca tego roku w ramach zorganizowanych "Dni Tolerancji" zaplanowano spotkanie młodzieży z szefem Kampanii Przeciw Homofobii, homoseksualnej organizacji znanej z prowadzenia agresywnej propagandy homoseksualnej. Na szczęście pod naciskiem opinii publicznej ten punkt imprezy nie doszedł do skutku.

W odpowiedzi na nasilenie tego typu działań, coraz częściej nakierowanych na dzieci i młodzież, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło akcję uwrażliwiania nauczycieli i wychowawców na ten problem. Należy podkreślić, że przesłane materiały, z uwagi na swą treść, przeznaczone były wyłącznie dla dyrekcji i grona pedagogicznego szkoły. Stowarzyszenie skierowało je do gimnazjów i szkół średnich, bo to właśnie one są szkołami najbardziej narażonymi na odwiedziny propagatorów homoseksualnej ideologii.
Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie ze współtwórcą i obecnym prezesem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris - mecenasem Jerzym Kwaśniewskim. Już w czwartek 7 marca będziemy mówić o zagrożeniach jakie niesie ze sobą federalizacja Unii Europejskiej i nacisk zewnętrznych sił na Polskę. Czy nasze społeczeństwo jest gotowe, by stawić im czoła?
9 października 1977 roku papież Paweł VI kanonizował ojca Szarbela, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na czterech spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
Nasz Klub w Jarosławiu, wraz ze Stowarzyszeniem „Nasza Bezpieczna Przyszłość”, organizuje ciekawe wydarzenie! Przywracamy pamięć o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie powraca z kolejnym ciekawym wykładem. Zapraszamy na spotkanie z prof. Robertem Ptaszkiem (KUL), zatytułowane: „Fideizm. Groźne konsekwencje wiary bez rozumu”. Z wybitnym znawcą filozofii, wielokrotnym gościem naszych Klubów i konferencji spotkamy się - w nowej lokalizacji - już w środę 28 lutego.
Nasze środowisko w Szczecinie, po niezwykle udanych zeszłorocznych spotkaniach w ramach „klubowego” cyklu, powraca z nowym zaproszeniem, związanym z pewną nowością wydawniczą na rynku książek katolickich. Szczeciński Klub "Polonia Christiana" zaprasza bowiem na spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem, zatytułowane tak jak jego odkrywcza publikacja: „Arka Noego odnaleziona”.