Św. Maksymilian wzorem dla przedsiębiorców

2018-02-27
Św. Maksymilian wzorem dla przedsiębiorców
W tym tygodniu gościem w Klubie Inteligencji Katolickiej im. kard. Wyszyńskiego w Radomiu był Bogusław Bajor, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Przymierze z Maryją”. Prelegent przyjechał z Krakowa. Mówił na temat: „Św. Maksymilian – wzór przedsiębiorczości”.

Spotkanie w KIK zbiegło się m.in. z 100. rocznicą święceń kapłańskich św. Maksymiliana, człowieka wielkich wizji, który oddał życie za współwięźnia w Auschwitz, niemieckim obozie śmierci. Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie.

O. Kolbe wszystko, co robił, robił na maksimum swoich możliwości i zaangażowania. Stosował najwyższe normy, jeśli chodzi o zarządzanie i najlepszą technologię. – To wszystko szło w parze z najwyższymi normami moralnymi i na to przede wszystkim św. Maksymilian zwracał uwagę. Jeśli chcemy prowadzić uczciwy biznes, musimy dotrzymywać umów, założeń i zobowiązań. Tylko w taki sposób możemy rozwijać naszą działalność, również działalność gospodarczą – przypominał B. Bajor.

Święty uważał, że jeżeli coś się robi, musi za tym stać idea. W jego przypadku była to służba Niepokalanej, Panu Jezusowi, Trójcy Świętej. – Jeżeli ma się ideę, ma się pasję. Tylko pasją można coś osiągnąć. Idea musi wykraczać poza świat pieniądza – mówił prelegent. Św. Maksymilian swoją pasją zarażał współbraci. Podkreślał też, że w przedsiębiorstwie nieodzowna jest spójność działań, czyli wzajemnej uczciwości.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.