Tydzień Życia i Wolności 2022 - podsumowanie i dostęp do nagrań z wszystkich paneli

2022-11-17 00:00:00
Tydzień Życia i Wolności 2022 - podsumowanie i dostęp do nagrań z wszystkich paneli

Tegoroczny Tydzień Życia i Wolności był drugą edycją wydarzenia, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zrealizowało we współpracy z szerokim gronem organizacji społecznych. Z myślą o naszych Przyjaciołach i Czytelnikach zorganizowaliśmy cztery panele tematyczne, w których nie zabrakło eksperckich głosów z różnych dziedzin oraz wątków polemicznych. Same transmisje z poszczególnych dni uzyskały łącznie ponad 100 tys. wyświetleń. 

Podsumowując Tydzień Życia i Wolności 2022, warto odnotować, iż konferencja ta zgromadziła bogate grono ekspertów. W czterech panelach tematycznych wzięło udział w sumie 18 prelegentów. Łączny czas debat wyniósł ponad 8 godzin. W organizację i promocję wydarzenia włączyło się w sumie 11 organizacji. Z kolei 6 redakcji prasowych objęło Tydzień Życia i Wolności patronatem medialnym.

Zapraszamy do obejrzenia bądź odsłuchania nagrań z transmisji na żywo, prowadzonych na kanale PCh24TV - Polonia Christiana, które zebraliśmy dla Państwa i publikujemy poniżej.

Panel Edukacja. Tytuł debaty: Wojna o duszę polskiej szkoły.
Udział wzięli: prof. Aleksander Nalaskowski, dr Artur Górecki, Barbara Nowak, Łukasz Karpiel (prowadzenie).Panel Kościół. Tytuł debaty: Kościół jako strażnik wolności.
Udział wzięli: Paweł Lisicki, Grzegorz Górny, Paweł Chmielewski, Krystian Kratiuk (prowadzenie).Panel Prawa i Wolności. Tytuł debaty: Witajcie w nowym lepszym świecie
Udział wzięli: dr Jakub Majewski, Jerzy Kwaśniewski, Mariusz Dzierżawski, Krzysztof Moszyński, Witold Gadowski (prowadzenie).Panel Gospodarka. Tytuł debaty: Kryzys gospodarczy - prawdziwe przyczyny
Udział wzięli: dr Cezary Mech, Andrzej Sadowski, Łukasz Warzecha, Paweł Młynarek, dr Paweł Momro (prowadzenie)
PiotrSkarga.pl


Redaktor Paweł Chmielewski to pisarz i publicysta katolicki, który nie chowa głowy w piasek nawet wobec najtrudniejszych problemów, trapiących Kościół Katolicki. Jego odważne, pełne faktów i odwołań źródłowych prelekcje wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Najbliższa okazja do wysłuchania red. Chmielewskiego i zadania mu pytań już w czwartek 15 grudnia w Elblągu.
Dlaczego dla wielu środowisk Feliks Koneczny wciąż jest autorem niemile widzianym lub wręcz znienawidzonym? Jakie opory napotyka – po dekadach komunistycznego zniewolenia i prób cenzurowania – kolejna próba przywrócenia z niepamięci tego wybitnego historiozofa i twórcy nauki o cywilizacji? Odpowiedzi na te pytania poszuka prelegent naszego krakowskiego Klubu „Polonia Christiana” Kajetan Rajski, który spotka się z nami już w czwartek 15 grudnia.
W poniedziałek 19 grudnia o godzinie 10:00 w Krakowie przed Sądem Lekarskim odbędzie się rozprawa przeciwko doktorowi nauk medycznych Zbigniewowi Martyce, który kwestionował sensowność powszechnego testowania przeciw COVID-19. To kolejna próba egzekwowania represji wobec lekarza, który sprzeciwił się agresywnej rządowej narracji i interesom korporacyjnym. Próba, która oburzyła liczne środowiska społeczne, organizujące w dniu rozprawy protest.
Krakowski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na niezwykle ciekawe spotkanie autorskie, poświęcone wydanej niedawno książce pt. "Akita. Więcej ostrzeżeń nie będzie". To przejmująca opowieść o objawieniach Maryjnych w japońskiej Akicie, które zawierają ostrzeżenia skierowane pod adresem Kościoła i całego świata. Już w czwartek 8 grudnia 2022 r. spotka się z Państwem autor publikacji, redaktor naczelny pisma "Polonia Christiana" Jerzy Wolak.
We wtorek 29 listopada 2022 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi złożyli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wyjątkową przesyłkę. Specjalnie oznaczone pudło zawierało nieco ponad 27 tysięcy podpisów, pochodzących od osób, które poparły i podpisały petycję do polskiego rządu o interwencję wobec przyjęcia przez Polskę szkodliwych przepisów "ekologicznej" agendy UE.