U świętej Rity w Cascii

2018-07-02
U świętej Rity w Cascii

 

Ponad 6500 osób wzięło drogą internetową udział w kampanii propagującej postać św. Rity z Cascii. W ramach akcji zorganizowanej przez Instytut Ks. Piotra Skargi przekazano też 4900 podziękowań i próśb do patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych.

 

Cascia to malownicza, licząca ledwie 3,5 tysiąca mieszkańców miejscowość, w której przyjęła sakramenty i ofiarowała swoją posługę Margherita – doświadczona przez życie żona i matka, a następnie siostra zakonna i święta Kościoła Katolickiego. Niesamowita historia jej życia oraz liczne łaski i cuda, jakie po dziś dzień objawiają się za jej przyczyną, stały się fundamentami jej świętości i kultu, który szybko wyszedł poza granice Włoch, a w ostatnich latach stał się szczególnie popularny w Polsce.

 

Dowodem na to są wszystkie podziękowania i prośby do świętej Rity z Cascii, które zostały przekazane do Sanktuarium. Opiekunowie Sanktuarium wyrazili wielkie uznanie dla owoców akcji Instytutu propagującej kult świętej Rity. W ramach kampanii prowadzonej w internecie ponad 6500 osób otrzymało publikację „Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych”, z których 4900 przesłało swoje prośby i podziękowania do św. Rity.

 

Dzień później, w samo południe 22 czerwca odprawiona została Msza Święta za - wszystkich tych, którzy w ostatnim półroczu zaangażowali się w naszą akcję. Podczas mszy celebrans powiedział: „Dziękujemy za to, że niesiecie po całej Polsce imię i charyzmat świętej Rity, która tak wielu ludziom już pomogła i jest gotowa pomagać dalej”.

 

Dzieło propagowania świętej Rity będzie trwało dalej! Przedłużamy naszą akcję do lutego 2019 roku. Przypomnijmy, iż e-book o św. Ricie można nieodpłatnie zamówić na stronie ebook.swietarita.org. Na tej stronie można także przekazać własne prośby i podziękowania przez wstawiennictwo świętej orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, które wzorem poprzednich edycji – trafią do Cascii.

 

PM

 

25 października aktywiści LGBT zamierzają przeprowadzić w polskich szkołach kolejną edycję tzw. „tęczowego piątku”. Na terenie placówek edukacyjnych w całej Polsce może dojść do licznych prób homoseksualnej deprawacji dzieci i młodzieży, dlatego Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zbiera podpisy pod petycją do ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz wszystkich kuratoriów w naszym kraju, w której Polacy sprzeciwiają się propagowaniu dewiacji wśród najmłodszych.
Już po raz szesnasty, 12 października na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się Kongres Konserwatywny. W tym roku, z racji jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, główny temat sięgał do korzeni naszej inicjatywy, zwłaszcza jej podstaw ideowych, jakimi są dzieła brazylijskiego myśliciela katolickiego, prof. Plinia Correi de Oliveira.
10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uświetniło swój jubileusz XX lat działalności specjalnym panelem dyskusyjnym, który odbył się w Warszawie w piątkowy wieczór 27 września.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.