Św. Maksymilian wzorem dla przedsiębiorców

2018-02-27 00:00:00
Św. Maksymilian wzorem dla przedsiębiorców
W tym tygodniu gościem w Klubie Inteligencji Katolickiej im. kard. Wyszyńskiego w Radomiu był Bogusław Bajor, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Przymierze z Maryją”. Prelegent przyjechał z Krakowa. Mówił na temat: „Św. Maksymilian – wzór przedsiębiorczości”.

Spotkanie w KIK zbiegło się m.in. z 100. rocznicą święceń kapłańskich św. Maksymiliana, człowieka wielkich wizji, który oddał życie za współwięźnia w Auschwitz, niemieckim obozie śmierci. Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie.

O. Kolbe wszystko, co robił, robił na maksimum swoich możliwości i zaangażowania. Stosował najwyższe normy, jeśli chodzi o zarządzanie i najlepszą technologię. – To wszystko szło w parze z najwyższymi normami moralnymi i na to przede wszystkim św. Maksymilian zwracał uwagę. Jeśli chcemy prowadzić uczciwy biznes, musimy dotrzymywać umów, założeń i zobowiązań. Tylko w taki sposób możemy rozwijać naszą działalność, również działalność gospodarczą – przypominał B. Bajor.

Święty uważał, że jeżeli coś się robi, musi za tym stać idea. W jego przypadku była to służba Niepokalanej, Panu Jezusowi, Trójcy Świętej. – Jeżeli ma się ideę, ma się pasję. Tylko pasją można coś osiągnąć. Idea musi wykraczać poza świat pieniądza – mówił prelegent. Św. Maksymilian swoją pasją zarażał współbraci. Podkreślał też, że w przedsiębiorstwie nieodzowna jest spójność działań, czyli wzajemnej uczciwości.
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.