Śmierć w drodze na Woodstock

2007-08-03 00:00:00

Choć oficjalnie rozpoczyna się dopiero dziś, już pociągnął za sobą, podobnie jak w poprzednich latach, ofiary śmiertelne - pisze "Nasz Dziennik" o organizowanym przez Jerzego Owsiaka w Kostrzynie nad Odrą festiwalu Przystanek Woodstock. W czwartek zginał młody człowiek, który wypadł z pociągu w drodze na tę imprezę.

Dwóch 19-letnich mężczyzn jadących do Kostrzyna nad Odrą na organizowany przez Jerzego Owsiaka w tym miasteczku festiwal rockowy Przystanek Woodstock wypadło z pociągu. Jeden z nich zmarł w karetce reanimacyjnej. Drugi w stanie ciężkim trafił do szpitala w Brzegu (woj. opolskie) - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Jak poinformował podinspektor Jarosław Dryszcz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, chłopcy wypadli z pociągu na nasyp kolejowy na łuku drogi, kilka kilometrów za stacją Brzeg. - Policjanci badają, czy był to wypadek, czy też zdarzenie przestępcze - powiedział podinspektor Dryszcz.

To pierwsze, choć można się też spodziewać - biorąc pod uwagę statystyki poprzednich festiwali - nie ostatnie tragiczne wydarzenia, jakie od lat towarzyszą organizacji tego festiwalu - pisze "Nasz Dziennik". Gazeta przypomina, że w 2003 roku śmierć poniosła jedna osoba, rok później także jedna osoba, natomiast w ubiegłym roku były już trzy ofiary śmiertelne.

Jak wynika z policyjnych raportów i statystyk, znaczna część podróżujących na Woodstock jest pod wpływem alkoholu, corocznie już na trasach dojazdowych policja zatrzymuje udających się na festiwal dilerów lub posiadaczy narkotyków - czytamy w "Naszym Dzienniku".

(źródło: Nasz Dziennik)
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.