Tydzień Życia i Wolności 2022 - podsumowanie i dostęp do nagrań z wszystkich paneli

2022-11-17 00:00:00
Tydzień Życia i Wolności 2022 - podsumowanie i dostęp do nagrań z wszystkich paneli

Tegoroczny Tydzień Życia i Wolności był drugą edycją wydarzenia, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zrealizowało we współpracy z szerokim gronem organizacji społecznych. Z myślą o naszych Przyjaciołach i Czytelnikach zorganizowaliśmy cztery panele tematyczne, w których nie zabrakło eksperckich głosów z różnych dziedzin oraz wątków polemicznych. Same transmisje z poszczególnych dni uzyskały łącznie ponad 100 tys. wyświetleń. 

Podsumowując Tydzień Życia i Wolności 2022, warto odnotować, iż konferencja ta zgromadziła bogate grono ekspertów. W czterech panelach tematycznych wzięło udział w sumie 18 prelegentów. Łączny czas debat wyniósł ponad 8 godzin. W organizację i promocję wydarzenia włączyło się w sumie 11 organizacji. Z kolei 6 redakcji prasowych objęło Tydzień Życia i Wolności patronatem medialnym.

Zapraszamy do obejrzenia bądź odsłuchania nagrań z transmisji na żywo, prowadzonych na kanale PCh24TV - Polonia Christiana, które zebraliśmy dla Państwa i publikujemy poniżej.

Panel Edukacja. Tytuł debaty: Wojna o duszę polskiej szkoły.
Udział wzięli: prof. Aleksander Nalaskowski, dr Artur Górecki, Barbara Nowak, Łukasz Karpiel (prowadzenie).



Panel Kościół. Tytuł debaty: Kościół jako strażnik wolności.
Udział wzięli: Paweł Lisicki, Grzegorz Górny, Paweł Chmielewski, Krystian Kratiuk (prowadzenie).



Panel Prawa i Wolności. Tytuł debaty: Witajcie w nowym lepszym świecie
Udział wzięli: dr Jakub Majewski, Jerzy Kwaśniewski, Mariusz Dzierżawski, Krzysztof Moszyński, Witold Gadowski (prowadzenie).



Panel Gospodarka. Tytuł debaty: Kryzys gospodarczy - prawdziwe przyczyny
Udział wzięli: dr Cezary Mech, Andrzej Sadowski, Łukasz Warzecha, Paweł Młynarek, dr Paweł Momro (prowadzenie)




PiotrSkarga.pl


O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.
W środę 27 września przypada 411 rocznica odejścia z świata doczesnego ks. Piotra Skargi, wielkiego patrioty i kaznodziei narodu. W imieniu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła oraz pod pomnikiem ks. Piotra Skargi w Krakowie wieńce od członków i sympatyków stowarzyszenia złożyli przedstawiciele zarządu.
Środowiska patriotyczne północnej Polski uczciły 81. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. III Patriotyczny Turniej Piłkarski Pamięci Żołnierzy NSZ, uroczysta Msza Święta, Marsz Pamięci Żołnierzy NSZ ulicami elbląskiej starówki oraz konferencja popularno-naukowa i koncert patriotyczny były doskonalą okazją do wspominania polskich patriotów, których powinniśmy dzisiaj naśladować, szczególnie wobec prób anihilacji naszej tożsamości narodowej i wartości od wieków budujących polskość.
Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.