Spotkanie z mec. Jerzym Kwaśniewskim (Ordo Iuris) w Rzeszowie - zapraszamy!

2024-02-25 00:00:00
Spotkanie z mec. Jerzym Kwaśniewskim (Ordo Iuris) w Rzeszowie - zapraszamy!

Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie ze współtwórcą i obecnym prezesem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris - mecenasem Jerzym Kwaśniewskim. Już w czwartek 7 marca 2024 r. będziemy mówić o zagrożeniach jakie niesie ze sobą federalizacja Unii Europejskiej i nacisk zewnętrznych sił na Polskę. Czy nasze społeczeństwo jest gotowe, by stawić im czoła?

Rok 2024 może przejść do historii nie tylko pod kątem tak niebezpiecznych projektów nowej władzy, jak np. realizowana pod przykryciem "związków partnerskich" legalizacja homomałżeństw, w perspektywie nawet z zezwoleniem im na adopcję dzieci, jak również zagrożeń o charakterze globalnym, takich jak projekt odbierającego istotne uprawnienia rządom państw członkowskich tzw. traktatu pandemicznego WHO. W ocenie tych zjawisk i ich potencjalnego wpływu na naszą rzeczywistość ogromne znaczenie ma kształt formułowanych przepisów.

Dlatego też trudno byłoby nam wskazać lepszego eksperta do rozmowy o tych sprawach niż mec. Kwaśniewski - szef prężnie działającego prawniczego think-tanku. To właśnie Instytut Ordo Iuris bacznie śledzi poczynania legislatorów w Polsce i na świecie, alarmując opinię publiczną w sprawie nowych zagrożeń dla praw i wolności obywatelskich.

 

Na stronie ordoiuris.pl mec. Kwaśniewski w swoim felietonie zauważył, że wiele z projektów prawnych procedowanych obecnie przez rząd Donalda Tuska jest wymierzonych wprost w prawa chrześcijan: "Złudzeniem byłoby sądzić, że skuteczną obroną przed takimi poczynaniami, które niebawem mogą przybrać formę ustaw i umów międzynarodowych, jest jedynie siedzenie z założonymi rękami i ew. odwoływanie się do wyroków sądów. Te bowiem coraz częściej orzekają przeciwko interesom prześladowanych chrześcijan".

 

Owszem, zdarzają się wyroki pokazujące, że bardzo niedoskonałe prawo czasem jeszcze staje po stronie ofiar przemocy ze względu na wiarę, zapewniając chrześcijanom możliwość publicznej modlitwy i chroniąc ludzi przed ewentualnymi fizycznymi napaściami. Tak było po wydarzeniach w Elblągu, po których sąd - dzięki ofiarnej pracy prawników Ordo Iuris - skazał agresywnego mężczyznę, który fizycznie zaatakował uczestników publicznego różańca. Reguła wyrokowania wciąż jest jednak zgoła odmienna.

 

O tym wszystkim będzie mógł opowiedzieć Państwu szef Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski podczas najbliższego spotkania Klubu "Polonia Christiana" w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy w czwartek 7 marca 2024 r. o godz. 17:00 do Hotelu Grein przy ul. Rejtana 1 w Rzeszowie. Spotkanie zatytułowaliśmy „Europejski rozbiór Polski”. Zachęcamy do licznego przybycia i powiadomienia o wydarzeniu Państwa znajomych. Wstęp wolny!

piotrskarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.