Spotkanie z s. Michaelą Pawlik

2011-02-23 00:00:00
Spotkanie z s. Michaelą Pawlik

17 Lutego odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Poznaniu, poświęcone przenikaniu religii wschodu w obszary cywilizacji chrześcijańskiej oraz ich wpływu na kształtowanie systemu wartości w społeczeństwach zachodnich. Gościem była s. Michaela Pawlik, która wygłosiła wykład na temat „Inwazja Neopogaństwa”. Spotkanie przyciągnęło licznych słuchaczy do zlokalizowanego na Ostrowie Tumskim muzeum archidiecezjalnego w Poznaniu.

Siostra Michaela Pawlik, dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas pracy na misji i studiów w Indiach, w niezwykle interesujący sposób przybliżyła zgromadzonym najważniejsze założenia panującego w tym kraju hinduizmu. Pogłębiając analizę wieloma przykładami siostra Michaela ukazała jak bardzo niesprawiedliwy jest podział społeczeństwa na kasty, jak wykorzystuje się wiarę w reinkarnację do wyzysku i kontroli niższych kast. Zdaniem siostry Pawlik, hinduizm został stworzony przez panujących, aby wykorzystywać niższe warstwy, które przytłoczone systemem wierzeń opartych o reinkarnację pozbawione są jakichkolwiek ambicji zmiany swojej sytuacji materialnej i społecznej.

Wiara w reinkarnację, zgodnie z przytoczonymi przykładami spowodowała w społeczeństwie indyjskim podział na lepszych i gorszych, na wykorzystywanych i panujących, na ludzi i „podludzi”. Powszechna obojętność na losy ludzi najbardziej potrzebujących pomocy powoduje, że śmierć, krzywda i poniżenie człowieka pozostają bez odpowiedzi, a wręcz wskazywane są jako pozytywnie usprawiedliwione przez wiarę.

Siostra Michaela przytoczyła również przykłady, które wskazują na to, że odradzanie się wierzeń w reinkarnację w zachodnich społeczeństwach chrześcijańskich nie jest przypadkowe. W latach 70. dominikanka była nieskutecznie „werbowana” przez organizację „Ordo Templi Orientis”, której członkiem był PRL-owski urzędnik ds. wyznań. Zachęcał on siostrę Michaelę do współpracy w krzewieniu wiary w reinkarnację w Polsce, aby „zapobiegać wojnom na świecie”. Zdaniem siostry jednak konsekwencją przyjęcia wierzeń opartych na hinduistycznym systemie kastowym jest segregacja narodów na lepsze i gorsze. W tak stworzonym świecie, jak uzasadnia siostra Michaela, Polacy mieliby stanowić naród podrzędny w stosunku do np. Anglików czy Francuzów.

Wiara w reinkarnację ułatwia również rozpowszechnianie praktyk eugenicznych, eutanazję czy aborcję. Prowadząca przestrzegła również przed wschodnimi technikami medytacji, które są w Polsce coraz modniejsze i służą rozpowszechnianiu zwodniczego mistycyzmu, który przeciwnie do mistycyzmu chrześcijańskiego oddala od Boga.

Siostra Pawlik przypomniała również, że dzisiejsze pozytywne postrzeganie tej religii wynika między innymi z faktu zchrystianizowania w Europie przekazu hinduizmu: „w usta Buddy włożono słowa Chrystusa”. Wiele niezwykle szkodliwych społecznie treści znajdujących się w źródłowych tekstach Wedyjskich po prostu wykreślono.

Źródło: PiotrSkarga.pl, WA
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.