Tradycyjni redemptoryści z Papa Stronsay w jedności z Rzymem

2008-07-04 00:00:00

Tradycyjni redemptoryści z Papa Stronsay w Szkocji, którzy należeli do ruchu abp. Lefebvre'a, powrócili 26 lipca do jedności ze Stolicą Apostolską – podaje portal Sanctus.pl. O zdarzeniu tym poinformował oficjalnie 1 lipca wikariusz generalny wspólnoty, o. Michael Mary (CSSR).

Na stronie internetowej o. Mary napisał do wiernych i przyjaciół, m.in. takie słowa:

”18 lipca poprosiłem pokornie kard. Castrillona oraz członków Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, w imieniu własnym i naszego klasztoru, o cofnięcie naszej kapłańskiej suspensy. 26 lipca otrzymałem pismo ze Stolicy Świętej, że nasza prośba została uznana i wszelkie kary kanoniczne zostały zniesione.

Nasza wspólnota prawdziwie raduje się teraz niekwestionowaną, pełną pokoju Komunią ze Stolicą Apostolską, ponieważ nasi księża mają już uregulowany status kanoniczny.

Teraz mamy tę niepodważalną jedność! Jest to drogocenna perła; skarb zakopany na roli; słodycz, której nie mogą sobie wyobrazić ci, którzy jej nigdy nie zasmakowali lub nie zaznali jej przez wiele lat, aż do dziś. Jej wartość nie może być w pełni wypowiedziana w ziemskim języku i dlatego mamy nadzieję, że wszyscy tradycjonalistyczni kapłani, którzy jeszcze tego nie uczynili, odpowiedzą na wezwanie Papieża Benedykta XVI do radowania się łaską, dającej pokój, bezwarunkowej jedności z nim.

Uwierzcie nam – cena, którą trzeba zapłacić jest niczym; nawet wszystkie wrogie głosy, które grzmiały przeciwko nam i oczerniały nas, są niczym wobec bezsprzecznej jedności z Wikariuszem Chrystusa – inni oddali życie za to – czymże są hałaśliwe, nieprzyjazne głosy?”

Źródło: Sanctus.pl
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!
Modlitwa za zmarłych jest jednym z najpiękniejszych uczynków miłosierdzia, jaki może spełnić katolik. My – synowie i córki Mistycznego Ciała Chrystusa wierzymy, że dzięki naszej modlitwie dusze zmarłych doświadczają łaski życia wiecznego, a my sami umacniamy w sobie nadzieję na spotkanie z nimi w Niebie. Właśnie dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na Zaduszki za naszych Przyjaciół, Współpracowników i Dobrodziejów.
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą. Jestem Matką pocieszenia dla dusz cierpiących, które na wezwanie mego imienia radują się jak chorzy, usłyszawszy słowa pocieszenia od lekarza – takie słowa usłyszała od Maryi podczas jednego z objawień św. Brygida Szwedzka.