Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do poświęcenia się Bożemu Sercu

2020-06-18
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do poświęcenia się Bożemu Sercu

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.

 

Święto Niepokalanego Serca Maryi

Kult Serca Maryi rozwijał się równolegle do kultu Serca Jezusowego, sięgał swymi początkami aż do średniowiecza i uważa się, że przyczynił się on niewątpliwie do ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu.

Kult poszerzały dodatkowo objawienia Maryi, jakie miała święta Katarzyna Laboure, a także objawienia fatimskie. 31 października 1942 roku papież Pius XII poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi, a 4 maja 1944 roku ustanowił Święto Niepokalanego Serca Maryi. W Polsce prymas August Hlond, poświęcił nasz kraj Jej Niepokalanemu Sercu 8 września 1946 roku przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Do Soboru Watykańskiego II święto to obchodzono dnia 22 sierpnia, natomiast po reformie soborowej połączono je z uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, ustanawiając sobotę po niej wspomnieniem Niepokalanego Serca Maryi.

 

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Przypada ona w pierwszy piątek po zakończeniu oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w 2020 roku jest to 19 czerwca.

Została ona ustanowiona po objawieniu się Chrystusa świętej Małgorzacie Marii Alacoque. Patrz! Oto jest Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że poświęciło się do samego końca, aż do całkowitego wyczerpania i udręczenia, aby dać im świadectwo swojej miłości – powiedział jej w 1675 roku Zbawiciel.

100 lat później papież Klemens XIII ustanowił to święto na terenie Królestwa Polskiego, a w 1856 roku papież Pius IX rozszerzył je na cały Kościół.

Czcicielom Swego Najświętszego Serca Jezus obiecał wiele łask. Należą do nich: obietnica zgody w rodzinie, błogosławieństwo wszystkim sprawom i zamiarom czy to, że dusze oziębłe staną się gorliwymi. To tylko trzy z wszystkich dwunastu obietnic, które złożył Chrystus.

Nasze Stowarzyszenie zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w kampanię Zaufaj Bożemu Sercu. Na stronie sercejezusa.pl można zamówić przepiękny pakiet, zawierający wiele prezentów. Należą do nich między innymi:

- Tarcza Najświętszego Serca Jezusowego, która traktowana jako znak pobożności będzie potężną ochroną przed wypadkami, zarazą, chorobami pochodzenia diabolicznego i wszelkimi niebezpieczeństwami;

- Akt osobistego poświęcenia się Bożemu Sercu, który po wypełnieniu zostanie przesłany do sanktuarium NSPJ Paray-le-Monial;

- Broszura, która opisuje kult Serca Jezusowego, obietnice, które złożył Zbawiciel swoim czcicielom oraz modlitwy do Jego Serca.

W sumie w ramach tej kampanii prezenty te otrzymało już 638 042 osoby!

 

PiotrSkarga.pl

Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.
Kolejna akcja prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zakończona! W kampanii Od zarazy wybaw nas, Panie, której uczestnicy mogli otrzymać e-book o tym samym tytule, wzięło udział ponad 1000 osób. W ich intencji została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy.
Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do podpisania petycji „Nie dla antyrodzinnej presji eurokratów na polskie samorządy!”, która jest reakcją na skandaliczny szantaż wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourowej. Czeska polityk, pod pozorem walki z dyskryminacją środowisk LGBT, chce odciąć unijne dotacje polskim województwom, które podpisały Samorządową Kartę Praw Rodziny. Protest w tej sprawie można podpisać na stronie protestuj.pl.