Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi uczciło swojego patrona [zobacz zdjęcia]
2021-09-27 00:00:00
W poniedziałek 27 września 2021 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi złożyli kwiaty pod pomnikiem Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi na Placu św. Marii Magdaleny w Krakowie. W ten sposób uczczono 409. rocznicę narodzin dla Nieba królewskiego kaznodziei. Członkowie zarządu Stowarzyszenia nawiedzili również kościół pw. św. Piotra i Pawła, w którym złożone są doczesne szczątki patrona naszej organizacji.
W świątyni odmówiono modlitwy w intencji Ojczyzny, Darczyńców Stowarzyszenia i rychłej beatyfikacji księdza Piotra Skargi. Na miejscu obecni byli wiceprezesi Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi: Sławomir Skiba i Arkadiusz Stelmach.
Warto przypomnieć, iż trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, zainicjowany 402 lata po jego śmierci. Całość dokumentacji zgromadzonej w ramach diecezjalnego etapu procesu jest obecnie w Watykanie i oczekuje na dalsze postępowanie. To właśnie w krakowskim kościele świętych apostołów Piotra i Pawła w czerwcu 2016 r. uroczystą sesją i Mszą Świętą zamknięto etap diecezjalny procesu. W oczekiwaniu na decyzję o wyniesieniu na ołtarze naszego patrona, zachęcamy wszystkich naszych Darczyńców, Przyjaciół i Korespondentów do polecania w osobistych modlitwach wstawiennictwa Sługi Bożego ks. Piotra Skargi.
Od wielu lat nasze Stowarzyszenie kultywuje kolejne rocznice narodzin dla Nieba ks. Piotra Skargi. Dla idei propagowania jego niezwykłego życia i spuścizny duchowej podjęto m.in. takie inicjatywy jak produkcja filmu "Skarga" w reżyserii Jarosława Mańki (premiera odbyła się w 2012 r.), czy też wydanie albumu "Kaznodzieja Narodu" (pierwsza edycja w 2014 r.).
Zachęcamy do obejrzenia zamieszczonej powyżej galerii zdjęć z uroczystości złożenia kwiatów pod pomnikiem Sługi Bożego ks. Piotra Skargi w Krakowie.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.