U świętej Rity w Cascii

2018-07-02 00:00:00
U świętej Rity w Cascii

 

Ponad 6500 osób wzięło drogą internetową udział w kampanii propagującej postać św. Rity z Cascii. W ramach akcji zorganizowanej przez Instytut Ks. Piotra Skargi przekazano też 4900 podziękowań i próśb do patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych.

 

Cascia to malownicza, licząca ledwie 3,5 tysiąca mieszkańców miejscowość, w której przyjęła sakramenty i ofiarowała swoją posługę Margherita – doświadczona przez życie żona i matka, a następnie siostra zakonna i święta Kościoła Katolickiego. Niesamowita historia jej życia oraz liczne łaski i cuda, jakie po dziś dzień objawiają się za jej przyczyną, stały się fundamentami jej świętości i kultu, który szybko wyszedł poza granice Włoch, a w ostatnich latach stał się szczególnie popularny w Polsce.

 

Dowodem na to są wszystkie podziękowania i prośby do świętej Rity z Cascii, które zostały przekazane do Sanktuarium. Opiekunowie Sanktuarium wyrazili wielkie uznanie dla owoców akcji Instytutu propagującej kult świętej Rity. W ramach kampanii prowadzonej w internecie ponad 6500 osób otrzymało publikację „Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych”, z których 4900 przesłało swoje prośby i podziękowania do św. Rity.

 

Dzień później, w samo południe 22 czerwca odprawiona została Msza Święta za - wszystkich tych, którzy w ostatnim półroczu zaangażowali się w naszą akcję. Podczas mszy celebrans powiedział: „Dziękujemy za to, że niesiecie po całej Polsce imię i charyzmat świętej Rity, która tak wielu ludziom już pomogła i jest gotowa pomagać dalej”.

 

Dzieło propagowania świętej Rity będzie trwało dalej! Przedłużamy naszą akcję do lutego 2019 roku. Przypomnijmy, iż e-book o św. Ricie można nieodpłatnie zamówić na stronie ebook.swietarita.org. Na tej stronie można także przekazać własne prośby i podziękowania przez wstawiennictwo świętej orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, które wzorem poprzednich edycji – trafią do Cascii.

 

PM

 

Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!