Skorzystaj z bezpłatnego audiobooka „Gorzkie Żale” i pobożnie przeżyj Wielki Tydzień

2020-04-02
Skorzystaj z bezpłatnego audiobooka „Gorzkie Żale” i pobożnie przeżyj Wielki Tydzień

Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi ma przyjemność udostępnić wszystkim naszym Przyjaciołom, Korespondentom i Czytelnikom bezpłatny audiobook, zawierający nabożeństwo Gorzkich Żali w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej „Cappella Gedanensis”. Aby skorzystać z audiobooka, wystarczy kliknąć w ten link.

Gorzkie Żale to tradycyjne polskie nabożeństwo pasyjne, dzięki któremu poprzez rozważanie Męki Pańskiej można wyjednać dla siebie i swoich bliskich wiele łask od cierpiącego Zbawiciela.

O skuteczności tego nabożeństwa mówi nam sam Pan Jezus Chrystus, który objawiając się między innymi świętej siostrze Faustynie Kowalskiej, przekazał, że „jedna godzina rozważania Jego bolesnej Męki ma większą zasługę aniżeli rok biczowania się aż do krwi”.

Niech więc w obliczu pandemii koronawirusa, a co za tym idzie utrudnionego dostępu do uczestnictwa we Mszy Świętej i nabożeństwach, te piękne rozważania pomogą Państwu we właściwym przeżyciu ostatnich dni Wielkiego Postu i dobrym przygotowaniu się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w zaciszu swojego domu.

Kliknij tutaj i odkryj najpiękniejsze polskie nabożeństwo pasyjne

PiotrSkarga.pl

Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.