Stajemy w obronie rodziny

2007-05-20 00:00:00
Stajemy w obronie rodziny

W niedzielę 20 maja blisko 4 tys. osób przeszło ulicami Warszawy w ramach drugiego Marszu dla Życia i Rodziny.
 
O godz. 12.30 organizatorzy imprezy: Łukasz Wróbel z "Fundacji Pro" oraz Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi przywitali osoby przybyłe na Marsz dla Życia i Rodziny.
 
- Jesteśmy tu po to, by powiedzieć posłom, że najwyższy czas skończyć z dyskryminacją rodzin, zwłaszcza dyskryminacją podatkową - powiedział przed Sejmem do manifestantów Łukasz Wróbel. Prezes Olejniczak w krótkim przemówieniu wezwał zgromadzonych do walki z cywilizacją śmierci, która stara się rozszerzyć na cały świat. Jej głównymi promotorami są ruchy proaborcyjne i homoseksualne. - Chcemy zamanifestować nasze przywiązanie do życia i rodziny - tych fundamentów naszej cywilizacji i naszego życia społecznego, którym zagraża cywilizacja śmierci, o której wielokrotnie wspominał Jan Paweł II - mówił. - My stajemy dziś w ich obronie - podkreślił Sławomir Olejniczak.
 
Kilka minut później, w takt muzyki granej przez barwnie umundurowaną orkiestrę, II Marsz dla Życia wyruszył w kierunku centrum miasta. Wśród barwnych szeregów manifestantów dominowały osoby młode. Wiele rodzin stawiło się na demonstrację w komplecie. Wózek dziecięcy popychany przez rodziców był częstym widokiem.
 
Obok grup związanych z organizatorami marszu przywiązanie do wartości chrześcijańskich oraz poparcie dla poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci, demonstrowali m.in. przedstawiciele Instytutu Studiów nad Rodziną w Łomiankach, Stowarzyszenia Koliber, Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej, Misji Służby Rodzinie itd.
 
W szeregach wyróżniali się również działacze takich zagranicznych organizacji jak Stowarzyszenia "Tradition Family Property" z USA, "S.O.S. Leben" z Niemiec i francuskiej antyaborcyjnej "Droit de Naitre". Było również kilka osób z działającej na Białorusi organizacji tradycjonalistów.
 
Demonstrujący skandowali hasła: "Wybierz życie", "Niskie podatki dla ojca i matki", "Hej, hej, hej - rodzina jest ok", "Chłopak i dziewczyna to prawdziwa rodzina" itp.
 
II Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Nowy Świat, Świętokrzyską, Czackiego, Senatorską, Podwale i Freta na Rynek Nowego Miasta. Na kolejnych ulicach szeregi obrońców życia i rodziny powiększali nowi uczestnicy, głównie rodziny z dziećmi.
 
Na zakończenie uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny pozowali do wspólnej fotografii na Rynku Nowego Miasta.
 
(źródła: piotrskarga.pl, KAI)
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.