Sławomir Skiba: to ideologia, a nie ochrona powietrza stoi za „strefami czystego transportu”

2023-09-25 00:00:00
Sławomir Skiba: to ideologia, a nie ochrona powietrza stoi za „strefami czystego transportu”

Sławomir Skiba – wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie. To niezwykle szkodliwe rozwiązanie, pomimo licznych protestów społecznych i sprawy toczącej się przed sądem administracyjnym, wciąż jest propagowane i wdrażane przez władze miasta.

Od początku września 2023 r. komitet „Kraków dla kierowców” zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie. To niezwykle szkodliwe rozwiązanie (pisaliśmy o tym więcej tutaj), pomimo licznych protestów społecznych i sprawy toczącej się przed sądem administracyjnym ze skargi wniesionej przez Urząd Wojewódzki, wciąż jest propagowane i wdrażane przez władze miasta. W sprawie „strefy” protestowało także nasze Stowarzyszenie oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Interwencje prowadzone były w wielu licznych instytucjach, w tym w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, a także u Rzecznika Praw Obywatelskich, czy też w Polskim Związku Motorowym.

Inicjatywa komitetu „Kraków dla kierowców” spotkała się z żywym i wręcz masowym odbiorem przez mieszkańców Krakowa i Małopolski. Do dnia dzisiejszego podpisało ją drogą cyfrową 4,5 tysiąca obywateli. Kolejnych kilkaset podpisów zebrał dotąd komitet, choć to nie koniec zbiórki, gdyż – jak zaznaczyli jego przedstawiciele podczas poniedziałkowej konferencji – mogą one być zbierane do 11 listopada 2023 roku.

Podczas konferencji dla mediów w dniu 25 września głos zabrał także Sławomir Skiba (prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” i wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi), który udzielił poparcia inicjatywie mieszkańców. Jak zauważył, mamy do czynienia z uchwałą Rady Miasta, która nie jest oparta o rzetelne badania, o faktyczne analizy ekonomiczne i środowiskowe, ale za to wpisuje się w nurt ideologiczny.  - Władze Krakowa tego nie ukrywają. Mówią, jak np. podczas tegorocznego panelu transportowego, że poza dyskusją pozostają kwestie takie jak zrównoważony transport, czy miasta 15-minutowe. Wszystko to mieści się w ramach ideologii zrównoważonego rozwoju. Kto nie wierzy, może spytać miejskich urzędników, którzy na panelach transportowych sami przyznawali, że te wspomniane kwestie ideologiczne są poza dyskusją – powiedział Sławomir Skiba.

Nasz przedstawiciel wspomniał przy okazji o publikacji red. Agnieszki Stelmach pt. „Zrównoważony rozwój. Zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”, którą na początku marca nasze Stowarzyszenie wydało i nieodpłatnie udostępniło w wersji cyfrowej. Tenże raport można niezmiennie odebrać na stronie piotrskarga.pl/zrownowazony-rozwoj.

Pod obywatelskim projektem uchwały „Kraków dla kierowców” na stronie Biuletynu Informacji Publicznej podpisało się już 4,5 tysiąca mieszkańców, a niezależnie od tego, zbierane są także podpisy w formie papierowej. Przy progu zaledwie 300 podpisów wymaganych dla podjęcia przez krakowską Radę Miasta prac nad inicjatywą uchwałodawczą obywateli, oznacza to, że radni będą musieli obywatelski projekt poddać pod dyskusję i głosowanie.

 

piotrskarga.pl

Uważny analityk sytuacji w Polsce, Europie i w świecie, autor wielu publikacji poszerzających horyzonty myślenia i spojrzenia na naszą rzeczywistość, prof. Jacek Bartyzel będzie gościem Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu już 1 grudnia. Gdy dzisiaj, pod szyldem demokracji, wprowadza się rozwiązania dalekie od mechanizmów demokratycznych, warto wysłuchać prelekcji pod tytułem „Bożek demokracji”, podczas której poznamy zależności niewidoczne w przekazie mediów głównego nurtu.
Nikt tego nie zrobi za nas, więc idziemy! W obronie normalności i podstawowych praw mieszkańców organizujemy serię protestów w centrum Krakowa – już w najbliższą środę! Tego dnia właśnie radni mają decydować o losach obywatelskiego projektu uchwały likwidującego tzw. strefę czystego transportu w Krakowie. Poniżej zamieszczamy ważne informacje organizacyjne.
Nasza Ojczyzna, wymazana z mapy Europy w czasach zaborów, wyniszczona podczas dwóch wojen światowych i boleśnie doświadczona przez dwa totalitaryzmy – niemiecki hitleryzm i sowiecki komunizm – heroicznym wysiłkiem i ofiarnością całych pokoleń zdołała w XX wieku odzyskać niepodległość i suwerenność.
We wtorek 14 listopada w krakowskim Klubie „Polonia Christiana” spotkamy się z doktorem Bawerem Aondo-Akaa. Tematem spotkania, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi organizuje kilka dni po Narodowym Święcie Niepodległości, będzie „Nacjonalizm czy patriotyzm? Myśl polityczna Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego i Gilberta Keith Chestertona”.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z filozofem prof. Włodzimierzem Dłubaczem w czwartek 16 listopada w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Temat spotkania „O potrzebie filozofii w kulturze” powinien zachęcić do spojrzenia na współczesne relacje kultury i filozofii, szczególnie w kontekście wiary i rewolucyjnych przemian społeczno-kulturowych, jakich doświadczamy coraz mocniej.