Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi uczciło swojego patrona [zobacz zdjęcia]

2021-09-27 00:00:00
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi uczciło swojego patrona [zobacz zdjęcia]
W poniedziałek 27 września 2021 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi złożyli kwiaty pod pomnikiem Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi na Placu św. Marii Magdaleny w Krakowie. W ten sposób uczczono 409. rocznicę narodzin dla Nieba królewskiego kaznodziei. Członkowie zarządu Stowarzyszenia nawiedzili również kościół pw. św. Piotra i Pawła, w którym złożone są doczesne szczątki patrona naszej organizacji.

W świątyni odmówiono modlitwy w intencji Ojczyzny, Darczyńców Stowarzyszenia i rychłej beatyfikacji księdza Piotra Skargi. Na miejscu obecni byli wiceprezesi Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi: Sławomir Skiba i Arkadiusz Stelmach.

Warto przypomnieć, iż trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, zainicjowany 402 lata po jego śmierci. Całość dokumentacji zgromadzonej w ramach diecezjalnego etapu procesu jest obecnie w Watykanie i oczekuje na dalsze postępowanie. To właśnie w krakowskim kościele świętych apostołów Piotra i Pawła w czerwcu 2016 r. uroczystą sesją i Mszą Świętą zamknięto etap diecezjalny procesu. W oczekiwaniu na decyzję o wyniesieniu na ołtarze naszego patrona, zachęcamy wszystkich naszych Darczyńców, Przyjaciół i Korespondentów do polecania w osobistych modlitwach wstawiennictwa Sługi Bożego ks. Piotra Skargi.

Od wielu lat nasze Stowarzyszenie kultywuje kolejne rocznice narodzin dla Nieba ks. Piotra Skargi. Dla idei propagowania jego niezwykłego życia i spuścizny duchowej podjęto m.in. takie inicjatywy jak produkcja filmu "Skarga" w reżyserii Jarosława Mańki (premiera odbyła się w 2012 r.), czy też wydanie albumu "Kaznodzieja Narodu" (pierwsza edycja w 2014 r.).

Zachęcamy do obejrzenia zamieszczonej powyżej galerii zdjęć z uroczystości złożenia kwiatów pod pomnikiem Sługi Bożego ks. Piotra Skargi w Krakowie.

PiotrSkarga.pl
Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!