Tydzień Życia i Wolności 2022 - podsumowanie i dostęp do nagrań z wszystkich paneli

2022-11-17 00:00:00
Tydzień Życia i Wolności 2022 - podsumowanie i dostęp do nagrań z wszystkich paneli

Tegoroczny Tydzień Życia i Wolności był drugą edycją wydarzenia, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zrealizowało we współpracy z szerokim gronem organizacji społecznych. Z myślą o naszych Przyjaciołach i Czytelnikach zorganizowaliśmy cztery panele tematyczne, w których nie zabrakło eksperckich głosów z różnych dziedzin oraz wątków polemicznych. Same transmisje z poszczególnych dni uzyskały łącznie ponad 100 tys. wyświetleń. 

Podsumowując Tydzień Życia i Wolności 2022, warto odnotować, iż konferencja ta zgromadziła bogate grono ekspertów. W czterech panelach tematycznych wzięło udział w sumie 18 prelegentów. Łączny czas debat wyniósł ponad 8 godzin. W organizację i promocję wydarzenia włączyło się w sumie 11 organizacji. Z kolei 6 redakcji prasowych objęło Tydzień Życia i Wolności patronatem medialnym.

Zapraszamy do obejrzenia bądź odsłuchania nagrań z transmisji na żywo, prowadzonych na kanale PCh24TV - Polonia Christiana, które zebraliśmy dla Państwa i publikujemy poniżej.

Panel Edukacja. Tytuł debaty: Wojna o duszę polskiej szkoły.
Udział wzięli: prof. Aleksander Nalaskowski, dr Artur Górecki, Barbara Nowak, Łukasz Karpiel (prowadzenie).Panel Kościół. Tytuł debaty: Kościół jako strażnik wolności.
Udział wzięli: Paweł Lisicki, Grzegorz Górny, Paweł Chmielewski, Krystian Kratiuk (prowadzenie).Panel Prawa i Wolności. Tytuł debaty: Witajcie w nowym lepszym świecie
Udział wzięli: dr Jakub Majewski, Jerzy Kwaśniewski, Mariusz Dzierżawski, Krzysztof Moszyński, Witold Gadowski (prowadzenie).Panel Gospodarka. Tytuł debaty: Kryzys gospodarczy - prawdziwe przyczyny
Udział wzięli: dr Cezary Mech, Andrzej Sadowski, Łukasz Warzecha, Paweł Młynarek, dr Paweł Momro (prowadzenie)
PiotrSkarga.pl


Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.