Sprzeciw wobec aborcji i ”małżeństw” tej samej płci powodem ataku na papieża i Kościół

2010-04-08 00:00:00
Sprzeciw wobec aborcji i ”małżeństw” tej samej płci powodem ataku na papieża i Kościół

Po raz kolejny kardynałowie wzięli w obronę papieża i potępili kampanię nienawiści względem Kościoła, której przyczyną jest niezłomna postawa Ojca Świętego w obronie tradycyjnego małżeństwa i życia dzieci poczętych.

- Papież broni życia i rodziny opartej na małżeństwie mężczyzny z kobietą w świecie, w którym wpływowe lobby chciałoby narzucić zupełnie inną agendę - powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Julian Herra, emerytowany przewodniczący Pontyfikalnej Rady Legislacyjnej.

Z kolei kard. Giovanni Lajolo, szef watykańskiej dyplomacji stwierdził, że Benedykt XVI zrobił wszystko, co tylko można było w sprawie uporania się z problemem nadużyć seksualnych duchownych.

Były Sekretarz Stanu oraz przełożony Kolegium Kardynalskiego Angelo Sodano na łamach gazety „L’Osservatore Romano” zauważył, że w chwili obecnej mamy kulturowy kontrast. „Papież reprezentuje prawdy moralne, które nie są akceptowane, dlatego braki i błędy kapłanów są wykorzystywane jako broń przeciw Kościołowi.” Hierarcha dodał, że za niesprawiedliwymi atakami na papieża kryje się wizja rodziny i życia, która jest sprzeczna z Ewangelią.

Watykanista i biograf papieski John Allen napisał ostatnio na łamach „New York Timesa” o tym, jak wiele zrobił Benedykt XVI, by uzdrowić sytuację w Kościele, od kiedy stanął na czele Kongregacji Nauki Wiary. To dzięki obecnemu papieżowi zreformowano proces zajmowania się przypadkami molestowania seksualnego przez duchownych. Dawniej kwestia ta była pozostawiona diecezjom. Żaden urząd watykański się nimi nie zajmował.

Z kolei włoski dziennikarz Sandro Magister napisał ostatnio, że media atakują papieża, ponieważ udało mu się zwalczyć ruch progresistowski, który dominował w Kościele od 1960 r.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowe spotkanie z Jarosław Wąsowicz, kapelanem Prezydenta RP Karol Nawrocki, które odbędzie się 19 lutego o godz. 18.00 w chrześcijańskiej kawiarni „Pola Dialogu” przy ul. Stradomskiej 6 (obok Kościoła Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła).
Do rozpoczęcia Wielkiego Postu pozostało jeszcze tylko kilka dni, a następujące po nich tygodnie zadecydują o naszym duchowym przygotowaniu na właściwe przeżycie Triduum Męki Pańskiej oraz Świąt Zmartwychwstania Chrystusa. Aby dobrze wykorzystać ten szczególny czas warto sięgnąć po „Wielkopostne wyzwanie” – wyjątkową zdrapkę na każdy dzień Wielkiego Postu. Nie zwlekaj i odbierz pakiet jeszcze przed Środą Popielcową. W prezencie otrzymasz tradycyjną kartkę wielkanocną wraz z ozdobną kopertą, którą możesz wysłać wraz z życzeniami do bliskiej osoby.
W czasach, gdy Wielki Post coraz częściej bywa jedynie tradycją, pojawia się narzędzie, które potrafi obudzić serce i przywrócić sens duchowej drogi. „Wielkopostne wyzwanie” — wyjątkowa zdrapka duchowa — prowadzi każdego dnia do głębszego spotkania z Bogiem, łącząc nowoczesną formę z pięknem katolickiej tradycji. To propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć ten święty czas naprawdę, a nie tylko symbolicznie.
Twój Anioł Stróż czeka na Ciebie – weź udział w naszej kampanii „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną!” i powierz się opiece swojego niezawodnego opiekuna. Odbierz poświęcone przez kapłana obrazki z jego wizerunkiem oraz broszurę z kartą na podziękowania i prośby. Aby wziąć udział w tej ogólnopolskiej akcji zadzwoń do nas pod numer 12 423 44 23 lub wypełnij krótki formularz na stronie www.aniolstroz.org.
Przedstawiciele Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi złożyli wieńce pod pomnikiem oraz przy sarkofagu Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi. Stało się to 2 lutego 2026 rok – w 490. Rocznicę urodzin Kaznodziei Narodu Polskiego. W uroczystości udział wziął ks. prof. Jan Machniak, proboszcz parafii Wszystkich Świętych.