Sri Lanka: śmierć w zbombardowanym kościele

2008-04-24 00:00:00

Podczas krwawych starć w Sri Lance dochodzi do zabijania bezbronnych ludzi chroniących się w kościołach. Jak poinformowała agencja AFP, powołując się na Tamilskich Tygrysów, 21 kwietnia rządowe lotnictwo zbombardowało na północy kraju kościół katolicki. W wyniku ataku jedna osoba poniosła śmierć, a dwoje dzieci odniosło rany – podaje Radio Watykańskie.

Dzień wcześniej, w północnej części wyspy zginął ks. M. Xavier Karunaratnam. Kapłan poniósł śmierć w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego podłożonego przy drodze, którą wracał po odprawieniu niedzielnej Mszy św. w jednej z filialnych kaplic swojej parafii.

Źródło: Radio Watykańskie
Zostań Przyjacielem „Przymierza z Maryją”. Pomóż nam w rozwoju naszego pisma, aby stając się coraz bardziej atrakcyjne treściowo i wizualnie, przyciągało do Matki Bożej kolejnych naszych bliźnich. Już teraz zapoznaj się z misją i przywilejami naszej wspólnoty.
- Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą go nosili na szyi. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością – usłyszała od Matki Bożej podczas objawienia św. Katarzyna Laboure 27 listopada 1830 roku. Dziś i Ty możesz otrzymać Cudowny Medalik i dostąpić wszelkich łask obiecanych przez Maryję. Wystarczy, że klikniesz w link i wypełnisz krótki formularz.
Czy wierzysz w swojego Anioła Stróża? Co odpowiesz na to proste przecież pytanie? Będziesz się zastanawiał? Zaprzeczysz? A może, bo tak wypada, wciąż niepewnym jednak głosem stwierdzisz, że… oczywiście? A co odparł jeden z kleryków, zapytany w ten sposób przez św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo?
W pierwszy piątek miesiąca sierpnia o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
Na Jasnej Górze, przed obliczem Matki Bożej, dwaj polscy hierarchowie – ks. bp Wiesław Mering i ks. bp Antoni Długosz – odważyli się powiedzieć prawdę: o zagrożeniach ideologii, polityki bez wartości, migracji niszczącej Europę.