Spotkanie z s. Michaelą Pawlik

2011-02-23 00:00:00
Spotkanie z s. Michaelą Pawlik

17 Lutego odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Poznaniu, poświęcone przenikaniu religii wschodu w obszary cywilizacji chrześcijańskiej oraz ich wpływu na kształtowanie systemu wartości w społeczeństwach zachodnich. Gościem była s. Michaela Pawlik, która wygłosiła wykład na temat „Inwazja Neopogaństwa”. Spotkanie przyciągnęło licznych słuchaczy do zlokalizowanego na Ostrowie Tumskim muzeum archidiecezjalnego w Poznaniu.

Siostra Michaela Pawlik, dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas pracy na misji i studiów w Indiach, w niezwykle interesujący sposób przybliżyła zgromadzonym najważniejsze założenia panującego w tym kraju hinduizmu. Pogłębiając analizę wieloma przykładami siostra Michaela ukazała jak bardzo niesprawiedliwy jest podział społeczeństwa na kasty, jak wykorzystuje się wiarę w reinkarnację do wyzysku i kontroli niższych kast. Zdaniem siostry Pawlik, hinduizm został stworzony przez panujących, aby wykorzystywać niższe warstwy, które przytłoczone systemem wierzeń opartych o reinkarnację pozbawione są jakichkolwiek ambicji zmiany swojej sytuacji materialnej i społecznej.

Wiara w reinkarnację, zgodnie z przytoczonymi przykładami spowodowała w społeczeństwie indyjskim podział na lepszych i gorszych, na wykorzystywanych i panujących, na ludzi i „podludzi”. Powszechna obojętność na losy ludzi najbardziej potrzebujących pomocy powoduje, że śmierć, krzywda i poniżenie człowieka pozostają bez odpowiedzi, a wręcz wskazywane są jako pozytywnie usprawiedliwione przez wiarę.

Siostra Michaela przytoczyła również przykłady, które wskazują na to, że odradzanie się wierzeń w reinkarnację w zachodnich społeczeństwach chrześcijańskich nie jest przypadkowe. W latach 70. dominikanka była nieskutecznie „werbowana” przez organizację „Ordo Templi Orientis”, której członkiem był PRL-owski urzędnik ds. wyznań. Zachęcał on siostrę Michaelę do współpracy w krzewieniu wiary w reinkarnację w Polsce, aby „zapobiegać wojnom na świecie”. Zdaniem siostry jednak konsekwencją przyjęcia wierzeń opartych na hinduistycznym systemie kastowym jest segregacja narodów na lepsze i gorsze. W tak stworzonym świecie, jak uzasadnia siostra Michaela, Polacy mieliby stanowić naród podrzędny w stosunku do np. Anglików czy Francuzów.

Wiara w reinkarnację ułatwia również rozpowszechnianie praktyk eugenicznych, eutanazję czy aborcję. Prowadząca przestrzegła również przed wschodnimi technikami medytacji, które są w Polsce coraz modniejsze i służą rozpowszechnianiu zwodniczego mistycyzmu, który przeciwnie do mistycyzmu chrześcijańskiego oddala od Boga.

Siostra Pawlik przypomniała również, że dzisiejsze pozytywne postrzeganie tej religii wynika między innymi z faktu zchrystianizowania w Europie przekazu hinduizmu: „w usta Buddy włożono słowa Chrystusa”. Wiele niezwykle szkodliwych społecznie treści znajdujących się w źródłowych tekstach Wedyjskich po prostu wykreślono.

Źródło: PiotrSkarga.pl, WA
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.