Szwecja: chrześcijańska szkoła ukarana za to, że jej dyrektor skrytykował homoseksualizm

2007-11-19 00:00:00

Urzędnicy rządowi udzielili właścicielom prywatnej szkoły chrześcijańskiej w Sztokholmie surowej reprymendy za nauczanie, że homoseksualizm jest grzechem – informuje KAI. Doniesienie do Szwedzkiej Narodowej Agencji Edukacji (Skolverket) w sprawie publicznej wypowiedzi dyrektora gimnazjum złożyli przedstawiciele Szwedzkiej Federacji Praw Lesbijek, Gejów i Transseksualistów (RFSL).

Pedagog miał wyrazić swoją krytyczną opinię na temat homoseksualizmu w jednym z kanałów telewizyjnych. W wyniku dochodzenia urzędnicy z państwowej agencji uznali, że poglądy dyrektora szkoły stoją w sprzeczności z narodowym programem nauczania.

Władze placówki muszą przedstawić, do 30 listopada, środki jakie przedsięwzięli, by dostosować nauczanie do obowiązującej polityki walki z dyskryminacją.

Większość szkół w Szwecji zarządzana jest przez oświatowe władze miejskie pod nadzorem państwa, jednak od niedawna istnieją tu także placówki prowadzone przez różne wspólnoty religijne.

Źródło: KAI
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza do Torunia na debatę pt. "Syjonizm chrześcijański. Kościół - Izrael - herezja?".
Zapraszamy do udziału w akcji Instytutu Maryi Królowej Polski „Upadnij na kolana, uwielbiaj swego Pana!”. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chęć otrzymania pakietu z folderem o uroczystości Bożego Ciała i witrażem-naklejką na okno z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu i tym samym mieć pewność, że dotrze on pod wskazany adres przed uroczystością Bożego Ciała (4 czerwca).
Z racji tego, że w tym miesiącu pierwszy piątek miesiąca przypadał na dzień 1 maja, to wyjątkowo w drugi piątek miesiąca - 8 maja - o godz. 15.00, odbędzie się piąta w tym roku, comiesięczna wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy.
Krakowski Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z prof. Tomaszem Panfilem, które odbędzie się 14 maja 2026 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kawiarni Pola Dialogu (obok Kościół Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła) w Krakowie.
Krakowski Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z dr. Michałem Gołębiowskim, które odbędzie się 23 kwietnia 2026 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kawiarni Pola Dialogu (obok Kościół Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła) w Krakowie.