Święty Benedykcie, broń mnie od złego!

lipiec 2019
Święty Benedykcie, broń mnie od złego!

Święty Benedykcie, broń mnie od złego!

Św. Benedykt z Nursji znany był z wielkiej czci dla Krzyża Świętego. To dzięki Jego regule zakonnej, opartej na modlitwie i pracy, na naszym kontynencie rozkwitła wiara chrześcijańska, a on sam został nazwany Patronem Europy. Dlatego też właśnie ze św. Benedyktem związana jest najnowsza kampania Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi. Do ponad 275 000 Korespondentów z całej Polski wysłaliśmy pakiet Święty Benedykcie – broń mnie od złego!

Głównym elementem pakietu jest medalik krzyżowy św. Benedykta. Został on upowszechniony w XVII i należy do najstarszych i najbardziej czczonych medalików w Kościele katolickim. Medalik św. Benedykta to doskonała pomoc w codziennej pracy nad sobą, a dzięki jego noszeniu można dostąpić wielu łask. Konieczna jest  do tego silna wiara połączona z modlitwą i oddawaniem czci patronowi Europy.

W przesyłce znajduje się też poświęcony przez kapłana plastikowy obrazek z wizerunkiem św. Benedykta. Na jego odwrocie umieściliśmy egzorcyzm do św. Benedykta po polsku i po łacinie. Należy go odmawiać szczególnie w chwilach pokusy.

Ponadto pakiet zawiera ciekawą broszurkę Medalik św. Benedykta przedstawiającą między innymi najważniejsze informacje dotyczące św. Benedykta i Jego kultu, wyjaśnienie symboliki medalika czy modlitwy do św. Benedykta z Nursji.

Ważnym elementem przesyłki jest karta na podziękowania i prośby do św. Benedykta. Wszystkie karty, które zostaną wypełnione i odesłane na nasz adres, zawieziemy do Nursji, gdzie w klasztorze św. Benedykta 24 października 2019 roku o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta za wszystkich uczestników akcji.

Każdy, kto weźmie udział w naszej akcji, zyska także możliwość włączenia się w odbudowę XVI-wiecznego kościoła w Nursji, gdzie posługują ojcowie benedyktyni. Wszelkie szczegóły na temat tej kampanii można poznać na stronie internetowej www.ŚwiętyBenedykt.org.

Zobacz inne kampanie Stowarzyszenia i Instytutu