U świętej Rity w Cascii

2018-07-02
U świętej Rity w Cascii

 

Ponad 6500 osób wzięło drogą internetową udział w kampanii propagującej postać św. Rity z Cascii. W ramach akcji zorganizowanej przez Instytut Ks. Piotra Skargi przekazano też 4900 podziękowań i próśb do patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych.

 

Cascia to malownicza, licząca ledwie 3,5 tysiąca mieszkańców miejscowość, w której przyjęła sakramenty i ofiarowała swoją posługę Margherita – doświadczona przez życie żona i matka, a następnie siostra zakonna i święta Kościoła Katolickiego. Niesamowita historia jej życia oraz liczne łaski i cuda, jakie po dziś dzień objawiają się za jej przyczyną, stały się fundamentami jej świętości i kultu, który szybko wyszedł poza granice Włoch, a w ostatnich latach stał się szczególnie popularny w Polsce.

 

Dowodem na to są wszystkie podziękowania i prośby do świętej Rity z Cascii, które zostały przekazane do Sanktuarium. Opiekunowie Sanktuarium wyrazili wielkie uznanie dla owoców akcji Instytutu propagującej kult świętej Rity. W ramach kampanii prowadzonej w internecie ponad 6500 osób otrzymało publikację „Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych”, z których 4900 przesłało swoje prośby i podziękowania do św. Rity.

 

Dzień później, w samo południe 22 czerwca odprawiona została Msza Święta za - wszystkich tych, którzy w ostatnim półroczu zaangażowali się w naszą akcję. Podczas mszy celebrans powiedział: „Dziękujemy za to, że niesiecie po całej Polsce imię i charyzmat świętej Rity, która tak wielu ludziom już pomogła i jest gotowa pomagać dalej”.

 

Dzieło propagowania świętej Rity będzie trwało dalej! Przedłużamy naszą akcję do lutego 2019 roku. Przypomnijmy, iż e-book o św. Ricie można nieodpłatnie zamówić na stronie ebook.swietarita.org. Na tej stronie można także przekazać własne prośby i podziękowania przez wstawiennictwo świętej orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, które wzorem poprzednich edycji – trafią do Cascii.

 

PM

 

Wielki Post to szczególny czas dla każdego katolika, dlatego też, jak co roku Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi zachęca, aby godnie przeżyć te 40 dni i dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomóc w przygotowaniach może bezpłatny e-book Wielki Post, zawierający 40 wartościowych rozważań.
Instytut Ks. Piotra Skargi kontynuuje akcję propagującą kult świętego Michała Archanioła. Każdy uczestnik kampanii otrzymuje bezpłatny e-book QUIS UT DEUS oraz zestaw kolorowych tapet na komputer, smartfona lub tablet. Ponadto już 24 marca o godzinie 9:00, za każdego z nich w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo zostanie odprawiona Msza Święta.
W marcu 2019 roku odbędą się dwa przedpremierowe pokazy nowej ekranizacji, której powstanie aktywnie wspiera Instytut Ks. Piotra Skargi. Zapraszamy Państwa do kin w Krakowie i Warszawie na film „Rewolucja totalnej wolności”.
Prowadzona od blisko dwóch dekach przez Instytut Ks. Piotra Skargi akcja propagowania wizerunku Matki Bożej Fatimskiej za pomocą popularnego kalendarza ściennego w tym roku odniosła kolejny sukces. Właśnie wyczerpaliśmy cały nakład i tym samym kończymy rozprowadzanie kalendarzy.
Już ponad 25 tysięcy Polaków podpisało petycję do premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z apelem o wypowiedzenie przez nasz kraj niebezpiecznej konwencji stambulskiej. Dokument pod pozorem walki z przemocą przemyca do polskiego prawa postulaty ideologii gender. Petycję cały czas można podpisać na stronie ZatrzymajGender.pl