Tydzień Życia i Wolności to nasza odpowiedź na zepsucie dzisiejszego świata

2022-10-21 00:00:00
Tydzień Życia i Wolności to nasza odpowiedź na zepsucie dzisiejszego świata

Prawo do życia i do wyznawania wiary, wolność działalności gospodarczej, swoboda podróżowania i prawo do własności. Każde z tych uprawnień przynależy wolnemu człowiekowi, lecz dzisiaj każde z nich jest ograniczane przepisami prawa lub praktycznym działaniem władz. Naszą odpowiedzią na niebezpieczne tendencje i nowe zagrożenia jest wielka akcja uświadamiająca – Tydzień Życia i Wolności, który zaczynamy w poniedziałek 7 listopada. W ubiegłym roku Tydzień Życia i Wolności cieszył się wielkim zainteresowaniem – transmisje i nagrania w internecie odnotowały 800 tys. wyświetleń!

 

Ubiegłoroczny sukces Tygodnia Życia i Wolności

 

Stopień zniewolenia ludzi i umysłów jest różny w różnych państwach, ale układający porządek świata decydenci mają coraz większe zakusy na zepchnięcie jednostki wyłącznie do roli wykonawcy woli elit politycznych i finansowych. Pojawiają się też nowe zagrożenia podstawowych praw i wolności, przed którymi alarmujemy, a których zdecydowana większość społeczeństwa jeszcze nie dostrzega.

W dorosłym życiu zderzamy się z coraz to nowymi ograniczeniami, wynikającymi z przeregulowania systemu prawa. Odczuwają to chociażby osoby prowadzące działalność gospodarczą, inwestorzy próbujący wznieść jakikolwiek obiekt budowlany czy kierowcy, straszeni coraz dolegliwszymi karami. Nieszczęściem zwykłych ludzi jest to, że okazuje się, iż wiele ograniczeń prawnych wprowadzono bez sporządzania niezbędnych prognoz ich kosztów, zarówno społecznych, jak i finansowych. Osobnym problemem jest ograniczanie wolności religijnej przy jednoczesnym przyzwalaniu na ataki na Kościół i rugowanie wiary z szkół, instytucji i przestrzeni publicznej.

Widzimy, że totalitarne zapędy regulowania wszystkich niemal zachowań mają swoje źródło już w procesach nauczania młodego pokolenia. Pierwsza edycja Tygodnia Życia i Wolności w 2021 roku cieszyła się wielkim zainteresowaniem – transmisje i nagrania w internecie odnotowały 800 tys. wyświetleń.

Dlatego, patrząc na wielkie zainteresowanie tematyką wolnościową w Polsce, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi podjęło się roli głównego organizatora Tygodnia Życia i Wolności w listopadzie tego roku.

 

Tydzień Życia i Wolności 2022

 

Tydzień Życia i Wolności to prelekcje i dyskusje poświęcone różnym obszarom tematycznym, które są ważne dla każdego z nas, niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku i czym na co dzień się zajmujemy. Smutne jest to, że Polska i wiele krajów z kręgu cywilizacji europejskiej ulega różnego rodzaju presjom oraz szantażom instytucji i organizacji międzynarodowych, stawiających sobie za cel wkraczanie w wolności i prawa obywateli. Warto przypomnieć, że w polskim prawodawstwie w projektach ustaw i rozporządzeń na przyszły rok przewidziano jeszcze bardziej opresyjny reżim pandemiczny oraz dalsze ograniczenia obrotu gotówką. Dzieje się tak mimo bolesnego odczuwania skutków ograniczeń z czasu pandemii, która rozruszała mechanizm galopującej inflacji, bijącej po kieszeniach zwykłych ludzi.

 

Nie będziemy milczeć

 

Wpisane do planu Tygodnia Życia i Wolności 2022 tematy paneli są reakcją na niebezpieczeństwa i obszary wzajemnie od siebie uzależnione…

Wychowanie i edukacja młodego pokolenia, relacje wiernych w Kościele i Kościoła z otoczeniem, działalność gospodarcza i jej ograniczenia oraz szeroko rozumiane zagadnienie praw i wolności człowieka to duże obszary problemowe, jakie będą przedmiotem debat i prelekcji w tegorocznej edycji Tygodnia Życia i Wolności.

Wszystkie bloki tematyczne odbędą się w Warszawie, a także – za pośrednictwem transmisji na żywo – w internecie. W czasie naszej konferencji codziennie, przez cztery dni, eksperci i specjaliści z wybranych dziedzin będą dyskutować w ramach następujących paneli tematycznych:

- #Edukacja (7 listopada),

- #Kościół (8 listopada),

- #PrawaiWolności (9 listopada),

- #Gospodarka (10 listopada).

Tematyka tegorocznego Tygodnia Życia i Wolności w prosty sposób odnosi się do źródeł narastającego kryzysu ekonomicznego i społecznego, którego praprzyczyną jest zepsucie moralne. Wspólnie możemy temu zapobiec.

PiotrSkarga.pl


Ze smutkiem zawiadamiamy, iż zmarł wieloletni Przyjaciel Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi i środowisk Tradycji katolickiej w Polsce - ksiądz prałat Roman Kneblewski. Od lat zmagał się z chorobami i urazami, a ostatnie dni spędził w szpitalu. We wtorek skończył 72 lata.
„Jaki jest ostateczny cel antykultury? W pierwszą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” to tytuł konferencji, której temat jest niezwykle aktualny w dzisiejszych czasach. To wydarzenie komplementarne pod kątem wykładów i debat prowadzonych przez znawców problemu, idących wbrew lewicowej dekonstrukcji naszego życia społecznego i porządku moralnego. Zapraszamy do rejestracji udziału w konferencji, która odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 roku w Warszawie.
Zapraszamy wszystkich Państwa na kontynuację cyklu wykładów prof. Roberta Ptaszka w ramach spotkań naszego warszawskiego Klubu. Tym razem znany i ceniony badacz przybliży nam problem herezji kwietyzmu. Ten negujący tradycyjne nauczanie Kościoła pogląd powraca z kolejnymi falami zachwytu trendami ponowoczesności.
Pewne tematy po prostu trzeba podjąć, szczególnie gdy chodzi o sprawy najważniejsze. Dlatego zapraszamy Państwa na wyjątkową debatę, połączoną z promocją najnowszego numeru „Polonia Christiana”. W jakiej Polsce chcemy żyć w przyszłości? Jaką Ukrainę będziemy mieć za naszą wschodnią granicą? Na ile poważne będzie zagrożenie rosyjskie i w jakim stopniu jest w stanie przeciwdziałać mu państwo z wyludniającym się narodem i milionami imigrantów?
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Wydawnictwo książkowe Fronda serdecznie zapraszają na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim oraz red. Pawłem Lisickim dotyczące ich najnowszej wspólnej książki pt. „Rozmowy Jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz”. Spotkanie autorskie poprowadzi doskonale znany naszym Darczyńcom i Czytelnikom red. Paweł Chmielewski.