Stajemy w obronie rodziny

2007-05-20 00:00:00
Stajemy w obronie rodziny

W niedzielę 20 maja blisko 4 tys. osób przeszło ulicami Warszawy w ramach drugiego Marszu dla Życia i Rodziny.
 
O godz. 12.30 organizatorzy imprezy: Łukasz Wróbel z "Fundacji Pro" oraz Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi przywitali osoby przybyłe na Marsz dla Życia i Rodziny.
 
- Jesteśmy tu po to, by powiedzieć posłom, że najwyższy czas skończyć z dyskryminacją rodzin, zwłaszcza dyskryminacją podatkową - powiedział przed Sejmem do manifestantów Łukasz Wróbel. Prezes Olejniczak w krótkim przemówieniu wezwał zgromadzonych do walki z cywilizacją śmierci, która stara się rozszerzyć na cały świat. Jej głównymi promotorami są ruchy proaborcyjne i homoseksualne. - Chcemy zamanifestować nasze przywiązanie do życia i rodziny - tych fundamentów naszej cywilizacji i naszego życia społecznego, którym zagraża cywilizacja śmierci, o której wielokrotnie wspominał Jan Paweł II - mówił. - My stajemy dziś w ich obronie - podkreślił Sławomir Olejniczak.
 
Kilka minut później, w takt muzyki granej przez barwnie umundurowaną orkiestrę, II Marsz dla Życia wyruszył w kierunku centrum miasta. Wśród barwnych szeregów manifestantów dominowały osoby młode. Wiele rodzin stawiło się na demonstrację w komplecie. Wózek dziecięcy popychany przez rodziców był częstym widokiem.
 
Obok grup związanych z organizatorami marszu przywiązanie do wartości chrześcijańskich oraz poparcie dla poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci, demonstrowali m.in. przedstawiciele Instytutu Studiów nad Rodziną w Łomiankach, Stowarzyszenia Koliber, Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej, Misji Służby Rodzinie itd.
 
W szeregach wyróżniali się również działacze takich zagranicznych organizacji jak Stowarzyszenia "Tradition Family Property" z USA, "S.O.S. Leben" z Niemiec i francuskiej antyaborcyjnej "Droit de Naitre". Było również kilka osób z działającej na Białorusi organizacji tradycjonalistów.
 
Demonstrujący skandowali hasła: "Wybierz życie", "Niskie podatki dla ojca i matki", "Hej, hej, hej - rodzina jest ok", "Chłopak i dziewczyna to prawdziwa rodzina" itp.
 
II Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Nowy Świat, Świętokrzyską, Czackiego, Senatorską, Podwale i Freta na Rynek Nowego Miasta. Na kolejnych ulicach szeregi obrońców życia i rodziny powiększali nowi uczestnicy, głównie rodziny z dziećmi.
 
Na zakończenie uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny pozowali do wspólnej fotografii na Rynku Nowego Miasta.
 
(źródła: piotrskarga.pl, KAI)
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.