U świętej Rity w Cascii
2018-07-02

 

Ponad 6500 osób wzięło drogą internetową udział w kampanii propagującej postać św. Rity z Cascii. W ramach akcji zorganizowanej przez Instytut Ks. Piotra Skargi przekazano też 4900 podziękowań i próśb do patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych.

 

Cascia to malownicza, licząca ledwie 3,5 tysiąca mieszkańców miejscowość, w której przyjęła sakramenty i ofiarowała swoją posługę Margherita – doświadczona przez życie żona i matka, a następnie siostra zakonna i święta Kościoła Katolickiego. Niesamowita historia jej życia oraz liczne łaski i cuda, jakie po dziś dzień objawiają się za jej przyczyną, stały się fundamentami jej świętości i kultu, który szybko wyszedł poza granice Włoch, a w ostatnich latach stał się szczególnie popularny w Polsce.

 

Dowodem na to są wszystkie podziękowania i prośby do świętej Rity z Cascii, które zostały przekazane do Sanktuarium. Opiekunowie Sanktuarium wyrazili wielkie uznanie dla owoców akcji Instytutu propagującej kult świętej Rity. W ramach kampanii prowadzonej w internecie ponad 6500 osób otrzymało publikację „Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych”, z których 4900 przesłało swoje prośby i podziękowania do św. Rity.

 

Dzień później, w samo południe 22 czerwca odprawiona została Msza Święta za - wszystkich tych, którzy w ostatnim półroczu zaangażowali się w naszą akcję. Podczas mszy celebrans powiedział: „Dziękujemy za to, że niesiecie po całej Polsce imię i charyzmat świętej Rity, która tak wielu ludziom już pomogła i jest gotowa pomagać dalej”.

 

Dzieło propagowania świętej Rity będzie trwało dalej! Przedłużamy naszą akcję do lutego 2019 roku. Przypomnijmy, iż e-book o św. Ricie można nieodpłatnie zamówić na stronie ebook.swietarita.org. Na tej stronie można także przekazać własne prośby i podziękowania przez wstawiennictwo świętej orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, które wzorem poprzednich edycji – trafią do Cascii.

 

PM

 

Interesujący artykuł?