Sławomir Skiba: to ideologia, a nie ochrona powietrza stoi za „strefami czystego transportu”

2023-09-25 00:00:00
Sławomir Skiba: to ideologia, a nie ochrona powietrza stoi za „strefami czystego transportu”

Sławomir Skiba – wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie. To niezwykle szkodliwe rozwiązanie, pomimo licznych protestów społecznych i sprawy toczącej się przed sądem administracyjnym, wciąż jest propagowane i wdrażane przez władze miasta.

Od początku września 2023 r. komitet „Kraków dla kierowców” zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie. To niezwykle szkodliwe rozwiązanie (pisaliśmy o tym więcej tutaj), pomimo licznych protestów społecznych i sprawy toczącej się przed sądem administracyjnym ze skargi wniesionej przez Urząd Wojewódzki, wciąż jest propagowane i wdrażane przez władze miasta. W sprawie „strefy” protestowało także nasze Stowarzyszenie oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Interwencje prowadzone były w wielu licznych instytucjach, w tym w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, a także u Rzecznika Praw Obywatelskich, czy też w Polskim Związku Motorowym.

Inicjatywa komitetu „Kraków dla kierowców” spotkała się z żywym i wręcz masowym odbiorem przez mieszkańców Krakowa i Małopolski. Do dnia dzisiejszego podpisało ją drogą cyfrową 4,5 tysiąca obywateli. Kolejnych kilkaset podpisów zebrał dotąd komitet, choć to nie koniec zbiórki, gdyż – jak zaznaczyli jego przedstawiciele podczas poniedziałkowej konferencji – mogą one być zbierane do 11 listopada 2023 roku.

Podczas konferencji dla mediów w dniu 25 września głos zabrał także Sławomir Skiba (prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” i wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi), który udzielił poparcia inicjatywie mieszkańców. Jak zauważył, mamy do czynienia z uchwałą Rady Miasta, która nie jest oparta o rzetelne badania, o faktyczne analizy ekonomiczne i środowiskowe, ale za to wpisuje się w nurt ideologiczny.  - Władze Krakowa tego nie ukrywają. Mówią, jak np. podczas tegorocznego panelu transportowego, że poza dyskusją pozostają kwestie takie jak zrównoważony transport, czy miasta 15-minutowe. Wszystko to mieści się w ramach ideologii zrównoważonego rozwoju. Kto nie wierzy, może spytać miejskich urzędników, którzy na panelach transportowych sami przyznawali, że te wspomniane kwestie ideologiczne są poza dyskusją – powiedział Sławomir Skiba.

Nasz przedstawiciel wspomniał przy okazji o publikacji red. Agnieszki Stelmach pt. „Zrównoważony rozwój. Zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”, którą na początku marca nasze Stowarzyszenie wydało i nieodpłatnie udostępniło w wersji cyfrowej. Tenże raport można niezmiennie odebrać na stronie piotrskarga.pl/zrownowazony-rozwoj.

Pod obywatelskim projektem uchwały „Kraków dla kierowców” na stronie Biuletynu Informacji Publicznej podpisało się już 4,5 tysiąca mieszkańców, a niezależnie od tego, zbierane są także podpisy w formie papierowej. Przy progu zaledwie 300 podpisów wymaganych dla podjęcia przez krakowską Radę Miasta prac nad inicjatywą uchwałodawczą obywateli, oznacza to, że radni będą musieli obywatelski projekt poddać pod dyskusję i głosowanie.

 

piotrskarga.pl

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.